eeland Stilzitten was er zeker niet bij Groep zoekt nieuwe bestemming Sloelijn Vlissingse •Op Soêstdijk* Campagne voor AED DELSCHER. c*r-• ~]oes Van Luijk en Krijger zeggen R en B Wonen vaarwel. Voorstellen voor natuurpad en betere wijkontsluiting. Extra geld voor herstel van molen Vrijspraak •xduslcw kinderschoenen De nieuwe DELSCHER 800m2mode op niveau inclusief schoenenafdeling met o.a.Tods, Hogan en Burberry Getuigen gezocht van Auto's beschadigd mishandeling Kapelle op A58 bij Rilland Buromunt INKOOP-VERKOOP B PZC Donderdag 25 September 2008 29 door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Ze hebben het grootste geluk van de wereld, de di recteuren Kees Krijger (59) en Peter van Luijk (58). Twee keer zelfs. Ze mogen nog vervroegd uit treden en ze hebben jarenlang een mooi bedrijf mogen leiden, wo ningstichting R en B Wonen die actief is in Reimerswaal en Borse- le. Als directeuren van zo'n organi satie zien ze elke dag wat er uit hun handen en die van hun mede werkers is gekomen. „Dat wij nog vervroegd kunnen uittreden, geeft je bijna een schuld gevoel", zegt Krijger in een open hartige bui. Hij plaatst daarbij wel direct een kanttekening. „Al bij de fusie van de woningcorporaties in Borsele en Reimerswaal in 2002 tot R en B Wonen is afgesproken dat wij half 2008 plaats zouden maken voor een éénhoofdige direc tie. Het was in 2002 nog gewoon dat mensen eerder uittraden. Dat is daarna wel veranderd door alle discussies over de stijgende kosten van vergrijzing." Afspraak is afspraak en dus zeggen Van Luijk en Krijger vanmiddag in partycentrum Landlust bij Nieuw- dorp R en B Wonen vaarwel, met een receptie tussen 15.30 en 18.30 uur. Ze hebben allebei hun sporen schoorsteenkappen windwijzers sierhekken poorten (geautomatiseerd) tuinhaarden rozenbogen, etc. Zuidweg 21 c Krabbendijke telefoon 06 53 25 44 96 www.hetkleinegeheim.nl Kees Krijger (links) en Peter van Luijk nemen vandaag afscheid van woning stichting R en B Wonen. foto Willem Mieras verdiend. Krijger, afkomstig uit het dorp Borssele, begon zijn carrière in 1972 als administrateur bij wo ningstichting Borsele. Van Luijk kwam in 1976 uit Best in Brabant - zijn zachte 'g' is gebleven - naar Zeeland om te werken bij de alge mene woningbouwvereniging Rei merswaal. Stilzitten was er niet bij, in de tijd dat Krijger en Van Luijk carrière maakten. Integendeel. Woningcor poraties hebben een gedaantewis seling ondergaan, van 'alleen' ver huurder van sociale woningen tot ook ontwikkelaar van grote, markt gerichte projecten. R en B Wonen blaast daarin haar deuntje mee om het wonen in de 22 dorpen van Borsele en Reimerswaal aantrekke lijker te maken. 'Mooie dingen' zijn tot stand geko door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Om tot een goede nieuwe bestemming voor de oude Sloelijn te komen, is in Heinkens- zand een werkgroep gevormd. De eerste vergadering was deze week. Elf mensen kwamen er op af, van onder meer molen De Vijf Gebroe ders, klompenmakerij Traas, fiet sersbond De Bevelanden, stichting Landschapsbeheer Zeeland en de dorpsraad Heinkenszand. Ook om wonenden waren aanwezig. Twee globale ideeën zijn aldus SINT PHILIPSLAND - Het herstel van de molen in Sint Philipsland gaat de gemeente ruim 17.000 euro extra kosten. De hoed werd ander half jaar geleden van de molen ge licht, maar al snel bleek daar meer werk in te zitten dan gedacht. De geraamde 132.000 euro bleek niet voldoende. Het college is nu ak koord gegaan met de meerkosten van 17.000 euro. De klus wordt in het komend voorjaar afgerond. f?^ m XH Vleesveebedrijf ■BI OVV Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries,^, Wij garanderen een diervriendelijke productie. BeIrouwhaar v 1e (iffii'per kildlM janenjn ilaguudHpl.met n[ toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd4 it alchei'i, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo men. Van Luijk noemt woonzorg centrum Hof Cruninghe in Krui- ningen als 'hoogtepunt'. Krijger kijkt met trots terug op het wo ningverbeteringsprogramma dat is uitgevoerd in Borsele van 1980 tot 1995 én de bouw van vele woon zorgcentra. Landelijk staan vooral 'probleem wijken' in steden in de belangstel ling. „De leefbaarheid van het plat teland verdient ook aandacht", vin den Van Luijk en Krijger, waarbij ze. een accent leggen op jongeren huisvesting en dorpsvernieuwing. Een idee is verkrotte woningen te kopen, op te knappen en te verhu ren of te verkopen. Peter Bevers, afkomstig van Rijks waterstaat, is de opvolger van Van Luijk en Krijger die maatschappe lijk actief blijven. .Krijger gaat zich 'De leefbaarheid van het platteland verdient ook aandacht' onder meer voor Siloah-gehandi- captenzorg inzetten. „En ik wil le ren bridgen." Van Luijk wordt op nieuw voorzitter van de Montesso rischool in Goes. Zijn buren moe ten er rekening mee houden dat hij weer akoestisch gitaar gaat spe len. „Jaren geleden ben ik daarmee begonnen met mijn zoontje, maar door gebrek aan discipline én tijd haakte ik af" Wintercollectie is binnen. Opril Grote Merkt 1 4461AK GOES (0113) 2166 62 www.opsoestdijk.nl www.opsoestdijk-outlet.nl THOLEN - In Tholen is deze week een campagne begonnen om meer mensen een reanimatiecursus te la ten volgen. Dat heeft alles te ma ken met de 27 AED-apparaten, die sinds kort in alle kernen hangen. Door middel van een stem in het hartapparaat worden weliswaar in structies gegeven aan de gebruiker, maar het is toch beter als iemand een korte reanimatiecursus heeft gevolgd. Burgemeester, wethou ders en raadsleden gaven deze week het goede voorbeeld door in groepjes een training te volgen. De hoop is nu dat ook andere inwo ners van de gemeente leren hoe ze de defibrillator moeten gebruiken. De gemeente neemt de kosten voor de cursus op zich. De jaarlijk se herhalingslessen zijn vervolgens wel voor eigen rekening. Die kos ten een tientje per keer. Aanmelden voor een cursus kan via de website www.tholen.nl. dorpsraadvoorzitter ]an Collignon besproken. Het éne idee is van de Sloelijn een natuurpad te maken voor fietsers en wandelaars. Het andere voorstel is een deel van het spoor te benutten voor een betere ontsluiting van de Heinkenszand- se Vogelwijk. Veel verkeer komt nu door de smalle Julianastraat. Het plan van Borselse kunstenaars om spoorwegovergangen te accen tueren met 'spoorkunst' wordt in de voorstellen meegenomen. Col lignon verwacht meer duidelijk heid in januari. De nieuwe Sloelijn is sinds maandag in gebruik. Collig non woont vlakbij het oude spoor. „Ik heb niet eens gemerkt dat er geen treinen meer rijden." DELSCHER Grote Markt I I -1 3 4461 AH Goes www.delscher.nl KAPELLE - De politie zoekt getui gen van een mishandeling gisteren om 8.10 uur bij de rotonde op de Rondweg bij Kapelle. Daar werd een 14-jarige fietser uit Kapelle op weg naar school door een andere jongen een aantal keren in zijn ge zicht geslagen. De 14-jarige liep een opgezwollen kaak en letsel aan zijn wang op. De onbekende jongen stond met een aantal ande re jongens bij de rotonde. RILLAND - Op de snelweg A58 ter hoogte van Rilland zijn gisteroch tend zeker drie auto's beschadigd geraakt. Een vrachtwagen had een stuk spatbord verloren waar de drie au to's overheen waren gereden. Dit leidde tot diverse lekke autoban den. De chauffeur van de vrachtwagen is doorgereden en kon niet wor den achterhaald. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland T (0113)63 96 44 M 06 51 35 96 21 MIDDELBURG - Voor de derde keer slaagde het Openbaar Ministerie er niet in om in een strafzaak rond om mensenhandel verdachten ver oordeeld te krijgen. De rechtbank sprak gisteren de derde verdachte, een Bulgaarse vrouw die lange tijd in Vlissingen woonde, vrij. Eerder werden in deze zaak haar Vlissingse vriend en een West-Bra bantse zakenman vrijgesproken. De Vlissinger en zijn vriendin brachten enkele Bulgaarse vrou wen in contact met die zakenman. Hij was op zoek naar een relatie en had een uitgesproken voorkeur voor Oost-Europese vrouwen. Wh 1%, Koninkrijksmunten - provinciale munten edelmetalen goud zilver - beleggingsmunten bankbiljetten Nederland euromunten - buitenlandse munten Schuttershof 11a, 4461DZ Goes Tel.:0113-233676 fax.0113222324 e-mail euromunt@zeelandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31