Zeeland PZCI25 Onduidelijkheid over Halt-straf Ride over vragen WD Wat zie jij in De Kunstkeet? BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 31 Regeling spijbelaars en laatkomers roept vragen bij leerlingen op. Parkeergarage Kolveniershof houdt het droog Onbegrip bij Spaans omroep \!l~/ zeeland del)RVKKERY Marktsi Middelburg T 0118 886 886 Brasseriemenu wtterbaiietjes Kunst- en antiektaxaties Popquiz Open heart Alliance Frangaise Programmeren gedurfd theater in 't Beest werpt vruchten af Donderdag 25 september 2008 Zeeuwse gemeenten laten laaggeletterden in de kou staan Tip? redgoes@pzc.nl door Koen van Bommel GOES - Onder leerlingen van het Goese Lyceum bestaat veel ondui delijkheid over de nieuwe Halt-re- geling voor spijbelaars en laatko mers. De vrees bestaat dat spijbe laars straks wellicht twee keer wor den gestraft, door de school en via Halt. Peter Rhebergen, docent maat schappijleer, was gisteren bereid een les met havo-scholieren in te ruimen voor een discussie over de onlangs ingevoerde Halt-spijbel- straffen. De aanwezige leerlingen zeggen - een paar uitzonderingen daargelaten - niet veel lessen 'zo maar' weg te blijven, maar ze wil len wel graag weten wat hen bo ven het hoofd hangt. „Ik ben al eerder bij Halt geweest, dus daar mag ik niet meer naar toe. Wat gebeurt er dan als ik nu negen keer te laat kom? Krijg ik dan een boete of moet ik naar de rechter?", vraagt de 17-jarige San- der zich af De meeste moeite heb ben de leerlingen met het idee dat ze mogelijk twee keer gestraft wor den voor spijbelen. Eerst al nablij ven op school en dan nog naar Halt. En als ze daar geweest zijn, krijgen ze er thuis misschien ook nog problemen mee. Zeker niet iedereen heeft moeite met de maatregelen. Christiaan (17): „Het maakt mij op zich niet uit. Ik kom toch nooit te laat en ik spijbel niet. Ik denk wel dat het werkt, je denkt voortaan wel twee Scholieren die zes keer spijbelen of negen keer te laat komen, moeten naar Halt. Leerlingen vrezen twee keer te worden gestraft voor hetzelfde vergrijp. keer na voordat je er een lesuur tussenuit knijpt." Jaro spijbelt wel af en toe. „Als ze dit eerder hadden doorgevoerd, had ik al heel wat keren bij Halt ge zeten. Ik hoop dat ik hierdoor min der ga spijbelen. Mijn moeder vindt het vast niet leuk als ik een werkstrafkrijg." Docent Rhebergen: „Het is op zich een goede maatregel voor jonge ren die er een potje van maken, maar die hebben we hier niet veel. En als het gebeurt, hebben we het veel sneller door dan bijvoorbeeld in de Randstad." Volgende week geeft rector Els van Doorn meer uitleg over de maatre gelen. Scholen zijn geïnformeerd door de leerplichtambtenaar, laat Nynke Zijda van Halt weten. „Wat zij met de informatie doen, is hun zaak. Andere vergrijpen worden in elk geval niet meegeteld. Leerlin gen mogen maximaal één keer per jaar naar Halt voor verzuim. Bij een tweede keer kijkt de officier van justitie naar de zaak. In beide gevallen volgt een taakstraf al is die van de officier wel hoger. We zijn onderwijl bezig met het ont wikkelen van een leerstraf als alter natief Zelf vinden we taakstraffen ook niet ideaal." GOES - Het onderwaterbeton voor de kelder van de nieuwe parkeergarage aan de Kolveniershof in Goes blijft droog, is gebleken na het wegpompen van het water uit de bouwput. „De grote vraag was natuurlijk: blijft het dicht? Komt er geen wa ter meer uit? Maar het is prima gegaan. We zijn vandaag een gelukkige gemeente", aldus wethou der Rinus Dieleman (CDA, stadsontwikkeling). Twee weken geleden stortten betonwagens de benodigde 3200 kubieke meter onderwaterbe ton. Het moest uitharden voordat het water weg gepompt kon worden. „Ik ben 's nachts gaan kij ken hoe dat in zijn werk gaat. Maar behalve die slurf en af en toe een duiker was er niet zoveel te zien. Het gebeurt allemaal onder water." De gara ge is eind volgend jaar klaar. Daarna worden de woningen en winkeltjes er als 'een schil' omheen gebouwd. foto Willem Mieras ZEEUWSE imm. Tip? redactie@pzc.nl Die Terneuzenaar heeft een lelij ke kater overgehouden aan zijn vakantie in Spanje. Zat hij daar op een barkruk lekker te drinken in een gezellige bodega met een bordje tapas voor zich, wordt hij ineens niet goed. Dus de dokter erbij, ambulance gewaarschuwd en naar het ziekenhuis gereden. Na nog geen uur was hij al weer terug bij zijn vrienden, die daar helemaal niets van begrepen. De Zeeuws-Vlaming kon het wel ver klaren. „Ik versta natuurlijk geen woord Spaans en die dokter spreekt nauwelijks Engels. Hij on derzocht me, drukte wat op mijn buik en had het over mijn sto mach. Maar dat moet ik niet. Aan mijn lijf geen stoma." GOES - Theo Schouwenaar, de orga nisator van Ride for the Roses in Goes, vindt het onbegrijpelijk dat WD-fractievoorzitter Sjoerd Heij- ning zich druk maakt over de kos ten die de gemeente Goes heeft ge maakt voor het fietsevenement voor.KWF kankerbestrijding. Heij- ning stelde dinsdag schriftelijke vragen over de kosten en persone le inzet voor de Ride. „Als lokale sponsor heeft Goes 10.000 euro ge geven", zegt Schouwenaar, „en er zijn af en toe mensen ingezet, maar Goes is met de Ride enorm gepromoot en duizenden mensen hebben er plezier aan beleefd." Kijk vanavond naar Omroep Zeeland vanavond vanaf 17.30 uur geitenkaas, spies beef teryaki of groentenspies en vanillebavarois 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk 00 vanmorgen, 9.30-12.30 uur Zeeuws veilinghuis vanavond, 19.30-20.30 uur k op: www.drukkerijmiddelburg.n za. 29 sept. 15.00-16.30 uur sfeervolle huiskamermuziek 14.00-16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27