PZCI25 Woongoed verkoopt 255 woningen Filmhuis toch naar bieb Vrijspraak Vlissingse déDRVKKERY Wat zie jij in De Kunstkeet? Schuttershoftheater en Zeeuwse Bibliotheek willen samenwerken. Derde verdachte in zaak rond mensenhandel ook vrijgesproken. z«tiwsCDEK»B Spaans 31 WALCHEREN 36 en 37 Woningcorporatie biedt huurwoningen tegen gereduceerd tarief aan. Kijk vanavond naar Omroep Zeeland 71 omroep zeeland Brasseriemenu bitterballetjes Kunst- en antiektaxaties Popquiz Open heart Alliance Frangaise door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het filmhuis van Middelburg verhuist toch van het Schuttershofcomplex naar de Zeeuwse Bibliotheek. Wethouder Frank Streng maakte dit gister avond bekend tijdens de vergade ring van de raadscommissie maat schappelijke zaken. Hij zei 'onge looflijk blij' te zijn dat de Stichting Cinema Middelburg en de Zeeuw se Bibliotheek willen samenwer ken. Onlangs tekenden beide par tijen een intentieverklaring 'tot sa menwerking en samenwoning'. Het filmhuis was al lang op zoek naar een andere locatie, omdat het huidige gebouw niet meer vol doet. Eerder liet directeur Maaike Ritsema van de Stichting Cinema Middelburg weten 'niet gechar meerd' te zijn van de bibliotheek. Zij zag meer in verhuizing naar de leegstaande sauna aan de Dam. Woongoed wilde participeren door dit pand te kopen en aan het filmhuis te verhuren. Uiteindelijk is door de verschillende partijen besloten dat het toch beter is in te trekken bij de bibliotheek. Verbou wing van de bieb is goedkoper en er worden voordelen gezien in sa menwerking. Verder is er genoeg parkeerruimte en is het vlak bij het station. Voor verbouwing is eerder al ruim anderhalf miljoen euro beschikbaar gesteld door de gemeente. Waarschijnlijk kan het nieuwe filmhuis-begin 2010 open. door Emile Calon MIDDELBURG - Voor de derde keer op rij slaagde het Openbaar Minis terie er niet in om in een strafzaak rond mensenhandel verdachten veroordeeld te krijgen. De Middel burgse rechtbank sprak gisteren de derde verdachte, een Bulgaarse vrouw die lange tijd in Vlissingen woonde, vrij. Eerder werden in de ze zaak al haar Vlissingse vriend en een West-Brabantse zakenman vrijgesproken. Het OM probeert die vriend via een hoger beroep alsnog veroor deeld te krijgen. Het ziet af van ho ger beroep tegen de vrijspraak van de zakenman. Of het ook in hoger beroep gaat tegen de vrijspraak van de vrouw, was gisteren nog niet bekend. Het OM moet het vonnis van de rechtbank eerst nog bestuderen. De Vlissinger en zijn vriendin brachten enkele Bulgaarse vrou wen in contact met de zakenman. Hij was op zoek naar een nieuwe relatie en had een uitgesproken voorkeur voor Oost-Europese vrou wen. Officier van justitie J. Zonder van stelde veertien dagen geleden dat hier om mensenhandel ging en dat enkele vrouwen seksueel waren uitgebuit. Hij eiste een cel straf van één jaar tegen de vrouw. Het wettig en overtuigend bewijs voor haar schuld is echter niet gele verd, zo oordeelde de rechtbank gisteren. Tip? redactie@pzc.nl Die Terneuzenaar heeft een lelij ke kater overgehouden aan zijn vakantie in Spanje. Zat hij daar op een barkruk lekker te drinken in een gezellige bodega met een bordje tapas voor zich, wordt hij ineens niet goed. Dus de dokter erbij, ambulance gewaarschuwd en naar het ziekenhuis gereden. Na nog geen uur was hij al weer terug bij zijn vrienden, die daar helemaal niets van begrepen. De Zeeuws-Vlaming kon het wel ver klaren. „Ik versta natuurlijk geen woord Spaans en die dokter spreekt nauwelijks Engels. Hij on derzocht me, drukte wat op mijn buik en had het over mijn sto mach. Maar dat moet ik niet. Aan mijn lijf geen stoma." Zeeuwse gemeenten laten laaggeletterden in de kou staan Donderdag 25 september 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse woningbouwvereniging Woon goed wil eind dit jaar en begin vol gend jaar twee complexen met in totaal 255 huurwoningen te koop aanbieden. De huurders kunnen die woningen tegen een geredu ceerd tarief kopen en krijgen de ga rantie dat Woongoed ze terug koopt als ze ervan af willen. Directeur Eric de Ceuster wilde gis teren de naam van de beide projec ten nog niet prijsgeven. Het gaat volgens hem om 130 eengezinswo ningen en 125 appartementen. Appartementen van Woongoed in de Statenlaan kunnen al langer ge kocht worden via deze speciale Woongoed-Garant-regeling. In de periode 2003-2007 werden 62 wo ningen via die regeling verkocht en nam de corporatie 34 maal een woning terug. De gemeente is tevreden zoals het nu gaat en heeft met Woongoed af gesproken dat er in de komende periode in totaal vijfhonderd huur- Programmeren gedurfd theater in 't Beest werpt vruchten af woningen te koop worden aange boden. De Ceuster verwacht niet dat de huurders van de beide - nieuwe - complexen massaal hun huizen zullen kopen. Hij vermoedt dat per jaar een tiental huurders ge bruik zal maken van die mogelijk heid. Het gaat dan om mensen die in hun eigen buurt willen blijven wo nen maar niet de mogelijkheid of het geld hebben om nu daar al wat te kopen. Door de speciale regeling is het vol gens de directeur van de woning bouwvereniging mogelijk dat men sen met een beperkt budget ook ei genaar worden van een woning. De mensen die tot nu toe gebruik maakten van die regeling gaan vaak over tot een interne verbou wing waarbij met name de keuken en/of de badkamer wordt aange past. De Ceuster maakte tot nu toe slechts eenmaal mee dat een ko per van een Woongoed-woning zijn nieuwe eigendom verwaar loosde. Het ligt volgens De Ceuster in de bedoeling om in een later stadium nog meer woningen te koop aan te bieden aan de eigen huurders. VLISSINGEN - Alyssia Verheij (links) en Thianny Mercera verkopen kinderpostzegels aan mevrouw Van den Ent in de Bioemeniaan in Vlissingen. Gistermiddag is de jaar lijkse verkoop van de kinderpostzegels en kaarten be gonnen. Voor de zestigste keer zijn schoolkinderen in heel Nederland in touw om andere kinderen te helpen. Thema dit jaar is 'Laat kinderen leren'. De opbrengst gaat naar projecten in binnen- en buitenland waarin vei ligheid en ontwikkeling van kinderen in achterstandspo sities centraal staan. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur geitenkaas, spies beef teryaki of groentenspies en vanillebavarois 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws veilinghuis vanavond, 19.30-20.30 uur za. 29 sept. 15.00-16.30 uur sfeervolle huiskamermuziek 14.00-16.00 uur kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45