Chinees snoep verdacht 10% korting m De Nationale Banken 10 daaqse mtmm McCain tijdelijk uit campagne ^MONTÈL Medaille kost 4,4 miljoen Sluis heeft het schoonste strand Mogelijk met melamine vervuilde producten in Nederlandse winkels. Playmobil nu ook in museum te bewonderen 16 en 17 op de gehele Montèl collectie! Word ook abonnee! HET WEER: Veel zon Donderdag 25 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 229 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - De Voedsel en Waren Autoriteit (VWA) is begonnen pro ducten die bij Chinese importeurs in Nederland binnenkomen op melamine te controleren, naar aan leiding van het Chinese melamine- schandaal. Het gaat onder meer om snoep. Volgens het Vara-pro- gramma Radio Kassa wordt mela mine bevattend snoep in verschil lende winkels te koop aangebo den. Een woordvoerder van de VWA zei gisteren dat het onderzoek zich concentreert op producten die zui vel of zuivelgerelateerde ingrediën ten bevatten. Het gaat om waren van tien importeurs. „We nemen die producten mee en onderzoe ken ze." Er wordt gekeken of ze een gevaar opleveren voor de volksgezondheid. Volgens de woordvoerder is die kans overi gens klein. „Waarschijnlijk bevat ten ze daar niet genoeg zuivel voor." De eerste testresultaten wor den binnen enkele dagen ver wacht. Het melamineschandaal heeft zich uitgebreid naar Groot-Brittannië, Australië en Nieuw-Zeeland. In die landen zijn gisteren Chinese snoepjes op melkbasis uit de schap pen gehaald. Ze zouden mogelijk De Voedsel- en Waren Autoriteit begint een onderzoekt naar in China geproduceerde producten die mogelijk zijn vervuild met melamine. melamine bevatten. Het gaat om lollies van het merk White Rabbit. Volgens de woordvoerder van de VWA worden deze lollies ook in Nederland verkocht. Ze worden in ons land nu preventief uit de schappen gehaald en onderzocht. Het is volgens hem nog niet zeker dat deze lollies melamine bevat ten. „Zodra duidelijk is dat ze dat niet bevatten, kunnen ze weer worden verkocht." (NUk) pagina 14: Britse supermarkt doet Chinees snoep in de ban WALCHEREN WASHINGTON - John McCain staakt tijdelijk zijn campagne voor het Amerikaanse presidentschap om een uitweg te zoeken uit de finan ciële crisis in zijn land. De Democratische kandidaat Ba- rack Obama wil dat het voor mor gen geplande debat met McCain doorgaat. „Dit is precies de tijd dat Amerikanen moeten horen waar we het land naartoe willen lei den." McCain keert vandaag terug naar de senaat om zich te mengen in het debat over het reddingsplan dat het Witte Huis opstelde. DESIGN BY Exclusief en betaalbaar zitcomfort Montèl vindt u op de volgende woonboulevards: Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Beverwijk. Breda, Cruquius, Den Bosch, Den Haag, Eindhoven, Goes, Groningen, Hazerswoude, Heerenveen, Heerlen, Leiderdorp, Nijmegen, Oldenzaal, Roer mond, Rotterdam Alexandrium, Rotterdam Krallngseveer, Sliedrecht, Steenwijksmoer, Utrecht, Waalwijk, Zevenaar. Zutphen en Zwolle. Kijk voor openingstijden en koopzondagen op www.montel.nl de gemeente Westland, Westvoor- ne werd vierde, Schiermonnikoog zevende. Welk strand in Sluis het schoonste van Nederland is, kon Piet Michiel- sen, verantwoordelijk voor het schoonmaken van het strand, gis teravond nog niet zeggen. „Maar we zijn bijzonder content. Dit is echt een kroon op het werk." In 2005 en 2006 won Sluis de titel ook al. Veere deed dat in 2003 en 2004. Vorig jaar duikelden alle Zeeuwse gemeenten in de rang lijst. Sluis presteerde toen ook nog het beste, met de achtste plaats. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 DEN HAAG - Een olympische me daille in Peking heeft de rijksover heid en De Lotto 4,4 miljoen euro gekost. Voor een plak op de Para lympische Spelen was 324.000 eu ro nodig. Dat maakte de Algemene Rekenkamer gisteren bekend in het rapport Topsport in Neder land. De kosten zijn berekend aan de hand van de uitgaven van het Fonds voor de Topsporter, de rijks overheid en De Lotto. Dat bedrag is gedeeld door zestien, het aantal behaalde medailles in Peking. Waarde olympische medaille is niet in geld uit te drukken reageer op www.pZc.nl Zeeland moet meer reclame maken met haar schone stranden HBH 25% EN aantal reacties: 446 VLISSINGEN - Enkele honderden genodigden en andere belangstellenden kregen gisteravond een voorproefje van Oktober, het nieuwe album van Blof. De Zeeuwse band trad op in het Arsenaal theater in Vlissingen, als try-out voor de clubtour die op 10 oktober begint. Zaterdag 1 november geeft de groep een groot concert in de Zeeland- hallen in Goes, in het kader van het 250-jarig be staan van de PZC. Oktober, een ingetogen en akoestisch album, is het eerste deel van een tweeluik. De cd wordt 1 oktober in Paradiso in Amsterdam gepresenteerd en komt twee dagen later uit. Aanstaande zaterdag in de bijlage Spec trum een uitgebreid interview met de leden van Blof. foto Lex de Meester Kijk vanaf vanmiddag naar het filmpje op www.pzc.nl Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Boeken: 19 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Weekagenda: 34 en 35; Cultuur: 36 en 37; Dagagenda: 38; sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. WASSENAAR - De gemeente Sluis heeft dit jaar het schoonste strand van Nederland. Sluis kreeg daar voor gisteren in Wassenaar een gouden wimpel. Ook gemiddeld gezien staat de gemeente dit jaar op nummer één in de ranglijst die de Stichting Nederland Schoon elk jaar samenstelt. Noord-Beveland eindigde als twee de, Veere als vijfde, Schouwen-Dui- veland als zesde en Vlissingen als achtste. Alle Zeeuwse gemeenten staan dit jaar in de top tien. Zij kre gen een plaquette met vier ster ren. Op de derde plaats eindigde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1