ziekenhuis, dat zou mooi zijn Regeling opvang Rode Kruis doorgeschoven Rode loper Belteam Delta voor rampen VEILIGHEIDSWAARSCHUWING PZC Vrijdag 26 september 2008 3 COMMENTAAR Als de NMa het sein op groen zet, fuseren de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen. Op Walcheren resteert dan slechts een bescheiden voorziening voor planbare zorg. Dat leek tot voor kort het perspectief Inmiddels liggen de kaarten anders. Een consortium is voornemens op Walcheren een privaat gefinancierd volwaardig streekziekenhuis te bouwen. Walcherse bestuurders tonen zich zeer geïnteresseerd en ook zorgverzekeraar CZ wil graag alles over het initiatief vernemen. Dat de rode loper wordt uitgelegd voor initiatiefnemers Arnold Slik en Paul Sloot is niet zo verwonderlijk. De ziekenhuizen in Goes komen net iets te vaak negatiefin het nieuws. De ene keer met een miljoenentekort, de andere keer omdat het personeel het vertrouwen in de directie opzegt. Slik en Sloot beloven dat ze voor veel minder geld minstens zo goede zorg zullen levéren. Met als bonus: het ziekenhuis komt op Walcheren. Wat de consequenties zijn van een dergelijk initiatief, valt lastig in te schatten. Het lijkt een veilige aanname dat het ziekenhuis in Goes in de problemen komt als er een concurrent komt op zo'n vijfentwintig kilometer afstand. Dat lijkt onvoldoende reden om het initiatief onwelwillend tegemoet te treden. Want als het lukt om een commercieel ziekenhuis te runnen op Walcheren, is dat wellicht ook mogelijk in Goes. Dan krijgt Zeeland alsnog wat het zo graag wil: volwaardige ziekenhuizen op de Bevelanden én Walcheren. MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta stelt bij een ramp of ernstige cala miteiten zijn telefooncentrale be schikbaar. Inwoners en bezoekers van Zeeland kunnen langs die weg informatie inwinnen over de ge beurtenis. Delta NV en de Veiligheidsregio Zeeland hebben gisteren hun af spraken over de inzet bekrachtigd met ondertekening van een con tract. Delta beschikt over een call- center dat is ingericht op de beant woording van klantenvragen. Het bedrijf garandeert een noodzakelij ke bezetting bij calamiteiten. Dë kosten zijn in dat geval voor de Veiligheidsregio. De capaciteit van de Zeeuwse gemeenten is te be perkt om grote aantallen telefoon tjes te verwerken. door Marcel Modde MIDDELBURG - „Een beetje knul lig", vindt voorzitter Peter Bou- man van het Rode Kruis Zeeland het besluit van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) wel. Op de valreep ging de ondertekening van het sa menwerkingscontract gisteren niet door. Het convenant regelt de opvang en verzorging van mensen en dieren bij calamiteiten. Het Rode Kruis neemt de uitvoeringsverantwoor delijkheid over van de Zeeuwse ge meenten. Het VRZ-bestuur wil meer zekerheid over de tarieven voor het gebruik van bussen, taxi's en aangepast vervoer van gedu peerden. Die bedragen zijn niet in gevuld. „Dat zou dus betekenen dat je een contract aangaat met vol strekt open einden", verklaart bur gemeester Jack Asselbergs de on verwachte trap op de rem door de VRZ. Ook hij is er niet gelukkig mee dat de ondertekening, na een langdurige voorbereiding, op het laatste moment werd uitgesteld. Maar het algemeen bestuur kreeg het voorstel pas enkele dagen gele den onder ogen, aldus Asselbergs. Volgens Bouman zijn de tarieven weggelaten op verzoek van de ge meente Sluis. „Anders had het eerst weer via de raad gemoeten." Het overzicht valt eenvoudig aan te leveren, zegt hij. „Het gaat om centen per inwoner. sioneel geleid. Te hoge kosten, veel verspilling van middelen en een slechte service zijn volgens hen schering en inslag. „Ziekenhuizen zijn echte geldverslinders waar de patiënt indirect via zijn zorgverze kering veel te veel voor betaalt." Het is volgens hen mogelijk om met dertig tot veertig procent min der kosten een minstens zo goed resultaat te leveren. Het duo ver wacht dat het geen probleem wordt om straks goed gekwalifi ceerd personeel voor het Walcher se ziekenhuis aan te trekken. „Door te besparen op de proceskos ten houden we immers geld over om personeel extra te betalen." Slik kan nog niet vertellen hoeveel bedden zijn Walcherse ziekenhuis straks telt. „Dat moet onderzoek uitwijzen." Dat wordt ook bepa lend voor het personeelsaantal. Hij verzekert dat hij een algemeen ziekenhuis voor ogen heeft met al le normale specialismen. „Dus ook een kraamafdeling. Ook spoedei sende hulp." Voor echt zeer inge wikkelde ingrepen zullen Walche- naren naar elders moeten. De wijze van financiering van een ziekenhuis zal patiëntenplatform 'Ziekenhuizen zijn echte geldverslinders waar de patiënt te veel voor betaalt.' Klaverblad een zorg zijn, maar een nieuw Walchers ziekenhuis mag niet door verdringing de overige Zeeuwse zorg verschralen, vindt woordvoerder Mieke van Maris- sing. „Hoe verhoudt dit plan zich tot de bestaande ziekenhuisplan nen? Wij hechten aan de komst van traumazorg in de provincie." Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere is ervan overtuigd dat de twee ondernemers binnen een aan tal jaren een goed streekziekenhuis neerzetten. Dat kunnen ze volgens hem omdat de top van de Mid- den-Zeeüwse ziekenhuizen nu Walcheren aan zijn lot overlaat. „Had die top gekozen voor een nieuw ziekenhuis op Walcheren, waar de meeste mensen wonen, dan was dat duo nooit met zijn idee naar voren gekomen." Van der Zwaag weet dat de twee se rieus geprobeerd hebben het Sloter- vaartziekenhuis in Amsterdam over te nemen. „We hebben hier niet te maken met twee grappen makers." Wel beseft hij dat een suc cesvol nieuw Walchers ziekenhuis een bedreiging kan vormen voor het Goese ziekenhuis. „Dat wordt nu financieel overeind gehouden dankzij het Vlissingse ziekenhuis." De Vlissingse wethouder Frans Prins vindt het ook een heel boeiende ontwikkeling. De directies van de Goese en Vlis singse ziekenhuizen wilden giste ren nog niet reageren op het initia tief van Slik en Sloot. Ze kennen noch de initiatiefnemers noch hun plannen, aldus woordvoerder Jaap Nelemans. Aad Vos uit Vlissingen, oud-specia list en lid van het comité dat strijd voor behoud van een Walchers zie kenhuis, is blij met het plan van de twee managers. Hij wijst naar Duitsland waar met succes ook steeds meer private ziekenhuizen ontstaan. Als het duo ook mikt op zorgtoeristen moet het volgens hem mogelijk zijn een goed draaiend zelfstandig Walchers zie kenhuis op te zetten. Sloot: „Zorgtoerisme? Ja, daar mik ken we in onze plannen ook op. We willen straks zowel voor- als nazorg aanbieden, zodat mensen in hotels op Walcheren kunnen herstellen." Terugroepactie Philips Flat TV's, productnummers: 19PFL5403D/10,20PFL3404/10,20PFL3403D/10, 22PFL5403D/10,26PFL3403/10 en 26PFL3403D/10 (De afgebeelde producten zijn 20PFL3403D/10 en 22PFL5403D/I0) Philips heeft een potentieel veiligheids probleem ontdekt bij een specifieke partij Flat TV's, 19", 20", 22" en 26", met serienummers tussen CGIA0813XXXXXX en CGIA0832XXXXXX. Deze partij TV's is geproduceerd tussen maart en augustus 2008. Alleen bij deze specifieke serie TV's is een zeer kleine kans op een elektrische schok vastgesteld. Philips is om deze reden gestopt met de verkoop van deze partij TV's en vraagt onze klanten deze TV's niette gebruiken. Heeft u een van deze producten met genoemd serienummer in uw bezit, brengt u het dan terug naar de winkel waar u het gekocht hebt. U ontvangt dan een nieuwe TV, Hoe u kunt controleren of uw TV dit serienummer heeft en voor verdere informatie of voor vragen, kunt u de helpdesk van Philips Consumentenbelangen bellen onder nummer 0900-8407 10 ct p/m) of gaat u naar www.philips.com/support Wij bieden u onze verontschuldigingen aan voor het veroorzaakte ongemak. Terugroepmelding september 2008/Terugroepnummer 0959/08. Op zoek naar een aanhang wagen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3