<=k Nieuwe winter Wc!o" geeft eiue dag priixen weg w lobe Man (46) gooit dochter in ravijn HET WEER: Veel zon Kernenergie van erts tot afval 36 en 37 Consortium maakt plan voor privaat gefinancierde instelling. 's Werelds grootste kookles '."jBiS* Goesenaar overleden bij ongeval in Zaandam Geen opnamen voor De Storm in Stavenisse Word ook abonnee! O18' Vt<v Vrijdag 26 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 230 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 WALCHEREN 'Privéziekenhuis Walcheren' door Emile Calon MIDDELBURG - Een consortium wil op Walcheren een nieuw zieken huis bouwen. Een privaat gefinan cierd volwaardig hospitaal. Dat plan moet volgens ondernemer en oud-Middelburger Arnold Slik bin nen vijfjaar zijn gerealiseerd. Volgens de directeur van het in1 Zwitserland gevestigde zorg-onder- zoeksbureau DaVaci gaat het om een internationaal consortium dat plannen heeft voor de financie ring, bouw en exploitatie. Namen van deelnemende bedrijven en hun concrete plannen willen Slik en zijn compagnon Paul Sloot pas openbaren na een gesprek met Zeeuwse bestuurders. Volgens hen is het consortium bereid samen te werken met het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Gedeputeerde George van Heukelom heeft tot nu toe alleen een mailtje van de twee gezien. Hij is benieuwd of ze kunnen waarmaken wat ze in dat bericht voorspiegelen. De wethouders Al- bert de Vries (Middelburg), Frans Prins (Vlissingen) en burgemees ter Rob van der Zwaag (Veere) hebben onlangs gesproken met Slik en Sloot. De Vries merkte dat de twee zeer serieus zijn en dat ze, weten waarover ze praten. Concre te plannen hebben ze hem nog niet laten gezien. Maar als ze hun Walcherse bestuurders zijn zeer geïnteresseerd in de ziekenhuis plannen van de Initiatiefnemers Slik en Sloot. De instelling zou privaat worden gefinancierd. plannen waar kunnen maken zijn de Walcherse bestuurders geïnte resseerd. „Want de directies van de Vlissing- se en Goese ziekenhuizen zeggen dat een volwaardig streekzieken huis op Walcheren niet kan", al dus Van der Zwaag. De Vries beseft dat het realiseren van de plannen zeer ingrijpende gevolgen kan hebben voor de be staande ziekenhuizen. Het zou op termijn zelfs de nekslag kunnen betekenen voor het Goese zieken huis, vermoedt de burgemeester. De Vries: „Wij zijn er niet om be staande organisaties in stand te houden. Wij willen dat onze inwo ners de beste zorg krijgen die gebo den kan worden." Zorgverzekeraar CZ kent de initia tiefnemers noch hun plannen. Maar woordvoerder Dirk-Jan Wes- terwoudt is ook geïnteresseerd in het initiatief. Vooral ook omdat de twee zeggen dat ze de zorg veel goedkoper en efficiënter kunnen aanbieden dan de bestaande zie kenhuizen. pagina 2/3: volwaardig ziekenhuis pagina 3: commentaar AMSTERDAM - Kok Pierre Wind (r) geeft advies aan minister Cerda Verburg van Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit over de bereiding van een niet-gefrituurde loempia. Het recept voor de loempia is van de tv-kok zelf. Bijna vierhonderd deelnemers schreven gisteren in het Food Center in Amsterdam het record van 's werelds grootste kookles ooit op hun naam. 5» Bp llillljfag Het is opgenomen in het Guinness Book of Re cords. De recordpoging vond plaats in het kader van de Week van de Smaak. foto Koen van Weel/ANP vx/in-VVin-Wekenl - 'globereisburo -6 winwin n\j. >ok 3 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder ZAANDAM - Een Goesenaar (44) is gisterochtend omgekomen bij een bedrijfsongeval in Zaandam. De man is bedolven onder een beton plaat die van de vijfde etage van een verzorgingshuis in aanbouw viel. Hij werkte voor een onderaan nemer. Peter Voorbij van hoofd aannemer BAM meldde dat de Goesenaar getrouwd is en twee kinderen heeft. Het werk is na het ongeval de hele dag stilgelegd. GERONA - Een 46-jarige Nederlan der heeft in Spanje zijn dochtertje (6) in een ravijn gegooid om er ver volgens zelf achteraan te springen. Het drama gebeurde 14 september bij het Uitzichtpunt Santuari del Far bij de Catalaanse stad Gerona. De man was ex-militair en kwam oorspronkelijk uit Terneuzen. Hij zou zijn vrouw een sms'je hebben gestuurd: 'Jij wilt een nieuw le ven? Dan moet je dat doen zonder mij en zonder je dochter'. STELLINO Zeeuwse bestuurders moeten plan privéziekenhuis steunen reageer op www.pzc.nl Waarde olympische medaille is niet in geld uit te drukken 72% 28% aantal reacties: 402 Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15 en 16; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 39 t/m 45; Te levisie: 46 en 47 STAVENISSE - De opnames voor de film De Storm in Stavenisse zijn door de filmproducent geschrapt, uit respect voor de gevoelens die de watersnoodramp van 1953 op roept in Stavenisse. Thools burge meester Willem Nuis hééft de pro ducent na gesprekken met veront ruste bewoners verteld hoezeer 1953 nog leeft in Stavenisse. De producent meldde gisteren zelf af te zien van opnames in het dorp. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1