maakt zelfs de sceptici stil Veere verlost van Marina aim Genereus Serooskerke Geslaagd Wat weten vrouwen van de prostaat van de man? Rechter: geen noodzaak mee te werken aan appartementenplan. 3 HALEN 2 BETALEN DE RODE PILAREN W PZC Donderdag 25 September 2008 [27 SEROOSKERKE - Kinderen van chris telijke basisschool De Wegwijzer in Serooskerke hebben 2.659 euro opgehaald voor Unicef Dat deden zij gisteravond door middel van een sponsorloop van vijf kilome ter. Het dorp toonde zich vorige week ook al gul voor de Nierstich ting. Collectanten haalden toen 992,68 euro op. MIDDELBURG - Dielis Blom uit Aag- tekerke en ]an-Willem Francke uit Grijpskerke zijn afgestudeerd aan de economische faculteit van de Rotterdamse Erasmus Universiteit. Het Westkapelse vroongebied tussen kust en polder, tussen droog en nat, tussen dicht en open. foto Lex de Meester door Henk Postma VEERE - Veere is definitief verlost van de bouwplannen voor apparte menten bij de jachthaven Marina Veere. Dat blijkt uit een uitspraak van de Middelburgse rechtbank. De gemeente hoeft niet mee te werken aan de bouwplannen van Marina Veere BV, en hoeft dat be drijf geen schadevergoeding te be talen. Burgemeester en wethouders con cluderen dat de gemeente nu de handen vrij heeft om eigen plan nen te ontwikkelen voor het ha venterrein. De gemeente kan daar bij 'niet meer gehinderd worden door oude bouwclaims of ver meende afspraken uit het verle den'. Marina Veere kan nog wel in ho ger beroep. Maar het bedrijf geeft er vooralsnog de voorkeur aan eventuele nieuwe plannen af te stemmen op het gemeentelijk be leid, zo liet de advocaat van het be drijf, mr. T. Heijstek gisteren desge vraagd weten. In plaats van appartementen ko men er nu vooral parkeerplaatsen op het haventerrein bij het Kanaal door Walcheren. Het is de bedoe ling er slechts beperkt bebouwing toe te staan. Daarover is overeen stemming bereikt met de bevol king tijdens besprekingen over het ontwikkelingsplan 'Veere anno...". Marina Veere heeft inmiddels een gesprek aangevraagd met het ge meentebestuur om te horen wat de gemeente op het haventerrein nog wel aan ontwikkelingen zou willen toestaan. De plannen voor de bouw van ap partementen hielden de gemoede ren in Veere meer dan twintig jaar bezig. Het bestuur van de destijds nog niet heringedeelde gemeente Veere leek aanvankelijk akkoord. De gemeente beloofde zelfs de helft van de plankosten te vergoe den wanneer het bouwplan onver hoopt onuitvoerbaar zou blijken. Maar na felle protesten uit het stad je verwierp de gemeenteraad steeds elk bouwplan dat op tafel kwam. De eigenaar van Marina Veere, me vrouw Ferdy Vroom, hield steeds vol dat de gemeente beloftes had gedaan die niet zijn nagekomen. Afgelopen jaar overleed ze plotse ling op 67-jarige leeftijd. Haar zoons zetten de strijd daarna voort. De rechter heeft hen nu in het ongelijk gesteld. De gemeente hing een schadeclaim boven het hoofd van anderhalf miljoen euro. „Die blijft ons bespaard", zegt het college juichend. Wel is de ge meente verplicht de helft van vroe gere plankosten te vergoeden. Het gaat om zo'n 16 mille. 1*5 De gemeente Veere kan eindelijk afscheid nemen van de plannen van Marina Veere BV voor de bouw van appartementen op het haventerrein. Goed voor de prostaat Bevat natuurlijke stoffen Houdt de weefsels gezond Verhoogt de weerstand van de weefsels Helpt bij het ophouden van urine WAARDEC0UP0N Lucovitaal'Prostaplex t 180 tabletten 22,95 Verkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-VÜssingen www, der odepilaren, nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47