Sport Al 24 jaar iedere zondag naar een verre uitwedstrijd Veel zeilers naar Kamperland Titelverdediger riant de baas over De Tukker in zaalvoetbalcompetitie Schitterende taxatie-driedaagse bij Van Oeveren-Vervaet! Amsterdammer John Panhuijsen volgt de vierde klasse A. Zico volgt Rivaldo 25, 26 en 27 september in Terneuzen Z PZC Woensdag 24 september 2008 135 door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Op de tweede speel dag van de regionale competitie zaalvoetbal regende het doelpun ten in het treffen tussen Internet- plan Tempo Team en Max Korting Pro Sport. Het duel werd met 10-8 gewonnen door de Internetplan- ners. Het team van In den Dwaes bleef met één wedstrijd meer gespeeld koploper door een 5-3-overwin- ning op Wentzler/Pauwels. Titelverdediger Tènce/Zaman bleef met 6-1 de baas over Den Tukker en Bogaert/Pro Sport klopte het team van Amstelhoekje/Bakker met 4-1. Internetplan/Tempo Team-Max Kor ting Pro Sport 10-8 (6-3) De thuisploeg leek op een riante zege af te stevenen. Er kwam een 9-4-voorsprong op het bord. Toen het team de teugels wat liet vieren, maakten de bezoekers daar gretig gebruik van en kwamen terug tot 9-8. De gelijkmaker bleef echter uit. Timo de Bruin tilde de score naar 10-8. Internetplan: Jarmo Giling (3x), Mi chael van Mol (3x), Veli Eryürük (4x). Max Korting: Jordy Alvarez, Jeroen Ver- vaet, Michel Nieuwelink (2x), Timo de Bruin (4x). Bogaert Pro Sport-Amstelhoekje Bak ker 4-1 (0-1). Doelman Vincent Martens van Bo gaert vervulde een hoofdrol. Hij hield Amstelhoekje vele malen van scoren af Omdat de thuisclub na de hervatting beter met de kan sen omsprong, mochten drie pun ten worden bijgeschreven. „Met het geluk aan onze zijde", vond winnend coach Verdurmen. Bogaert/Pro Sport: Davy van Puyvelde (2x), Bert Buijs (2x). Amstelhoekje/Bakker: Robin Corne- lis. Tènce/Zaman-Den Tukker 6-1 (1-1) Hoewel de uitslag anders doet ver moeden, was het duel in sporthal Den Dullaert lang spannend. Tot Jordy Seghers van Den Tukker tien minuten voor tijd ongelukkig in eigen doel schoot, stond er een 1-1-stand op het bord. De Westdorpenaren moesten van af dat moment komen en de thuisclub maakte van het open huis achterin gebruik om alsnog uit te lopen naar een ruime over winning. Tènce/Zaman: Robin Mac Taggart, Kieran O'Shea, Evert Verwer, Maarten Thomas, Peter Bouwman, Jordy Segh ers (eigen doel). Den Tukker: Jordy Seghers. In den Dwaes-Wentzler/Pauwels 5-3 (2-1). De thuisclub liep in de Hontenisse- hal in Kloosterzande uit naar een 4-1-voorsprong. Wentzler legde zich echter niet neer bij deze kans loos lijkende marge en zette snel een inhaalrace in. Dat leidde tot een 4-3-stand en een enerverende slotfase waarin de thuisclub met een vijfde treffer alles twijfels weg nam. In den Dwaes: William Freijzer (3x), Gertjan van den Dries (2x). Wentzler/Pauwels: Patrick Vonk, Harold de Rijk, Peter Vael. door Jurgen Naeye clince - Wie zit er nou tweeën half uur in de auto om als neutrale toeschouwer de wedstrijd Clin- ge-Domburg te zien? Het klinkt als een grap of zou het gevolg kun nen zijn van een uit de hand gelo pen, uiteraard verloren, wedden schap. Voetballiefhebber John Pan huijsen zegt dat hij het er graag voor over heeft. De 55-jarige Amsterdammer volgt al ruim twee decennia het Neder landse amateurvoetbal op de voet. Elk jaar pikt hij er een regio uit. Vorig jaar volgde hij op zaterdag en zondag de wedstrijden in de derde en vierde klasse van het dis trict Noord. Dit jaar viel zijn oog op de vierde klasse A van het dis trict Zuid 1. „Ik doe dit al 24 jaar", vertelt Pan huijsen vol trots. „Ieder weekein de sta ik ergens langs de lijn. Dit jaar is Zeeland aan de beurt." Het duel op de eerste speeldag tus sen Axel en Hontenisse liet hij, vanwege het slechte weer, toch maar schieten. Vorige week was hij, samen met zijn vader, echter als aandachtig toeschouwer te vin den bij het duel tussen Ria W. en Axel dat in 1-1 eindigde. Een trip van maar liefst 224 kilometer. En zondag waren vader en zoon Pan huijsen op het sportpark in Clinge te vinden. „Een mooi complex. Maar Clinge valt me qua voetbal wel wat tegen", zegt Panhuijsen na de 0-5-nederlaag van de thuis ploeg. Over de ontvangst bij de Zeeuws-Vlaamse clubs is hij vol lof „Wat me opvalt, is dat het er erg gemoedelijk aan toegaat. Aardi ge mensen hier. We worden overal hartelijk ontvangen. In Westdorpe kregen we een petje met daarop de naam van de hoofdsponsor. Vandaag kregen we een boekje ter gelegenheid van het 75-jarig jubi leum en een kop en schotel met het logo van voetbalvereniging Clinge erop. Fantastisch!" De souvenirs gaan bij de verzame ling die hij in de voorbije 24 jaar heeft gespaard. Zijn kamer is be hangen met meer dan zestig vaan tjes van amateurclubs en z'n kast puilt uit met ordners, die 680 ver schillende programmaboekjes her bergen. In al die jaren heeft hij al heel wat bizarre wedstrijden mee- W* De Amsterdammer John Panhuij- sen bezoekt elk jaar wedstrijden uit één klasse van het amateur voetbal. Dit jaar is het de vierde klasse A van het district Zuid I. gemaakt. Een ploeg die een 0-3-achterstand wegwerkt, een winnende treffer diep in blessure tijd of een 7-6 einduitslag. Panhuij sen kan er over meepraten. Wat hem in negatieve zin nog bijstaat, is de massale vechtpartij, vier jaar geleden, tijdens het duel Terneu- zen tegen SV Triborgh. „Ik was met het openbaar vervoer naar Terneuzen afgereisd. Het duel liep behoorlijk uit de hand. Zelfs in de kleedkamers werd er gevoch ten. Dat was als voetballiefhebber geen prettige ervaring. Ik was blij dat ik weer thuis was." Panhuij sen, in het dagelijks leven mede werker facilitaire zaken bij de ge meente Amsterdam, verheugt zich op de wedstrijden die dit seizoen in het verschiet liggen. Zondag neemt hij de trein naar Vlissingen om het duel tussen Zeeland Sport en Oostburg te bezoeken. „Het is mijn doelstelling om elk team zo wel uit als thuis te zien spelen. In Breskens en bij Luctor'88 ben ik al eens geweest. Teams als Biervliet, Hontenisse en Jong Ambon heb ik nog nooit zien spelen. Ik ben zeer benieuwd. Wie er wint, maakt me niks uit. Waar ik een bloedhekel aan heb? Als ik maar niet dat hele eind hoef te reizen voor een bloe deloze 0-0. Maar ook dat is me, zo zul je begrijpen, toch al diverse ke ren overkomen in die 24 jaar." goes - De Oosterschelde bij Room pot Marina Kamperland wordt za terdag en zondag het drukst beva ren stukje water van Zeeland. Zo'n 400 zeilboten strijden voor het vijfde jaar op rij in de vierde en laatste ronde van United4Sai- ling-wedstrijden in verschillende klassen om de eindzege. De eerste drie wedstrijden werden gehou den in Medemblik en Workum (twee keer). Er wordt gezeild in negen verschil lende boottypen: 420, 470, Cadetj Europe, Laser 4.7, Laser Radiaal, Laser 4,7, Optimist en Splash. Vooral de strijd in de Opti mist-klasse zal hard zijn. De top pers in deze klasse voor kinderen van 9 tot en met 14 jaar verdienen trainingen van de watersport bond. Zaterdag is de eerste start om 11.00 uur, zondag om 10.00 uur. De ha ven waar de boten vertrekken en aankomen is die van jachthaven De Roompot. rio de Janeiro - De Braziliaanse trainer Zico heeft een baan gevon den in Oezbekistan. De oud-inter national heeft een mondelinge overeenkomst met Boenjodkor uit Tasjkent. Boenjodkor, dat voor heen Koeroevtsji heette, trok eer der de Braziliaanse middenvelder Rivaldo aan. De club staat tweede in de Oezbeekse competitie. Amsterdammer John Panhuijsen volgt dit jaar samen met zijn vader wed strijden in de vierde klasse A van het district Zuid I. foto Wim Kooyman 1 ,©1 Poetsen, taxeren en inruilen! Kom langs op onze taxatie-driedaagse in Térneiizen. Dit spektakel mag u niet missen! Laat uw auto of bestëlwageii glimmend oppoetsen,door onzepoet sers en de inruilwaJrtle erva| bepalen door onze taxateurs. Onze vertêpers kijken vervolgens met a welke interessante inruümogelijkheden 6f aanbie dingen er zijn. Verder zijii er tal van verrassingen - u kunt bijvoorbeeld uw sieraden laten poetsen, taxeren «n, indien gewenst, inruilen - en natuurlijk lekkere drankjes en hapjes. Genoeg reden dus om langs te komen. Tot dan! Donderdag 25 en vrijdag 26 september, 14.00-19.00 uur Zaterdag 27 september, 10.00-17.00 uur Productiestraat 4, 4538 BX Terneuzen Telefoon (0115) 620 400 www.vanoeveren-vervaet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69