Centrale bediening van sluizen weer uitgesteld Weststrate bin uit 'Woningen promoten door ze te koppelen aan vacaturebanken' n9n - - ts BATAVUS Crescendo Deluxe damesfiets Baatbelasting terugbetaald Lagere straf na wurgpoging NU voor 599,- PROFILZ 24 Leverancier heeft grote moeite apparatuur in orde te krijgen. Misverstand over gebrek aan banen in Zeeland moet uit de wereld. parketvloeren w PZC Vrijdag 26 september 2008 I 29 door Martijn de Koning NEELTJE JANS - De centrale bedie ning van vier kleinere sluizen van Rijkswaterstaat (RWS), die op t ok tober zou ingaan, is voor de derde keer uitgesteld. De door leverancier Siemens gele verde apparatuur voldoet nog niet aan de verwachtingen. Ook de in voer van 24-uursbediening van de sluizen wordt daardoor opnieuw verlaat. RWS wil de bediening van al haar sluizen en bruggen centraliseren. Het opendoen en sluiten moet bin nen enkele jaren gebeuren vanuit twee plaatsen: Neeltje Jans en Ter- neuzen. De sluiswachters van de Room- potsluis (Neeltje Jans), Grevelin- gensluis (Bruinisse), Zandkreek- sluis (Kats) en Bergsche Diepsluis (Tholen) zijn het eerst aan de beurt om te verhuizen naar het Topshuis op Neeltje Jans. De door Siemens geleverde camera's wer ken echter niet naar behoren, ver klaarde projectmanager Mart de Goffau gisteren. „Het systeem is nog niet honderd procent veilig en betrouwbaar. Het gaat hier om vei ligheid, dus we accepteren niet de kleinste tekortkoming." Het euvel werd door de bedieners zelf opgemerkt. Om te oefenen en te testen hebben die momenteel bij de sluizen' precies dezelfde schermen voor zich als straks in het Topshuis. „De bedieners note ren hun bevindingen", vertelt De Goffau „Daaruit blijkt dat er soms kleine storingen zijn en dat er af en toe vertraging is in het beeld." Het probleem ligt bij de leveran cier, verklaart hij. „Die heeft ons steeds verzekerd dat het goed zou komen. Dit is slecht voor het ver- De centrale bediening van vier sluizen, waaronder de Roompot- sluis en Grevelingensluis, is op nieuw uitgesteld. Het systeem ha pert af en toe. trouwen. We zijn teleurgesteld in Siemens." Het uitstel is vervelend voor meer dere partijen, vindt De Goffau. „De gebruikers zijn er van uitge gaan dat ze vanaf nu van een 24-uursdienst gebruik konden ma ken." Hij benadrukt dat de begin deze maand ingevoerde maatregel, een uur vantevoren je komst aan kondigen om ook 's nachts door de sluizen te kunnen, wél gehand haafd blijft. Daarnaast vindt de projectmana ger de situatie vervelend voor de pakweg twintig bedieners. „Die hebben cursussen gevolgd en zijn er mentaal gezien ook helemaal klaar voor." Het uitstel is al de derde op rij. De eerste (weliswaar nog wat voor zichtige) planning ging uit van een overgang rond Pinksteren. Dat werd september en vervolgens ok tober. Een nieuwe datum durft De Gof fau nu niet meer te noemen. „We stappen over als het systeem een week lang foutloos werkt." door Harmen van der Werf GOES - Woningbouwprojecten in Zeeland moeten op een slimmere manier worden gepromoot, door die projecten op internet te koppe len aan Zeeuwse vacaturebanken. Volgens directeur Maarten Sas van de Goese woningcorporatie RWS is dat de methode om een zeker in de Randstad wijdverbreid misver stand uit de wereld te helpen, na melijk dat het in Zeeland wel goed toeven is, maar dat er geen werk te vinden is. Sas lanceerde deze week zijn idee op een PvdA-bijeenkomst in Goes over wonen. Hij kreeg ervoor de steun van de Goese wethouder Ri- nus Dieleman (CDA, volkshuisves ting). „Je merkt dat er in Zeeland meer moeilijk te vervullen vacatu res komen", vertelt Sas. „Alleen met meer mensen van- buitenaf zijn die vaak nog te vervullen, zo als wij zelf onlangs hebben onder vonden. We zochten een manager en pas in de derde sollicitatieron de hebben we er één gevonden. Ie mand van buiten Zeeland en ook van buiten onze branche." Met zijn voorstel reageerde Sas op gelui den dat Zeeland zichzelf overvoert met bouwprojecten. „De woning markt is nu inderdaad niet gewel dig", gaf wethouder Dieleman aan. Angst voor daling van de Zeeuwse bevolking is naar hun oordeel ook ongegrond. Sas: „Pas vanaf 2035 wordt krimp voorspeld. TERNEUZEN - Alle ondernemers die baatbelasting hebben betaald voor de opknapbeurt van de Noord straat in Terneuzen, krijgen hun geld terug. De gemeente Terneu zen hoest de benodigde 2,5 ton als nog zelf op. Dat besluit is een di rect gevolg van het gerechtshof in Arnhem over het heffen van baat belasting in Breda. Het hof vernie tigde eind vorige maand na twaalf jaar procederen de baatbelasting aanslagen die de gemeente Breda ondernemers oplegde voor het ver fraaien van het centrum. Volgens de rechter is er geen wezenlijke verandering van inrichting in de binnenstad. Ook al zijn er nieuwe sierbestrating, groenvoorzieningen en straatmeubilair aangebracht. Die uitspraak heeft ook gevolgen voor de gemeente Terneuzen. Alle ondernemers krijgen hun geld te rug. Dat is jammer voor ons, al gaat het ook weer niet om een gi gantisch bedrag," aldus wethouder Adhémar van Waes. DEN HAAG - Een 42-jarige Middel burger hoeft niet terug naar de ge vangenis. De man is donderdag in hoger beroep door het Haagse ge rechtshof veroordeeld tot een ge vangenisstraf van acht maanden waarvan ruim vierenhalve maand voorwaardelijk vanwege een po ging zijn ex-partner te wurgen. Hij heeft het onvoorwaardelijke deel van de straf al uitgezeten. De Middelburger is eerder door de rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk. De man ging in hoger beroep omdat hij veel te zwaar zou zijn gestraft. Hij wilde niet terug naar de gevange nis uit vrees zijn werk en zijn kin deren kwijt te raken. De Middel burger wist zich weinig meer te herinneren van het incident op 21 maart vorig jaar omdat hij twee flessen whisky had gedronken. Zijn ex-partner deed aangifte om dat de man die dag haar keel had dichtgeknepen. Tegen de Middelburger was twee weken geleden door de hofaankla- ger een gevangenisstraf van een jaar waarvan vier maanden voor waardelijk geëist. Zaterdag 27 en zondag 28 september Gogelweg 59, Spreekuur 11.00-12.00 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak). De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 20.00 uur: G. C. M. Rullens en Y Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. zon. 20.00 - ma 8.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen P. H. E. Cappenberg, Open Hof/Alexander Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel. (0118)471140. Middelburg, vrij. 20.30-za 20.30 uur: M. Willemsen, tel. (0118) 626045; za 20.30 uur-zon. 20.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 626045. Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf en B. Focker-de Fei- ter, A. Gogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118)466548. Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 567796 www.binnenuit.nl nf FnnirniAUsr Tel. 0118 - 61 24 10 www.profile-vandendriest.nl met 7 versnellingen Shimano Nexus verende voorvork en zadelpen naafdynamo met halogeenkoplamp rollerbrakes Van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31