De keuze tussen failliet Brandweerteam voor Deltawateren Tracy 2 Donderdag 25 september 2008 PZC Burgemeesters dringen aan op snel besluit veiliger Westerschelde. WILLEM VAN DAM Haar voeten staken in een paar zwarte gympies, ze droeg een zwarte montycoat. Het versleten valies dat ze omklemde, bevatte slechts drie setjes goorwit on dergoed, een paar verschoten jurkjes en een stuk of wat afge dragen bloesjes. Tracy. Ze arriveerde in de zomer van '79. Tien jaar oud, beetje bleek jes, mollig, lang blond haar, de nagels tot op het leven afgeklo ven. Ze kwam uit een achterstandsbuurt in Londen, waar ze samen met haar werkloze vader, moeder, oma en een heleboel zusjes op de zoveelste verdieping van een troosteloze woonka zerne woonde. Tracy was één van die vele hon derden kinderen uit probleemge zinnen die Europa Kinderhulp elk jaar naar Nederland haalt om ze een paar weken te laten nippen aan een 'normaal' gezins leven. Eerlijk gezegd heb ik wel eens aan het nut daarvan getwijfeld; wat heeft het voor zin een kind drie weken een onbekommerd bestaan te bezorgen, om het daarna weer naar de asgrauwe realiteit terug te sturen? Drie achtereenvolgende zomers was Tracy onze vakantielogé. Sedertdien nooit meer iets van haar vernomen. Tot eind vori ge week een brief bezorgd werd; afzender Tracy. Het bezoek aan het pretpark; het zeiltochtje op het Veerse Meer; de bak ker bij ons om de hoek die haar oud brood meegaf om de eendjes in de dorpsvijver te voeren - ze herinnert het zich nog allemaal, tot in de kleinste details. „Being in Holland was one of the best things I have ever done in my life", sloot Tracy - inmid dels getrouwd en moeder van drie kinderen - haar brief af. Elk jaar weer is Europa Kinderhulp op zoek naar gastgezinnen voor kinderen als Tracy. Meld u aan. Mijn twijfels over de zin daarvan zijn sinds eind vorige week volledig weggesmolten. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Ze herinnert het zich nog allemaal, tot in de kleinste details COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? www.pzc.ni/lezersservice of bel: 0800-0231 231 Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2:- informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang.de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (P5) (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening 1\rwry met persoonsgegevens. Ir >n treft u nadere informatie De horecasector luidt de noodklok over het rookverbod. Vooral kleine cafés dreigen de deuren te moeten sluiten. door René Schrier De horeca-ondernemer is een gastheer, geen politie man. Wat Hulstenaar Hans Beaart, lid van de ledenraad van Koninklijke Horeca Neder land, betreft is de zaak duidelijk. Minister Klink heeft de maatregel bedacht, dan moet hij er ook maar voor zorgen dat de maatregel uitge voerd kan worden. Beaart en zijn plaatsgenoot en col lega Ben Picavet zijn dinsdag beide bij een landelijke bijeenkomst van Horeca Nederland geweest waar urenlang over deze kwestie werd gesproken. Beide ondernemers zijn ervan overtuigd dat ook in Zeeland voor al kleine cafés de deuren moeten sluiten als er niets verandert. En de situatie wordt nog erger, voor spelt Picavet als het eenmaal win ter is. Dan is het geen pretje om buiten te roken. Sommige cafés hebben niet eens de mogelijkheid om buiten een rookgelegenheid aan te leggen. Beaart geeft aan dat de horeca van plan is met gemeen ten in de slag te gaan om daar waar mogelijk comfortabele rook- plekken bij de cafés aan te leggen. Ondertussen wordt op landelijk ni veau berekend wat het rookverbod de horeca aan inkomsten kost. Picavet en Beaart geven aan dat de problematiek in Zeeland niet an ders is dan elders in het land. Ze gaan er daarom van uit dat ook in deze provincie kleine cafés moe ten sluiten als er niets verandert. Alleen op het gebied van de zoge noemde illegale zuipketen ligt de situaties in Zeeland wat anders, voegt Beaart eraan toe, omdat die problematiek hier wat minder groot is. De voorzitter van de Zeeuwse afde ling van Horeca Nederland, Dick van der Velde, laat vanaf zijn va kantieadres weten dat de situatie verontrustend is. Hij kent Zeeuw se horeca-ondernemers die op een faillissement afstevenen, maar wil geen namen noemen. Volgens Van der Velde is het hele probleem het gevolg van een gril lig beleid van de Haagse politiek. Minister Klink van Volksgezond heid heeft zich volgens hem niet voldoende gerealiseerd wat de con sequenties van zijn beleid zijn. „Ie dere ondernemer die omvalt om dat een minister wat wil, is er een te veel." Binnen de horecabelangen- organisatie is in ieder geval afge sproken de bedreigde kleine onder nemers met raad en daad te onder steunen. Rookverbod in de horeca doet stof opwaaien. Het rookverbod is ingegaan op 1 juli 2008. Stichting Red de Kleine Horeca-ondernemer ijvert voor een uitzondering van het verbod voor de kleine horeca. Landelijk hebben bijna 800 cafés zich aangemeld. De boete is minimaal 300 euro en kan oplopen tot 2400 euro. De Voedsel en Waren Autoriteit controleert de cafés. Protest op woensdag 1 oktober om 11.00 uur op het Haagse Binnenhof. Vooral kleine cafés dreigen de dupe te worden van het in juli ingevoerde rookverbod. MIDDELBURG - Eén van de twee ge specialiseerde brandweerteams voor hulpverlening op het water wordt naar alle waarschijnlijkheid in Zeeland gestationeerd. Staatsecretaris Tineke Huizinga van Verkeer en Waterstaat wilde beide nieuwe eenheden aanvanke lijk onderbrengen in het havenge bied van Rotterdam, met het oog op een snelle actieradius op de Noordzee. Op aandringen van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) en de provincie heeft Huizinga in gestemd met een spreiding,zo maakte commissaris van de konin gin Karla Peijs gisteren bekend tij dens de vergadering van de VRZ. Het optuigen van de speciale een heid vergt een investering van ruim 1,4 miljoen euro. Het Rijk be taalt vier ton, het leeuwendeel moet komen uit de Europese subsi- diepot. Wijst Brussel het ingedien de projectvoorstel echter af, dan gaat dit zogeheten Maritieme Inci denten Response Groepenteam (MIRG) aan Zeeland voorbij, om dat er geen geld voor is. Dit tot ver bazing van burgemeester Siebe Kramer van Kapelle. „Vinden we de aanwezigheid van zo'n speciaal team in Zeeland met z'n allen nu wei of niet belangrijk?" Binnen het algemeen bestuur van de Veiligheidsregio heerst ontevre denheid over de (eigen) trage be sluitvorming van een nieuw ram penplan voor de Westerschelde, in clusief de inzet van speciale hulp verleningsschepen. Tot dusver is het nog altijd goed gegaan, maar gaat er nu iets mis, waarschuwen de burgemeesters van Borssele, Hulst, Kapelle, en Vlissingen, dan zullen de verwijten richting. Zee land niet mals zijn. Wim Dijkstra (Vlissingen): „Ik heb weinig zin straks voor een parlementaire en quêtecommissie te moeten uitleg gen wat we niet hebben gedaan om het ontstaan van een ramp te voorkomen". Peijs heeft bij de provincie Vlaan deren nogmaals aangedrongen op een substantiële bijdrage aan het zogeheten project Slagkracht. Daar naast zullen wat haar betreft alle gemeenten binnen de VRZ moe ten meebetalen aan de veiligheid op de Deltawateren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2