tm-Mm PZC Snel reling langs Nieuwe Haven Een kinderpostzegel verkopen is nog een hele administratie 25 'Elfje' op poster in bibliotheken Wat zie jij in De Kunstkeet? Marina Veere deÜRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 SCHOUWEN-DUIVËLAND 36 en 37 31 Aanleg beveiliging op kade vertraagd door tijdrovende procedures. (fö\ omroep Brasseriemenu bitterballetjes Kunst- en antiektaxaties Popquiz Open heart Alliance Frangaise Spaans Programmeren gedurfd theater in 't Beest werpt vruchten af Donderdag 25 september 2008 ÉP? Zeeuwse gemeenten laten laaggeletterden in de kou staan Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het geduld van de be woners van de Nieuwe Haven in Zierikzee en het Platform voor Mensen met een functiebeperking wordt beloond. Deze week is een begin gemaakt met het - vorig jaar al beloofde - aanbrengen van een reling langs de Nieuwe Haven. De aanleg is vertraagd door tijdro vende procedures. Met het aanbrengen van de reling wordt tegemoetgekomen aan de vurige wens van genoemde par tijen. Sinds de reconstructie van de Nieuwe Haven klinkt de roep om een veilige waterkant. Want, zo wordt geredeneerd, één mis stap tijdens de wandeling langs de Nieuwe Haven en je ligt erin. Bij hoog water blijft de schade be perkt tot de schrik en een nat pak. Bij laag water wordt het een stuk gevaarlijker, want dan kan een on fortuinlijke voetganger op een be tonnen fundering vier meter on der de kaderand terechtkomen. Dat is een schrikbeeld voor de be woners van de Nieuwe Haven. Over de reling langs de waterkant is van meet af aan verschil van me ning geweest tussen de gemeente Schouwen-Duiveland en de Rijks dienst voor Archeologie, Cultuur landschap en monumenten (RACM). De rijksdienst vindt dat het plaatsen van een reling langs de waterkant de monumentale waarde van de - in 2005 geheel ge restaureerde - historische kademu ren van de Nieuwe Haven aantast. Met name het feit dat voor het plaatsen van de reling geboord moet worden in de oude dekzer- ken stuit de rijksdienst tegen de borst. De rijksdienst vind de reling bovendien overbodig. De gemeente denkt er anders over. Wethouder Wijnand Renden: „Wij hebben altijd gezegd dat de veiligheid in dit geval voorrang heeft boven het monumentale be lang." Bij het ontwerp van de re- 1*^ Deze week is - tegen de zin van monumentenzorg in - begonnen met de lang verbeide realisering van een reling langs de water kant van de Nieuwe Haven. ling was het doel daarbij zo veel mogelijk aan te sluiten bij de mo numentale omgeving. Plaatsing van de reling naast de dekzerk - om zo tegemoet te komen aan de bezwaren van monumentenzorg - was voor de gemeente geen optie omdat dan een te smal wandelpad overbleef Met de belangen van vis serij en andere havengebruikers wordt bij het aanbrengen van de reling rekening gehouden. In over leg met de visserij komt op een aantal plaatsen een doorgang van een meter breed zodat laden en lossen mogelijk blijft. door Martijn de Koning NOORDWELLE - Plaatsgenoten van Tim en Lieve moeten er de komen de dagen aan geloven: ze krijgen het duo of één van hun klasgeno ten van obs De Stove op bezoek. Leerlingen van groep zeven en acht van de school uit Noordwelle kregen gisteren, net als kinderen van 171 andere basisscholen in het land, kinderpostzegels en -kaarten mee om aan de deur te verkopen. Niet dat de twee meteen de hele middag op pad gingen. „Ik heb met vrienden afgesproken", ver klaart Tim. „En ik ga met mijn moeder naar de stad", vult Lieve aan. De suggestie van haar klasge noot om daar dan maar zegels aan de man te brengen, wijst ze veront waardigd af „Ja daaaag! Ik heb wel wat beters te doen als ik met m'n moeder op pad ben." De twee hadden gisteren meteen na school wel tijd om even bij buurvrouw Vera Berrevoets langs te gaan. Die wilde van allebei wel een setje zegels aanschaffen. Alle begin is wennen, bleek toen; het kostte even tijd voordat naam, adres én bestelling op de goede plek stonden. De suggestie van me vrouw Berrevoets om het formu lier zelf in te vullen, werd echter resoluut weggewoven. „Dat moe ten we toch zelf kunnen." Tim en Lieve verkopen hun eerste kinderpostzegels van dit jaar aan Vera Berrevoets. foto Dirk-Jan Cjeltema ZIERIKZEE - Basisschoolleerlingen van groep zes, zeven en acht kun nen in het kader van de jaarlijkse Kinderboekenweek een poster met gedicht maken en die inleve ren bij één van de Schouwen-Dui- velandse bibliotheken (in Zierik zee, Burgh-Haamstede en Bruinis- se). Inleveren kan uiterlijk woensdag 1 oktober. De opdracht is vrij, maar de biblio theken vragen extra aandacht voor het zogenaamde Elfje. Dat is een gedicht van slechts elf woorden. De beste drie inzenders per biblio theek worden op 8 oktober (Brui- nisse en Burgh-Haamstede) en 10 oktober (Zierikzee) in het zonne tje gezet. Voor hen ligt ook een prijs klaar. Kijk vanavond naar Omroep Zeeland Wfy zeeland VEERE - Veere is verlost van de bouwplannen voor appartemen ten bij de jachthaven Marina Veere. Dat blijkt uit een uitspraak van de Middelburgse rechtbank. De gemeente hoeft niet mee te werken aan de plannen van Mari na Veere BV, en hoeft dat bedrijf geen schadevergoeding te betalen. vanavond vanaf 17.30 uur geitenkaas, spies beef teryaki of groentenspies en vanillebavarois 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ooi vanm&rsJen, 9.30-12.30 uur Zeeuws veilinghuis vanavond, 19.30-20.30 uur k op: www.drukkerijmiddelburg.il za. 29 sept. 15.00-16.30 uur sfeervolle huiskamermuziek 14.00-16.00 uur 1 ZS£UWSE Tip? redactie@pzc.nl Die Terneuzenaar heeft een lelij ke kater overgehouden aan zijn vakantie in Spanje. Zat hij daar op een barkruk lekker te drinken in een gezellige bodega met een bordje tapas voor zich, wordt hij ineens niet goed. Dus de dokter erbij, ambulance gewaarschuwd en naar het ziekenhuis gereden. Na nog geen uur was hij al weer terug bij zijn vrienden, die daar helemaal niets van begrepen. De Zeeuws-Vlaming kon het wel ver klaren. „Ik versta natuurlijk geen woord Spaans en die dokter spreekt nauwelijks Engels. Hij on derzocht me, drukte wat op mijn buik en had het over mijn sto mach. Maar dat moet ik niet. Aan mijn lijf geen stoma."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35