Buitenland McCain betaalt prijs voor geldcrisis CS Eten uit de krant Leterme mijdt VN-top Geen doodslag in Belgische 'mp3-moord' Obama in peilingen op voorsprong na 'onzeker' gedrag McCain. Twee ETA-verdachten Denemarken minst en opgepakt in Frankrijk Somalië meest corrupt vijf Met de seizoenen mee PZC Woensdag 24 september 2008 9 door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - De economische standpunten van John McCain schieten soms even hard op en neer als de koersen op Wall Street. Eerst meende de Republikeinse presidentskandidaat dat het funda ment van de Amerikaanse econo mie in orde was, een dag later kwam hij daar noodgedwongen op terug. In eerste instantie was de 72-jarige senator tegen de 85 miljard dollar kostende redding van verzekeraar AIG door de overheid, een dag la ter was hij vóór. Eerst presenteer de McCain zich als een standvas tige, ervaren leider, niet veel later was hij opeens de woedende politi cus die hebzuchtige en corrupte bankiers San de schandpaal beloof de te nagelen. De commentaren vanuit rechtse hoek zijn allesbehalve lovend. „On der druk van de financiële crisis is er één presidentskandidaat die zich gedraagt als een onzekere de butant", vindt columnist George Will. „En dat is niet Barack Oba ma." In de peilingen betaalt McCain de prijs. Zijn kleine voorsprong is om geslagen in een achterstand op Obama. De Republikeinen krijgen de schuld van de crisis, blijkt uit de peilingen. Vdn de kiezers die menen dat de economie ernstig in verval is, stemt 62 procent op Oba ma en 29 procent op McCain. McCain wil zich distantiëren van zijn eigen partij, maar de Democra ten schilderen hem steeds weer af als de vertegenwoordiger 'van een bankroete Republikeinse ideolo gie'. Barack Obama oordeelt dat de afgelopen tien dagen duidelijk ma ken dat McCain 'geen helder in zicht' heeft in de economische pro blemen. „We kunnen vaststellen 'We kunnen vaststellen dat onze tegenstander in paniek is' dat onze tegenstander in paniek is." En passant tikte Obama zijn 'run ning mate' Joe Biden op de vin gers. Die reageerde eerst ook afwij zend op de overheidsinterventie bij AIG. „Joe had moeten wachten met zijn reactie", aldus Obama, die zelf geen standpunt innam. Critici menen dat daar juist het probleem ligt van Obama. De 47-jarige senator zou té afwach tend en voorzichtig zijn. Publicist Christopher Hitchens schrijft dat Obama de race allang had moeten beslissen nu Amerika onder Republikeins bewind is ver anderd in 'een bankroete bananen republiek'. „Waarom is Obama zo duf, weifelend en weinig moedig?" Obama's adviseurs maken zich geen zorgen. Ze menen dat de rela tief onervaren Democraat vooral geruststellend moet overkomen. Hij moet tonen dat hij kalm ge noeg is om Amerika door een cri sis te leiden. Het ongenoegen over de regering-Bush zal dan genoeg zijn om de Democraten aan de ze ge te helpen, zo is de verwachting in het Democratische kamp. pagina 14: blanco cheque CS is het enige alternatief. BRUSSEL - In de strafzaak rond de Belgische 'mp3-moord' is de hoofd verdachte vrijgesproken van de aanklacht voor doodslag. Wel be vond de jury hem schuldig aan diefstal met geweld, waardoor het slachtoffer, de 17-jarige Joe van Holsbeeck, overleed. Het geweld vond plaats op 12 april 2006 op het Centraal Station in Brussel. De hoofdverdachte pro beerde met een mededader de mp3-speler van Van Holsbeeck te stelen. Die verweerde zich, waarna hij door de hoofdverdachte met een mes werd gestoken. De inmid dels 19-jarige Pool bekende dat eer der deze week in het proces ook, maar verklaarde dat hij niet de be doeling had Van Holsbeeck te do den en dat hij spijt heeft. De jury heeft zijn verdediging gevolgd. TRELIN - Een Spaans stel dat ervan wordt verdacht lid te zijn van de Baskische terreurbeweging ETA, is gisterochtend door de antiterreur- politie gearresteerd in het Franse Trelin. Volgens de politie hadden de twee handvuurwapens bij zich en valse identiteitsbewijzen. Het koppel probeerde op het mo ment van aanhouding een auto te stelen. BERLIJN - Somalië is in 2008 net als in 2007 het corruptste land van de wereld. Denemarken scoorde in 2008 is het minst corrupte land. Dat zijn enkele landen op de giste ren gepubliceerde wereldwijde in dex over corruptie van Transparen cy International. Zweden en Nieuw-Zeeland staan respectieve lijk op de tweede en derde plaats. Nederland is zevende. LONDEN - Een 28-jarige vrouw moest gisteren voor de rechter in Londen verschijnen, nadat zij haar 5-jarige zoon uit wraak had gebe ten. Op de vraag waarom ze haar tanden in haar zoon had gezet, ant woordde de moeder: „Ik weet het niet. Waarschijnlijk heeft hij zijn zusje pijn gedaan, dus moet hij ook pijn lijden."'De vrouw, die spijt had, kreeg vijf maanden cel. BRUSSEL - De Belgische premier Yves Leterme heeft gisteren we gens de regeringscrisis afgezien van een bezoek aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Na ties in New York. Leterme hoopt door thuis te blijven verdere escala tie te voorkomen. De crisis ont stond doordat de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) zondag haar steun opzegde aan de vijfpartijen- coalitie die het land op federaal ni veau regeert. De N-VA besloot tot de stap uit protest tegen de trage onderhandelingen over grondwets hervormingen. Hoewel de N-VA met slechts zes leden in het federa le parlement is vertegenwoordigd en Letermes coalitie nog een meer derheid heeft is de politieke situa tie zo wankel dat onmiddellijk sprake was van een crisisgevoel. Waarom zijn de bananen krom? En wat heeft de bloedarmoede van een Venetiaanse gravin te maken met het ontstaan van de carpaccio? 'Eten uit de krant' is het nieuwste boek van onze vaste culinaire columniste Puck Kerkhoven en staat bol van wetenswaardigheden en keukenetymologie. In dit boek zijn 35 sappige, culinaire columns samen gebracht en ingedeeld per seizoen. Deze behandelen zowel trendy gerechten als keuken- klassiekers en hun specifieke ingrediënten. Ze leiden telkens tot een uitnodigend en beproefd recept. En dat op liefst 160 pagina's. Als lezer van deze krant heeft u de primeur want 'Eten uit de krant' ligt pas vanaf 21 oktober in de boek handel. Bestel nu dit prachtige, culinaire boek en verbreed uw gerechtenkennis en word een berg achtergrondinformatie rijker. Lezersprijs 14,95* 'exclusief verzendkosten 2,95 Meer informatie en bestellen beste! op www.pzc.nl/webwinkel De levertijd is 5 werkdagen, kunt ook de bon invullen. De levertijd is dan 10 werkdagen. Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). BON BOEK "ETEN UIT DE KRANT" Hierbij bestel ik(aantal) x "Eten uit de Krant" a 14,95* per boek. s VOORLETTERS VOORNAAM OM Ov GEBOORTEDATUM ABONNEENUMMER Hierbij machtig ik Wegener NieuwsMedia BV om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING exclusief de verzendkosten van 2,95. Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. "Eten uit de Krant", Postbus 130,8200 AC, Lelystad De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op allelnformatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. LEZERSEMTRA PZC Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231 231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9