Consument in huis ETALAGE PZC Donderdag 25 september 2008 1 7 - BOTERFLES Roomboter uit een knijpfles, het is even wennen. Campina heeft zijn roomboter- merk Botergoud in een vloeiba re vorm gegoten en in een fles gestopt. En tegelijkertijd de on gezonde verzadigde vetzuren met driekwart verminderd. Dat is gezonder en daarom mag het merk nu ook het 'Ik Kies Be wust' logo voeren. De olie, of moeten we toch boter zeggen, is ook gewoon te verwerken in taarten, cakes en sauzen. Nu maar hopen dat mensen die 75 procent minder ongezond vet niet als vrijbrief zien om zich overmatig aan die lekkernijen te vergrijpen. Playmobil is - gek genoeg - gebo ren dankzij de oliecrisis. Grond stoffen werden in die tijd namelijk razend duur voor de fabrikant van groot plastic speelgoed. Het ma ken van klein speelgoed was kos tenbesparend. Hans Beek mocht zijn prototypes verder uitwerken en in 1974 werden ze gepresen teerd op een Duitse speelgoed beurs. De animo was matig, maar een Nederlandse vertegenwoordi ger zag er potentie in en kocht de hele voorraad. De rest is geschiede nis. Op de expositie in Hoorn is de evo lutie van Playmobil heel duidelijk te zien. Van de eerste ingetogen poppetjes (bouwvakker, indiaan of ridder) tot de imposante veelzij dige fantasiewereld die het Playmo- bilrijk nu is. Niet alleen het alle- Een internetradio mét goede inge bouwde luidsprekers is de nieuwe Squeezebox Boom van Logitech, die sinds twee weken in Neder land te koop is voor 279 euro. Die extra prijs is de Boom waard, want ondanks zijn compacte bouw le vert deze 'boombox' een prima ge luidskwaliteit. Natuurlijk is dat af hankelijk van de aangeboden kwa liteit van de streams, maar steeds meer zenders streamen in hogere bitrates. Je hoort niet meer dat het van internet komt. Net als de duurdere Squeeze- box-producten - zonder ingebouw de speakers, maar met betere af standsbedieningen en meer au- dio-uitgangen - is de Boom te ge bruiken om muziekbestanden op computers elders in huis af te spe len. De Boom ondersteunt daarbij meer soorten muziekbestanden dan de concurrentie, bijvoorbeeld daagse leven is in plastic gegoten, maar ook het circusleven, de sprookjeswereld en de prehistorie vol dinosauriërs. De simpele pop petjes van toen hebben verschillen de kleren en kapsels gekregen en talloze accessoires. In 1981 ver scheen de eerste vrouw en inmid dels zijn er ook kinderen en ba by's. Alles kan oneindig gecom bineerd worden. In de hand van de diepzeedui ker kunnen dezelfde at tributen geklikt worden als in de vuisten van de boswachter. De baard van koning Melchior past ook op de zeemeermin. Egyptische piramides en een heu se kerk, inclusief Playmobils glas-in-lood, zijn de nieuwste uit- de hoge kwaliteit van formaten als WMA Lossless, PCM en FLAC. Het invoeren van de netwerkinstel lingen gaat vlotjes bij de Boom. De kracht van de Squeezeboxpro- ducten zit namelijk in de bedie ning via de webinterface. Dat werkt in de webbrowser en daar door op alle besturingssystemen, zodat niet alles op het apparaat zelf hoeft. Dat maakt het invoeren van bijvoorbeeld wachtwoorden makkelijker. Ook is het mogelijk streams en podcasts handmatig toe te voegen of de menu-indeling te wijzigen. Het meest vernieuwend is de on dersteuning van online muziek diensten, waaronder LastFM en MP3Tunes. Hierdoor is het moge lijk naar eigen smaak muziek te luisteren zonder dat de computer aan hoeft te staan. Bij gebruik van MP3Tunes moeten eerst eigen breidingen van het Playmobil-im- perium en liggen binnenkort in de winkels. Een kleine revolutie. Niet alleen omdat religie haar intrede doet in de speelwereld, maar ook omdat de sluier van de bruid die naar het altaar schrijdt, niet zoals alle kleding van uniform plastic is, maar van wapperend kant! De tentoonstelling geeft een aardig beeld van het ontstaan van een Playmobilfiguur. Zo is de schep ping van de vuurspugende draak te. zien vanaf de eerste schetsen, proefmodellen en technische teke ningen, tot aan het beest dat in de blauwkleurige doosjes komt. Een van de hoogtepunten op de exposi tie is een originele Playmobilma- chine met kunststof korrels, die vers geperste warme minimuisjes uitspuugt. De expositie heeft inmiddels 20.000 bezoekers getrokken. Nos talgie voor de ouders, lol voor de kinderen. Want de tentoenstelling bestaat slechts gedeeltelijk uit on bereikbare objecten in vitrines, er is Playmobil in overvloed om mee te spelen. De vers geperste muisjes zijn zelfs gratis, voor de rest mag niks per ongeluk mee naar huis. Het gastenboek puilt uit van de en thousiaste reacties. Zo vindt Jan (9) de 'pleemobiel cool, vet en gaav. Net egh'. Hans Beek mag tevreden zijn. De tentoonstelling De wereld van Play mobil is nog tot en met 14 december te zien in het Museum van de Twintig ste Eeuw in Hoorn. www.museumhoorn.nl BELHELM Een gebbetje, maar r wel een aardige voor wie zich komende winter weer op de lan ge latten begeeft: Sinner komt met een Bluetooth-skihelm, waarmee je kunt bellen en mu ziek luisteren via je mobiel. Bo vendien, ook niet onbelangrijk, is hier volgens Sinner sprake van een 'trendy design'. Nu hou den we zelf niet zo van zwart en grijs op het hoofd, maar in het geval van skihelmen zijn we leek en geloven we Sinner op haar woord. Voor verkoopadres sen: www.sinner.eu. YOLANTHE'S PASSIE Omdat we graag de vele mannelijke le zers ter wille zijn en natuurlijk vanwege het grote modische be lang van haar collectie: er is weer een nieuwe eigen lijn van Yolanthe Cabau van Kasbergen bij Livera. Yolanthe's Choice be wijst opnieuw 'dat Yolanthe een passie voor lingerië heeft en dat haar keuze altijd verleidelijk, ro mantisch of stoer en sexy is', al dus een persbericht. Fraai voor beeld is een grijs gemêleerd lin geriesetje met witte stip, geïnspi- reerd op yoga-kleding. Een bad jas komt op 43,95 euro, een be ha op 19.95 en een string op 7,95 euro. SPIJKERS De Nederlandse zus sen Spijkers8tSpijkers lijken in middels vaste gasten te worden op de catwalks van de Lónden- se Fashion Week. 'Flawless', heette de collectie die ze daar onlangs toonden, geïnspireerd op het volmaakte vrouwbeeld uit de jaren zestig. In die tijd ca pituleerden vrouwen volgens het duo voor het eerst voor 'het mannelijk verlangen'. De collec tie toonde met organza afgezet te jurkjes die zowel klassiek als sexy waren, met zowel zachte stoffen als metallic kleuren. Een collectie vol tegenstrijdigheden, aldus het duo, dat ook in Italië al een flinke schare bewonde raars kent. mp3-bestanden worden geüpload naar een persoonlijke online mu- ziekkluis. De Squeezebox Boom kan daar elk moment liedjes van daan streamen. Via de afstandsbe diening kan gezocht worden op ar tiesten, albums of nummers. Of de Boom kan automatisch muziek bij MP3Tunes afspelen met bepaalde genres of stem mingen, zoals 'triest', 'herfst' of 'agressief. Dat werkt vooral goed als er hon derden liedjes naar MP3Tunes zijn geüpload. De dienst biedt 2 GB gratis ruim te (zo'n 400 nummers). Wie 10.000 liedjes wil opslaan, betaalt circa 30 euro per jaar. Van de muziekbestanden wordt met een een online back-up gemaakt, voor het geval de harde schijf het begeeft. In feite ontstaat zo een persoonlijke internetzender, die via de Squeezebox Boom bijna zo eenvoudig is aan te zetten als die oude FM-zenders. Squeezebox Boom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17