Hopelijk kan ik via omweg terugkeren Lance Armstrong: FeyenOOrd OOgSt oude benen, maar J een jonge kop Engelaar weer fit voor Oranje 40 Donderdag 25 september 2008 PZC Onderzoek naar gokschandaal Tourwinnaar keert terug uit ideële overwegingen. Rotterdammers hebben verlenging nodig om TOP Oss te verslaan. Ajacied Vito Wormgoor stal van ploeggenoot en speelt nu voor Utrecht. L-f - *||anos ZEIST - Trainer Bert van Marwijk heeft geen nieuwe spelers opgeno men in zijn voorlopige selectie voor de komende duels in de WK-kwalificatie met IJsland en Noorwegen. De bondscoach van het Nederlands elftal heeft een lijst van twintig spelers opgesteld. Het enige verschil met de vorige in terlands onder Van Marwijk is dat Orlando Engelaar weer fit is. De middenvelder van Schalke 04 maakte in de aanloop van de vriendschappelijke duels met Rus land (1-1), Australië (1-2) en de ge wonnen ontmoeting in de WK-kwalificatie met Macedonië (2-1) ook deel uit van de voorlopi ge selectie. Hij moest echter steeds afzeggen met een knieblessure. Bondscoach Bert van Marwijk pre senteert op vrijdag 3 oktober zijn definitieve selectie voor duels in WK-kwalificatie met IJsland en Noorwegen.Het Nederlands elftal speelt zaterdag 11 oktober in de Kuip tegen IJsland. Vier dagen la ter is in Oslo de uitwedstrijd tegen Noorwegen. BRUSSEL - Het Belgisch federaal par ket is een onderzoek begonnen naar zes wedstrijden van voetbal club Sint-Truiden. De duels zou den beïnvloed zijn door gokpraktij ken. De Belgische voetbalbond kondig de in mei al een eigen onderzoek aan naar de wedstrijd tussen Sint-Truiden en Anderlecht in april. Anderlecht boog in de slotfa se een 1-0-achterstand om tot een 4-1-winst na enkele discutabele be slissingen van de arbiter. Twee doelpunten leken buitenspel, een ander ging gepaard met handspel en bij de vierde bleven de Lim burgse verdedigers staan omdat ze meenden dat het spel nog niet was hervat. Op die wedstrijd werd in Azië mas saal gegokt. Over de vijf andere wedstrijden is nog niets bekend. België werd in 2005 ook getroffen door een omkoopschandaal. door Edward Swier DEN HAAG/NEW YORK - „Mentaal voel ik me weer 25." Het waren de woorden van een 37-jarige wielren ner die echter wel toegaf fysiek ouder te zijn geworden. Maar, gaf Lance Armstrong gisteren in New York te kennen, hij heeft er wel weer alles voor over om de beste te worden. „En ik geloof er heilig in dat de geest belangrijker is dan het lichaam. Als je hoofd zegt dat het zo moet gebeuren, dan volgen je benen." Armstrong trad gisteren voor het eerst nadrukkelijk naar buiten met zijn beslissing terug te keren in het peloton, bij de Astana-ploeg van zelfsprekend. De mededeling dat de zevenvoudig Tourwinnaar een nieuwe poging wil doen om de Ronde van Frankrijk te winnen, sloeg een maand terug in als een bom. Nog altijd wordt wereldwijd volop gediscussieerd over het hoe en waarom. Volgens Armstrong is de reden simpel: „Ik wil maar één ding: aandacht voor de problema tiek rond kanker." Op 20 januari pakt Armstrong de draad weer op. Dan begint in Australië de Tour Down Under. Dan ook wil de Amerikaan een begin maken met zijn wereldwijde Livestrong-cam- pagne. Want, benadrukte Arm strong gisteren nog maar eens, hij keert terug in het peloton om zijn boodschap kracht bij te zetten. „Kanker verdient wereldwijd meer aandacht, het is een ziekte die met man en macht moet worden be streden." Armstrong, zelf voormalig (teel- bal)kankerpatiënt, is van plan in Australië, Azië, Zuid-Amerika, Afrika, overal, aandacht te vragen voor de genezing en het voorko men van kanker. „Tabaksmisbruik door de jeugd zal bijvoorbeeld drastisch moeten worden aange pakt." De gele Livestrong-pols- bandjes die hij de laatste jaren ver kocht, leverden al 70 miljoen dol lar (50 miljoen euro) op voor kan keronderzoek, Armstrong wil dat bedrag verveelvoudigen. Ook hoopt hij bij wereldleiders aan dacht te vragen voor zijn missie. Armstrong sprak gisteren tijdens de Clinton Global Initiative-confe- rentie in New York. Koninklijke hoogheden, presidenten, over de wereldproblematiek nadenkende film- en popsterren en Nobelprijs winnaars applaudisseerden voor Armstrong toen hij bekendmaakte weer op de fiets te stappen. „Maar, het gaat er niet om per se mijn achtste Tour te winnen." De kan kerbestrijding, dat is nummer één, zei Armstrong. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Met het schaamrood op de kaken stapten de spelers van Feyenoord gisteravond de tunnel richting de kleedkamer in. Het bekerduel met TOP Oss leek op voorhand een verplicht tussen doortje te worden, maar ontaard de in een bar slechte vertoning. Nadat er na negentig minuten nog steeds niet was gescoord, kon den de Rotterdammers pas in de verlenging het verschil maken: 3-0. De voor de Rotterdammers be vrijdende treffer kwam aan het begin van de extra tijd op naam van Roy Makaay. De spits schoot één van de weinige geslaagde aan vallen via de binnenkant van de paal achter Wilko de Vogt. De doelman van TOP werd daarmee eindelijk gepasseerd, nadat hij zo wel voor als na rust een serie uit stekende reddingen had laten zien. Op het schot van de pas weer fitte Makaay was hij echter kansloos. Invaller Michal Janota maakte er vervolgens met twee goals nog 3-0 van tegen het moegestreden TOP. Daarmee kreeg het duel de win naar die vrijwel iedereen vooraf al had ingevuld. Feyenoord voltooide met het bereiken van de derde ronde de opdracht, maar de manier waarop dat gebeurde was ronduit teleurstellend. De vechtlust die de ploeg van Gert- jan Verbeek zondag tegen Ajax (2-2) liet zien, was nu in geen vel den of wegen te bekennen. Het optreden deed plichtmatig aan en leek vooral het gevolg van een ge brek aan concentratie en inspira tie. Spelers die het tegen Ajax gezien de tegenstand noodgedwongen simpel hielden, acteerden nu als postbodes. Andre Bahia, Georgi- nio Wijnaldum, Luigi Bruins, Le- roy Fer; stuk voor stuk draafden ze met de bal aan de voet, om die vervolgens vooral op het ver keerde adres te bezorgen. Het was schrijnend om te zien, in een nog niet eens halfvolle Kuip. Een doelpunt had de fans in de eerste helft wakker kunnen schudden, maar die treffer kwam er maar niet. Opmerkelijk genoeg was de beste kans in de openingsfase voor TOP Oss. De Brabanders braken al na twee minuten brutaal uit en za gen het schot van Charles Kazlaus- kas op de kruising belanden. Het was een waarschuwing voor Feye noord, dat vervolgens wel het heft in handen nam en een paar kansen wist te creëren. Het slaag de er echter niet in De Vogt te passeren. De doelman had een aantal prach tige reddingen in huis en groeide zichtbaar in de wedstrijd. Vlak voor rust was hij kansloos bij een inzet van Bruins, maar de bal stuitte via de deklat terug het veld in. De uitblinkende keeper hield na rust Makaay en invaller Michael Mols van scoren af waardoor TOP kansrijk bleef. Terwijl de minuten wegtikten groeide het zelfvertrou wen bij de nummer vijf van de Ju- piler League en bleef Feyenoord ploeteren. De fans van TOP hadden het hoogste woord en zagen met een gelukzalige blik hoe hun ploeg er een verlenging uit sleepte. Omdat Makaay daarin eindelijk eens in stelling werd gebracht, bleef een enorme stunt uit. Na het zwakke optreden ging de blik bij Feyenoord meteen rich ting de komende week, die bijzon der zwaar wordt. De Rotterdam mers reizen zondag eerst naar Groningen, waar het in 2005 voor het laatst won. Vier dagen later volgt de return in het Uefa Cup toernooi tegen Kalmar FF. In Zwe den moet het een 1-0-nederlaag ongedaan maken. Feyenoord zal in beide uitduels anders voor de dag moeten ko men dan tegen TOP Oss, omdat de ploeg anders al in een vroegtij dig stadium op twee fronten af haakt. Feyenoord-TOP Oss 3-0 n.v. (0-0, 0-0). 93. Makaay 1-0, 109. Janota 2-0, 119. Janota 119. Scheidsrechter: Van Huiten. Feyenoord wint pas na verlen- ging van TOP Oss. De eredivisio- nist oogst vooral hoongelach tij dens het duel in de tweede ron de van de KNVB-beker. Lance Armstrong in een onderonsje met Bill Clinton tijdens de Clinton Glo bal Initiative-conferentie foto Jason DeCrow/AP door Thomas Rijsman AMSTERDAM - Vito Wormgoor (19) was dit seizoen aanvoerder van Jong Ajax, totdat hij geld stal van een ploeggenoot. De diefstal kost te hem zijn contract bij Ajax. Nu speelt hij bij FC Utrecht, dat van avond in de Arena tegen Ajax uit komt in het bekertoernooi. Over geluk bij een ongeluk. Wormgoor is schuldbewust. Hij heeft inderdaad in de kleedkamer van Ajax 150 euro uit de portemon nee van ploeggenoot Edgar Ma- nucharyan gestolen. Een kaart- schuld die de Armeen tot meerde re malen toe weigerde te betalen. Dus pakte Wormgoor zelf waar hij recht op meende te hebben. „Dom natuurlijk. Dat had ik nooit moeten doen." Uiteraard verwachtte hij een straf toen hij een maand geleden bij technisch manager Danny Blind op gesprek moest komen. „Een paar wedstrijden schorsing. Of een geldboete. Maar ontbinding van mijn contract? Ik zakte door de grond. Hoe moet ik dit vertellen? Wat gaan de media schrijven?" De eerste berichten vertelden niet de hele waarheid, vond Worm goor. Dat sprake was van een kaart- schuld, werd in eerste instantie nergens vermeld. Hij was een dief „Het is niet normaal hoeveel pijn dat deed. Gelukkig steunden mijn vrienden en familie me. Ze weten dat ik geen ordinaire dief ben." Wormgoor zat in zak en as. Zijn toekomst bij Ajax was in één klap weg, terwijl het net zo goed ging. In de voorbereiding op dit seizoen had Marco van Basten hem zelfs twee keer ingezet bij het eerste elf tal. „Dat ging hartstikke lekker. Ik 'Gelukkig steunden mijn vrienden me. Ze weten dat ik geen ordinaire dief ben' kreeg complimenten. Natuurlijk konden er dingen beter. Maar, dacht ik: als ik nu mag meetrainen met het eerste elftal, komt het wel goed." Net zo onverwacht als zijn ge dwongen vertrek bij Ajax, kwam daarna de interesse van andere clubs. „De interesse kwam al drie of vier dagen na het incident", her innert Wormgoor zich. Hij ging het gesprek aan met NAC, Vitesse en FC Utrecht en koos voor de laat ste. Omdat hij op slechts een kwar tier reizen van de club woont, maar voornamelijk door het ver trouwen dat trainer Willem van Hanegem in hem uitsprak. „Het maakte hem niet uit wat nu pre cies wel of niet waar was. Hij wil de me sowieso hebben", aldus Wormgoor, die twee weken gele den in de vriendschappelijke wed strijd tegen Germinal Beerschot Antwerpen (GBA) zijn debuut maakte voor FC Utrecht. Inmid dels speelde hij al twee wedstrij den in de eredivisie. De centrale verdediger lijkt nu zelfs garen te spinnen bij de ongewenste situa- Vito Wormgoor tie. „Hoe het gegaan is, is natuur lijk klote. Het is zonde dat ik moest vertrekken. Maar ik speel nu wel op een hoger niveau dan bij de beloften van Ajax. Hopelijk kan ik nu via een omweg bij Ajax terugkeren. Dan hoop ik dat ze me met open armen ontvangen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60