Jeugdherberg in opvanghuis DELSCHER. Partijen bezorgd om toegang Oranjeplaat m Vrouw beroofd door tasjesdief Winkeldievegge laat tas achter Dierenfarm niet in Oostkapelle Jongeren leren in Goes zelfstandig wonen en doen werkervaring op. Parkeergarage Goes houdt het droog onze WINTERCOLLECTIE DAMES- HERENMODE in compleet! Twee Middelburgse fracties vragen college om duidelijkheid. De nieuwe DELSCHER 800m2mode op niveau inclusief schoenenafdeling met o.a.Tods, Hogan en Burberry W PZC Donderdag 25 september 2008 [29 door Harmen van der Werf GOES - Aan de Westhavendijk in Goes, in het nieuwbouwplan Goe- se Schans, komt een jongerenhuis waarvan de bewoners onder bege leiding zelfstandig leren wonen. In Vlissingen is al zo'n voorziening voor jongeren 'die tussen wal en schip dreigen te vallen', de woon- foyer. Het speciale van het Goese project is dat er ook een kleinscha lige jeugdherberg in wordt onder gebracht. Directeur Maarten Sas van woning bouwvereniging RWS maakte dit gisteravond bekend op een PvdA- discussiebijeenkomst over wonen in Goes. De vestiging van een jon gerenhuis aan de Westhavendijk is onderdeel van een provinciebreed plan. De woonfoyer in Vlissingen voldoet aan een vraag. In Zeeland is een groep jongeren die het thuis niet meer kan uithouden, nog niet zelfstandig kan wonen en vervol gens gaat zwerven. Dat betekent niet dat ze dakloos zijn. Zij trek ken vaak van het éne adresje naar het andere adresje, van de éne vriend naar de andere. Goes is in één van de plaatsen in Zeeland waar de Vlissingse woon foyer een vervolg krijgt met een ei gen invtilling. Woningbouwvereni ging RWS gaat daartoe samenwer ken met AZZ (jeugdzorg) en het Regionale Opleidingen Centrum (ROC). Bewoners zullen er niet al leen leren wonen. Ze kunnen er ook werkervaring opdoen in de ge plande kleinschalige jeugdherberg (tien kamers); bij de receptie en in de bediening. ITJ Goes krijgt een jongerenhuis naar Vlissings voorbeeld waar be woners zelfstandig leren wonen en werkervaring opdoen in een erbij gevestigde jeugdherberg. MIDDELBURG - Een 59-jarige vrouw uit de gemeente Veere is gisteren tussen 14.30 en 14.45 uur in de Sir Winston Churchilllaan in Middel burg beroofd van haar tas met daarin sleutels, persoonlijke papie ren en enkele honderden euro's. De vrouw deed boodschappen in haar fietstas terwijl haar tas aan de haak van een boodschappenkar hing. Plotseling kwam een jonge man op de fiets aan, gaf de vrouw een duw en griste de tas mee. VLISSINGEN - Een 43-jarige Middel burgse vrouw werd gistermiddag op het politiebureau in Vlissingen aangehouden wegens winkeldief stal. De vrouw had in een winkel in de Lange Zelke foundation met een waarde van bijna dertig euro gestolen. Toen een medewerkster in haar tas wilde kijken, liep de vrouw de winkel uit maar liet haar tas daar achter. Hierdoor was haar identiteit bekend en kon zij wor den aangehouden. Super deBoer GOES - Het onderwaterbeton voor de kelder van de nieuwe parkeergarage aan de Kolveniershof in Goes blijft droog, is gebleken na het wegpompen van het wa ter uit de bouwput. „De grote vraag was natuurlijk: blijft het dicht? Maar het is prima gegaan, aldus wethou der Rinus Dieleman (CDA, stadsontwikkeling). Twee we ken geleden stortten betonwagens de benodigde 3200 kubieke meter onderwaterbeton. Het moest uitharden voordat het water weggepompt kon worden. De garage is eind volgend jaar klaar. foto Willem Mieras OOSTKAPELLE - Dierenfarm Elzen oord uit Meliskerke verhuist niet naar de Baayenhovenseweg in Oostkapelle. Burgemeester en wet houders van Veere weigeren mee te werken aan de benodigde wijzi ging van het bestemmingsplan. Als dierenpension zoekt Elzen oord naar vervangende huisves ting, omdat op de huidige plek geen gebruik kan worden gemaakt van een dienstwoning. Dat be moeilijkt het toezicht. Het was de bedoeling om bij Oost kapelle naast een agrarische dienst woning een nieuw pension te bou wen. Maar camping De Pekelinge, die 280 meter verder ligt, vreest ge luidsoverlast. Buren die op nog geen 100 meter afstand wonen, maakten al op voorhand bezwaar. door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Zowel het CDA als Middelburg Transparant hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wet houders. van Middelburg over de plannen die er zijn voor het Veer- se Meergebied. De twee raadsfracties zijn bezorgd vanwege uitbreidingsplannen van de nieuwe eigenaar van het Badho tel op recreatieterrein Oranjeplaat. Gevolg van die plannen zou onder meer kunnen zijn, dat daardoor het strandje bij het recreatieterrein straks niet meer openbaar toegan kelijk is. De partijen willen van het college weten of de openbaar heid van het strandje gewaarborgd blijft. 'Het is onbespreekbaar dat dit 'mooie stukje 'gebied zou ver dwijnen of ondergesneeuwd zou worden in de planvorming in dit gebied', zegt het CDA in haar schriftelijke vraag aan het college. De onzekerheid over de toekomsti ge toegankelijkheid van Oranje plaat leidde onlangs tot een crisis binnen de Wijkbeheergroep Arne- muiden, waarna zeven van de tien leden opstapten. Middelburg Transparant wil daarom van het college ook weten wat het vindt van het feit dat niet de minder heid maar de meerderheid van de Wijkbeheergroep is opgestapt. Ver der vraagt deze partij onder meer om een speciale wijktafel over de dagrecreatie op Oranjeplaat. De fracties van CDA en Middel burg Transparant in de Middel burgse gemeenteraad uiten hun zorg over de uitwerking van plan nen voor het Veerse Meergebied. DELSCHER Grote Markt I l-l 3 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49