Sport Schakers HWP mikken weer op promotie Zes Zeeuwse teams beginnen zaterdag aan landelijke competitie. 44 I Donderdag 25 september 2008 PZC W door Roeland Alders GOES - De landelijke schaakcompe titie gaat zaterdag van start. Het hele seizoen wordt er volop gestre den voor een goed eindresultaat. Bij de ene vereniging zijn de ver wachtingen en doelstellingen to taal anders dan die bij een andere club. Het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent doet dit jaar een stapje terug en speelt in de eerste klasse. Het team is slechts op één plaats gewijzigd. Thieme Verlinde neemt de plaats Eersteklasser HWP is slechts op één plaats gewijzigd in van Tanguy Ringoir, die in Duitsland betaald kon gaan spe len. Teamleider Hans GrofFen vindt dat er goede teams in de eerste klasse zitten, maar verwacht wel goede kansen te hebben om terug te keren naar de meesterklasse. Ze ker omdat de sterke spelers zoals Paul Motwani, Helmut Cardon, Koen Leenhouts en Tom Piceu weer van de partij zijn. Zaterdag wacht meteen een pitti Hans Groffen, teamleider van HWP, verwacht de competitie te beginnen met winst op Wageningen. foto Peter Nicolai ge tegenstander. In en tegen Wage ningen komen de Zeeuws-Vlamin gen sterke spelers tegen als Jan Timman, de Israëliër Yochanan Af- ek en de op het HZ-toernooi sterk acterende Sander van Eijk. Toch heeft GrofFen een positieve kijk op deze wedstrijd en verwacht hij met een goed resultaat naar huis te gaan. De reserves van Het Witte Paard gaan het zwaar krijgen in de twee de klasse. Bewust is gekozen voor de jeugd in dit team, dat vorig jaar nog een klasse lager acteerde. Lisa en Donna Schut maken een goede ontwikkeling door. Laatstgenoem de presteert zeer goed op het Euro pees jeugdkampioenschap. De twee talentvolle vrouwen worden vergezeld door de jeugdspelers Eva Baekelant en Maarten Rade makers. Met de routine erbij van Ivo Timmermans en Kees Nieuwe- link moet handhaving zeker moge lijk zijn. Vier derdeklassers completeren de Zeeuwse inbreng in de landelijke competitie. Terneuzen heeft het zelfde team als vorig seizoen, toen de ploeg bovenin meedraaide. Teamleider Gosse Kamminga gaat dan ook met goede moed het sei zoen in. Zaterdag wacht Sliedrecht en vol gens Kamminga moet een over winning zeker binnen te halen zijn in de uitwedstrijd. Verder ver wacht hij een plaats in het 'linker rijtje' en hoopt hij dat het team lang meedoet voor het kampioen schap. Landau uit Axel is terug van weg geweest in de derde klasse. Het team promoveerde uit de Zeeuw se hoofdklasse en heeft een duide lijk sterkere ploeg dan tijdens eer dere optredens in de landelijke competitie. Met de Belgen Stefaan Deman, Johnny Schalkx en Wim Versporten hoopt het team hand having te kunnen bewerkstelligen. Zaterdag wacht meteen een be langrijke wedstrijd tegen Erasmus. Het derde team van Het Witte Paard heeft de jeugd naar het tweede zien vertrekken en is nu een zeer ervaren team. Verrassend is dat Mark de Waal voor de Sas- senaren uitkomt. De Waal besteed tegenwoordig meer aandacht aan tennissen, maar de sterke schaker zal toch acteren op het landelijk schaakpodium. Met sterke spelers zoals Walter Tonoli en Etienne van Leeuwen verwacht men dat handhaving geen probleem moet zijn. Zaterdag zal er aangetreden worden in de Zeeuwse derby te gen Souburg. De Souburgse formatie is op twee plaatsen gewijzigd. Zo heeft Bert Henderikse een basisplaats afge dwongen door zeer sterke inval beurten vorig jaar en is Corné Boogaard ook weer van de partij. Net als Het Witte Paard 3 moet het voor Souburg mogelijk zijn zich te handhaven. Kia Melse Vlissingen VLISSINGEN Industrieweg 31 4382 NA 0118-415 220 Vet koopprijzen zijn. tenzij anders vermeid, inclusief BTW/BPM. exclusief metallic lak, kosten 1 ijklaar maken, leges en verwijderingsbijdrage. Het gemiddelde brandstofverbruik varieert van 7 01/100 km 1 i op 14 3 km) tot 101/100 km (II op 10 km). Gemiddelde CO.- uitstoot van 184 g/km tot 237 g/km. Kia compenseert alle kilometers die in het eerste jaar gereden worden van alle nieuw verkochte Kia's. Alle vermelde acties gelden alleen bij aankoop en kentekenaanvraag van 1 september t/m 29 december 2008, niet in combinatie met andere acties en/of actiemodellen, tenzij anders vermeld. Vraag uw dealer naar de voorwaarden. •Leasetarieven op basis van 60 maanden en 20.000 km per jaar Full Operational Lease, via Kia Financial Services. Tarieven zijn exd. BTW en brandstof en omvatten rente en afschrijving, reparatie, onderhoud eri banden, houdersthaps- beiastingen all risk verzekering-Onder voorbehoud van kredietacceptatie. SE&O "7 jaar en 150.000 km. waarvan 5 jaar garantie op de complete auto en 2 jaar aanvullende garantie op de aandrijflyn. De eerste 3 jaar geldt geen kiiometerbeperking. daarna geldt een maximum van 150.000 km Wijzigingen en drukfouten voorbehouden. Kijk voor meer informatie op www.kia.nl. ......vmani <Hïï> The Power to Surprise

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64