Zeeland Kunst is een blijvertje in Ter Weel JM Scheldegalm figureert in De Storm Goesenaren geven oordeel Sinterklaas laat Krabbendijke links liggen Wat weten vrouwen van de prostaat van de man? Hele buurt kan straks terecht in inloopatelier van het zorgcentrum. DE RODE PILAREN B B PZC Donderdag 25 september 2008 27 door Rob Paardekam GOES - Onder de bewoners van zorgcentrum Ter Weel in Goes blij ken heel wat kunstzinnige types te zitten. De afgelopen jaren hebben ze in het 'inloopatelier' allerlei kunstwerken gemaakt. De mooi ste worden tot half december ten toongesteld. Het inloopatelier begon in 2005 voor de units zeven en acht, waar de dementerende ouderen verblij ven. Het is een succes geworden. De activiteit vindt niet plaats in de huiskamer, maar in de ruimte van de activiteitenbegeleiding. „In zo'n huiskamer is het te onrustig", stelt begeleidster Yvonne van Hal, die de mensen samen met beeldend kunstenaar Leendert Houtekamer ondersteunde. „De geborgenheid, die de huidige ruimte biedt, vin den mensen veel prettiger. Er zijn mooie dingen ontstaan." Grappig is dat het vroegere beroep van veel mensen invloed heeft op hun huidige werkwijze. „Die man die vroeger boekhouder was, deed alles heel geordend en strak", al dus Houtekamer. „En een voorma lige schoenmaker deed het alle maal heel netjes en secuur", stelt Van Hal. Als het aan haar ligt, wordt het kunstproject zo snel mo gelijk uitgebreid naar de wijk, zo dat ouderen uit de buurt in de toe komst ook naar het inloopatelier HANSWEERT - Vijftien muzikanten van de Hansweertse muziekvereni ging Scheldegalm figureren volgen de maand in Stavenisse tijdens op names voor de nieuwe Nederland se speelfilm De Storm. De film gaat over de watersnood ramp. In het verhaal speelt een harmonie een belangrijke rol in het leven van de hoofdrolspeelster. De scène waarin Scheldegalm figu reert is een buitenopname van een muzikale rondgang. Er wordt dus echt gemusiceerd. De leden van Scheldegalm nemen ook ande re figurantenrollen op zich. De op names staan vooralsnog gepland voor woensdag 15 oktober. kunnen komen. Dat soort groeps activiteiten zouden senioren uit hun isolement kunnen halen. Het aanbieden van de activiteit kost na tuurlijk een paar centen en daar om loopt een subsidieverzoek bij de gemeente. Overigens kunnen in Ter Weel zelf inmiddels bewo- 'De boekhouder deed alles geordend en strak, terwijl de schoenmaker secuur was' ners van alle units in het inloopate lier terecht. De mooiste werkstukken, die de bewoners de afgelopen jaren heb ben gemaakt, zijn tot half decem ber te zien in de centrale hal van GOES - Goes verspreidt deze week onder twaalfhonderd willekeurig gekozen inwoners een vragenlijst over de gemeente. Daarnaast krij gen bezoekers aan het stadskan toor een vragenlijst over de dienst verlening in de publiekshal. De gemeente wil weten hoe men sen denken over hun leefomge ving, het gemeentebestuur, de ge meentelijke regels of de dienstver lening aan de balie. „Hopelijk geven inwoners een zo eerlijk mogelijk oordeel over de ge meente. Dan kunnen wij op hoofdlijnen 'de staat' van de ge meente aangeven", aldus een woordvoerder. De vragenlijsten worden ook in andere plaatsen ver spreid, zodat gemeenten hun pres taties kunnen vergelijken. Ter Weel. Maar dat is niet alles. Ge lijktijdig liep namelijk ook een pro ject waarin beeldend kunstenaar Houtekamer en zijn collega Chris- tianne Altena de hoofden van be woners boetseerden. Ook die zijn te zien. Rob van Oostveen tekent voor het derde onderwerp van de expositie, die overigens de naam 'Ter Weel in beeld' heeft gekregen. Hij heeft fraaie portretfoto's ge maakt van de 'geboetseerde' bewo ners en filmde tevens het hele pro ces. Het resultaat van dat filmwerk is ook tot half december te zien. Al met al moet kunst een blijver tje worden in Ter Weel. Het boet seren van bewoners is klaar, maar het atelier gaat door. „Mooi toch, dat zoiets kan?", zegt Van Hal. „Dat is de charme van Ter Weel." door Luc Oggel KRABBENDIJKE - De Stichting In tocht St. Nicolaas in Krabbendijke gooit de handdoek in de ring. Her haalde oproepen voor vrijwilli gers, donateurs en sponsors heb ben geen reacties opgeleverd. „Het is hartstikke zonde, de kinde ren zijn er de dupe van", zegt se cretaris D. Schrijver. De opheffing van de stichting bete kent dat er definitief geen sinter klaasintocht meer is in Krabbendij ke. Ook vorig jaar deed de goedhei ligman het dorp niet aan, om de zelfde reden. „Toen wilden we het nog even aanzien, maar nu heb ben we besloten om er echt mee te stoppen", aldus Schrijver. De Krabbendijkse kinderen moe ten nu uitwijken naar een andere dorpskern om de sint in te halen. „Het is natuurlijk het leukste als je op je eigen dorp kunt blijven." De stichting heeft vanaf 2002 vijf intochten georganiseerd. Het resterende saldo gaat naar stichting KinderenKankervrij (Ki- ka). I Karetse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl Goed voor de prostaat Bevat natuurlijke stoffen Houdt de weefsels gezond 1 Verhoogt de weerstand van de weefsels 1 Helpt bij het ophouden van urine WAARDECOUPON V <rjjgbaar bij: 1 Drogisterij Kruiderij D Middelburg-Goes-Vlissingen www.derodepilaren.nl H Mevrouw Van de Made (I) toont haar kunstwerk, terwijl medebewoonster mevrouw Olivier naast haar geboetseerde hoofd zit. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29