Spoorloos op een mooi tropisch eiland Massale zoektocht op Bonaire naar vermiste stagiaire Bonaire geschokt door verdwijning van apothekersassistente. professional pack 6 Donderdag 25 september 2008 PZC door onze correspondent Trix van Bennekom KRALENDIJK - De houten pier van Kareis Beach Bar ziet er trooste loos uit. Regen drupt nog van de palmbladeren die de parasols be dekken. Afgelopen nacht was het slecht weer, met urenlange, zware onweersbuien. De zee is wild, gol ven slaan over de boulevard. „Je moet er toch niet aan denken dat die vrouw daar ergens buiten ligt", verzucht een klant. Hij wijst naar de kustwachtcutter Panter. „Nu is de kustwacht er weer, maar Bonaire is zo groot, je kunt hier als je wilt ongezien aan land komen en weer weggaan." Bardame Ekaterina Kachtchienko kent Marlies van der Kouwe (24), die zondagochtend door een onbe kende man van haar fiets werd ge trokken en verdween. „Ze kwam hier wel eens lunchen en na het werk wat drinken." De botica, een combinatie van apotheek en dro gist, waar Marlies sinds enkele we ken werkte, is vijftig meter verder op. Ekaterina vertelt dat een colle ga zaterdagnacht om 1 uur de vrouw nog heeft aangeboden om haar naar huis te brengen. Maar ze wees het aanbod af. Karel's is een populaire uitgaansge legenheid bij zowel de lokale bevol king als toeristen. Voor jongeren is er op Bonaire niet zo veel te doen. Er is geen disco of nachtclub en maar één casino. De enkele sta giaires uit Nederland, zoals Mar lies, of andere Europese landen zoeken elkaar op bij Karel's of Club Havana, een straatje verder. 'Misschien moet de bevolking mee gaan zoeken, het eiland is zó groot' Naarmate' de verdwijning langer duurt, groeit de angst bij de bevol king over het lot van de apothekersassistente. Vergeleken bij het mondaine Aruba (100.000 inwoners) en het kosmopolitische Curasao (135.000 inwoners) is Bo naire met 15.000 inwoners een dorp. Een kleine gemeenschap, waar iedereen elkaar kent. Het gonst er van de geruchten over wat er met Marlies gebeurd kan zijn. Bonaire is een van de dunstbevolk- te eilanden van het gebied, er zijn veel lege en onherbergzame plek ken. De politie kamt vooral het noorden van het eiland uit, omdat de man die Marlies van haar fiets sleurde, met haar in die richting verdween. Iedereen weet dat hier tientallen kalksteengrotten zijn. Diepe grot ten, met talloze onderaardse gan genstelsels. En dan is er de zee. Sinds twee jaar heeft Bonaire een kustradar, maar geen eigen steun punt van de kustwacht. Wannegf er verdachte bewegingen zijn, moet de kustwacht van het 90 kilo meter verder liggende Curasao ko men. Ondanks de vele opmerkingen van Nederlandse en buitenlandse journalisten, wil de lokale bevol- De Nederlandse Marlies van der Kouwe is op Bonaire spoorloos verdwenen. Er wordt gevreesd voor haar leven. foto CPD king geen vergelijking maken met de verdwijning van Natalee Hollo- way, jaren geleden op Aruba. „Bo naire en Aruba zijn zo verschil lend", stelt Diana Gevers, geboren en getogen op Bonaire. Gevers, docent aan de plaatselijke Scholengemeenschap, is diep ge schokt door de ontvoering van Marlies. „Misschien moet de bevol king mee gaan zoeken, het eiland is zó groot." KRALENDIJK - Met meer auto's, heli kopters en schepen js gisteren op Bonaire gezocht naar Marlies van der Kouwe. De 24-jarige Neder landse stagiaire verdween na een feestje in de nacht van zaterdag op zondag. Ze fietste in Kralendijk in de buurt van het Water- en Elektri citeitsbedrijf (WEB) en werd van haar fiets gesleurd door een man op een scooter. Vanaf dat moment ontbreekt elk spoor. De zoektocht is al sinds zondag aan de gang, maar qua mankracht steeds verder gegroeid. Inmiddels wordt er met vele tientallen agenten en recher cheurs gespeurd. Ook de Kust wacht van de Nederlandse Antil len en Aruba zoekt mee. Het ei land (14.000 inwoners) is lang zaam in de ban geraakt van de ver dwijning. Volgens politiecommis saris John Schagen concentreerde het onderzoek zich in de eerste plaats rond de plaats van de ver dwijning, maar worden inmiddels grote delen van het eiland onder zocht. Daarvoor is inmiddels hulp gekomen uit zowel Nederland als Curasao. Lederen bekleding Geïntegreerde RTI navigatie Park Assist achter INSTAPPRIJS: NU OOK LEVERBAAR OP DE VOLVO XC70 u RIJDT VOLVO XC70 VANAF 54. Buitenkansjes komen zelden langs. Maar doen ze zich voor dan moetje niet wachten maar meteen instappen! Dat geldt al voor de Volvo V70 en S80. Maar nu óók voor de Volvo XC70. De dynamische All Wheel Drive met z'n fantastische rijeigenschappen. Nu is hét moment om in te stappen want tijdelijk krijgt u het Professional Pack voor slechts 995! Uw voordeel loopt hiermee op tot ruim 4.000. Waar wacht u nog op? www.volvocars.nl Consumentenprijs, in,cl. BTW. excl. kosten rijklaar maken, verwijderingsbijdrage Leaseprijs excl. BTW en brandstof, o.b.v. Full Operational Lease, 60 mnd, 20.000 km p.j.. Volvo Car Lease: 0345-68 87 70 (kantooruren). Gem. verbruik: 7,5 - 11.4 1/100 km (13,3 - 8,8 km/I), gem, CO, uitstoot resp. 199 - 272 g/km. Wijzigingen voorbehouden. liippsiï 'H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6