Uitdaging van de jonge Een venijnige satire op de filmindustrie RE Historische bankroof tot sensatione wan: J 36 I Donderdag 25 september 2008 PZC Tien jaar stimulans gedurfd theater werpt vruchten af. door Ali Pankow GOES - Met de voorstelling Vrede van Keesen&Co begint morgen het nieuwe theaterseizoen in Po dium 't Beest in Goes. Vrede is een bittere komedie over rouwverwer king. Een voorstelling die past bin nen het gedurfde repertoire dat programmeur Rens Schot graag sti muleert. Terugblikkend op de afgelopen tien jaar constateert hij dat dit be leid zijn vruchten begint af te wer pen. Het aantal bezoekers voor ver rassende en vaak confronterende voorstellingen stijgt. In ^vergelijking met de Stads schouwburg Middelburg of Thea ter De Mythe in Goes is Podium 't Beest voor de 'traditionele bezoe ker' wellicht een wat rare eend in de bijt, meent Schot. Volgens hem vergt het voor sommigen dan ook enige moed voor de eerste keer dit kleine vlakkevloer-theater binnen- te stappen. „Na afloop peil ik daar om de reacties en krijg ik vaak te horen, dat 'het niet zo erg is% als het lijkt'." Schot begrijpt best dat 't Beest soms even wennen is. Hier wordt immers 'dicht op de huid' theater gebracht, soms zonder enkele esca pe voor artiesten noch voor pu bliek. „Als het werkt, levert dat een mooie chemie op", weet hij uit ervaring. „De programmering van Podium 't Beest biedt geen gesneden koek. Jeugd, durf en lef gelden als ken- 'Theater dicht op de huid. Als het werkt levert het een mooie chemie op.' merken voor de voorstellingen van de zogeheten jonge theatermakers. Geen geijkt repertoire dus. Het pu bliek moet bereid zijn daar een knop voor om te zetten." Tropic Thunder begint als een geslaagde parodie op Viet- namfilms. Maar daar blijft het niet bij. De bloederige en he roïsche openingsscènes, waarin Amerikaanse soldaten een krijgsge vangen kameraad uit de handen van de Vietcong proberen te red den, blijken afkomstig uit een door productieproblemen geplaag de Hollywoodfilm. Deze Tropic Thunder wordt geregis seerd door een sullige Britse film maker (Steve Coogan), die zijn duurbetaalde sterren niet onder controle krijgt. Hij heeft vooral veel te stellen met Kirk Lazarus, een pretentieuze Australische ac teur (Robert Downey jr.) die altijd in zijn rol blijft 'tot het dvd-com- mentaar is ingesproken' en die zich voor zijn optreden als een Af- ro-Amerikaanse ijzervreter heeft la ten injecteren met zwarte pigmen ten. Minstens zo lastig is hoofdrolspe ler Tugg Speedman, een ster op zijn retour die zichzelf onmogelijk maakte door zijn idiote optreden als geestelijk gehandicapte in een megaflop. In een briljante dialoog - die overigens net als Downeys huidskleur de woede opriep van politiek correct Amerika - legt La zarus aan zijn collega uit dat hij nooit een Oscar kon winnen om dat je best een geestelijk gehandi capte kunt spelen, maar nooit een 'complete debiel'. Maar goed: in een poging zijn fa- TROPIC THUNDER Film. Regie: Ben Stiller. Met: Ben Stiller, Robert Downey Jr., Jack Black e.a. Te zien in Vlissingen. door Fritz de Jong lende productie vlot te trekken, stuurt de Britse regisseur zijn ru ziënde hoofdrolspelers de Vietna mese jungle in. Hij hoopt hen zo tot realistische acteerprestaties aan te zetten, die dan geregistreerd moeten worden door geheime ca mera's. Er is een probleem: in het gebied zijn gewapende drugshandelaren actief die, in tegenstelling tot de Hollywoodsterren, met scherp schieten. Het duurt echter lang voordat de filmsterren door heb ben wat er echt aan de hand is. Regisseur, producent, scenarist en hoofdrolspeler Ben Stiller mengde zijn geslaagde parodie op oorlogs films met een venijnige satire op de Amerikaanse filmindustrie. Vooral Tom Cruise komt in een zeldzame komische bijrol hilarisch uit de verf als een ongekend hufte- rige Hollywoodproducent, maar ei genlijk kent Tropic Thunder geen enkel zwak optreden. Niet alle grappen in de komedie zijn even geslaagd, maar het aantal komi sche voltreffers overstijgt de mis sers ruimschoots. P. VAN EIJZEREN B.V. MECHANISATIE- CONSTRUCTIE- EN INSTALLATIEBEDRIJF en Quistenburg 21 44545 PZ Borssele Tel. 0113-352040 Fax 0113-352259 organiseren op 26 september van 10.00 tot 22.00 uur en 27 september van 10.00 tot 16.00 uur voorlichtingsdagen over het programma van de Kverneland groep en gps inclusief ploegbesturing. De nadruk zal liggen op het Vicon programma. Graag tot ziens bij: Van Eijzeren Borssele tel. 0113-352040 Kijk voor onze complete voorraad, meer informatie en een routebeschrijving op onze site www.vaneijzeren.nl De makers van The Bank Job komen er rond voor uit. Ondanks uitgebreide re search hebben ze nog steeds geen idee wat zich werkelijk heeft afge speeld rond de legendarische 'wal- kietalkie-bankroofIn september 1971 werd de kluis van de Lloyds bank in Londen op weinig fijnzin nige wijze gekraakt. De ironie wil dat de door een radioamateur ge waarschuwde politie wel kon mee luisteren met de walkietalkie-ge- sprekken van de inbrekers die een tunnel naar de buit van de eeuw aan het graven waren, maar niet tij dig kon vaststellen welke bank het doelwit was. Tot zover zijn het bekende feiten. We kunnen ons levendig voorstel len dat dit gegeven al genoeg is THE BANK jOB Film. Regie: Roger Donaldson. Met: Jason Statham, Saffron Burrows e.a. Te zien in Vlissingen. door Leo Bankersen voor een spannende en soms zelfs hilarische misdaadfilm. De in Au stralië geboren regisseur Roger Do naldson, die in Amerika naam maakte met kwaliteitsthrillers als No Way Out en Thirteen Days, brengt ons in de juiste stemming met suggestieve beelden van een seksorgie waarbij prinses Margaret betrokken zou zijn geweest. Om vervolgens direct een grimmige toon aan te slaan met de scène waarin criminelen met honkbal knuppels een garagehouder met een smoezelig verleden komen af persen. Daarmee zitten we al mid denin het web van smeuïge specu laties dat de scenarioschrijvers Dick Clement en Ian la Frenais hebben geweven. Het feit dat de berichtgeving over de spectaculaire inbraak na een in structie van hogerhand plotseling verstomde, hebben zij opgevat als een teken dat de geheime dienst zelf opdracht tot de inbraak had gegeven. Dit om compromitteren de blootfoto's uit handen te hou den van de chanterende drugs dealer en zwarte revolutionair Mi chael X, een historische figuur die later wegens moord zou worden Scène uit de voorstelling Roze Kater door theatergezelschap Fantasten. Ben Stiller (links) en Robert Downey Jr. in Tropic Thunder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56