Sport De laatste van een gouden generatie Museeuw krijgt uitstel Veel zeilers naar Kamperland De Schelde-speler Sven Schieman houdt nog steeds van waterpolo. WÊEaiSMmtÊKÊÊlBÊÊKBÊÊÊBm Trezeguet met succes geopereerd Heerenveen-speler Roorda uit roulatie Beije snelste Zeeuw ondanks kuitblessure Ronaldo traint weer Snelwandelaars gebruikten epo Zico volgt Rivaldo naar Oezbekistan Dressuurteam VS is vierde plaats kwijt 34 1 Woensdag 24 september 2008 PZC S door Aector Dooms TERNEUZEN - Sven Schieman is bin nen de eerste selectie van het wa- terpoloteam De Schelde de enige speler die is overgebleven van het sterke jeugdteam van begin jaren 2000. De gedachten van de 24-jarige Ter- neuzenaar gaan vaak terug naar de tijd waarin hij deel uitmaakte van een lichting jonge talentvolle wa- terpoloërs. „Het was een echt vriendenteam. We hadden een 'Na de wedstrijden dronken we gezellig een biertje, maar dat zie je niet meer.' topjaar toen we kampioen werden van Zuid-Nederland. We gingen ook buiten de wedstrijden uitste kend met elkaar om." De meeste jongens stroomden al snel door naar de senioren. Stefan de Die, Remco Kint, Roderick Wonder- gem, Bart van de Rest, Marcel Ver linde en Schieman zelf waren de producten van de uitstekende jeugdopleiding. Kees Rijnhout, al jarenlang de meest ervaren trainer van de Terneuzense waterpolovere- niging, paste moeiteloos de jeugd in. Daardoor ontstond er met de routine een goede mix. Onder Rijnhout speelden de mannen in de tweede klasse bond. Schieman: „De trainingen waren van hoog ni veau. De onderlinge sfeer was pri naar de vierde klasse. Ondertussen zijn ook Jelco Sweegers en Bram van de Heuvel gestopt. Het gevolg is dat een verjonging is doorge voerd. Het zijn goede jonge zwem mers die polo-ervaring moeten op doen. Het accent van de ploeg ligt op de snelheid. „Het zwemmen valt prima te combineren met wa terpolo. Ik heb vanwege mijn stu die een keuze moeten maken en in 2002 definitief gekozen voor het waterpolo." Sven Schieman begon bij zwem- club De Braakman. Zwemtrainer Jacques van der Hooft haalde het twaalfjarige zwemtalent naar De Schelde. Schieman was een all roundzwemmer, hij behaalde twaalf Zeeuwse titels. De kracht van Schieman is zijn zwemsnelheid, met name het op komen langs de flanken. Hij is geen type dat gemakkelijk scoort. Fysiek is hij sterker geworden en zijn inzet is altijd honderd pro cent. „Ik mis mijn vrienden, maar ik houd nog steeds van het spelle tje." In de voorbereiding op het nieuwe seizoen werkte De Schelde per traditie een toernooi af in Sint Niklaas. Wat zijn de verwachtin gen? „Ik zie dit seizoen als een overbruggingsjaar. Een plaats in de subtop lijkt me het hoogst haalba re. Er zit overigens genoeg poten tie bij de jonge spelers. Om tech nisch en taktisch sterker te wor den moet je eigenlijk drie keer per week trainen. We maken een nieu we start. Als met die jongens maar niet hetzelfde gebeurt als destijds bij ons. We missen nu vooral spe lers van midden de twintig tot der tig jaar", vindt Schieman. ma. We pepten elkaar op. Ik mis nog steeds die sfeer van het zwem bad De Honte, waar de wedstrij den aardig wat publiek trokken. Te genwoordig zit er in Vliegende Vaart bijna niemand meer op de tribune. Na de wedstrijden dron ken we met z'n allen gezellig een biertje, maar dat zie je niet meer." Zijn leeftijdsgenoten haakten om uiteenlopende redenen af De dood van zijn beste vriend Bart van de Rest heeft hem enorm aan gegrepen. „Daarvan ben ik een tijd kapot geweest." Met de jaren begon het verval zich af te tekenen. Het niveau van de tweede klasse kon niet meer wor den vastgehouden. „We speelden te wisselvallig. Het kwaliteitsver lies werd nog groter toen Chris van Royen en Chris IJsebaert weg vielen. Zij waren vaste basisspelers die ook nog eens vaak scoorden", stelt Schieman. Na de reorganisatie bij de waterpo- lobond moest de Terneuzense ploeg terug naar de derde klasse bond. Het afgelopen seizoen volg de de onvermijdelijke degradatie Sven Schieman: „Ik mis nog steeds die sfeer van het zwembad De Honte, waar de wedstrijden aardig wat publiek trokken." foto Peter Nicolai KORTRIJK - Het dopingproces rond om de Belgische oud-wielrenner Johan Museeuw is opnieuw met drie weken uitgesteld. Dit gebeurt op verzoek van de advocaat van de voormalige wereldkampioen. Rech ter Baudouin Devrient zei gisteren er naar te streven de zaak op 13 ok tober af te ronden. In het proces moeten naast Mus eeuw ook een aantal andere Bel gische oud-coureurs zich verdedi gen tegen dopingbeschuldigingen. Het gaat onder anderen om Chris Peers, Jo Planckaert en Mario De Clercq. De zaak begon vorig jaar, maar heeft nu al een vertraging van elf maanden opgelopen. GOES - De Oosterschelde bij Room pot Marina Kamperland wordt za terdag en zondag het drukst beva ren stukje water van Zeeland. Zo'n 400 zeilboten strijden voor het vijfde jaar op rij in de vierde en laatste ronde van United4Sai- ling-wedstrijden in verschillende klassen om de eindzege. De eerste drie wedstrijden werden gehou den in Medemblik en Workum (twee keer). Er wordt gezeild in negen verschil lende boottypen: 420, 470, Cadet, Europe, Laser 4.7, Laser Radiaal, Laser 4,7, Optimist en Splash. Vooral de strijd in de Opti mist-klasse zal hard zijn. De top pers in deze klasse voor kinderen van 9 tot en met 14 jaar verdienen trainingen van de watersport bond. Zaterdag is de eerste start om 11.00 uur, zondag om 10.00 uur. De ha ven waar de boten vertrekken en aankomen is die van jachthaven De Roompot. y TENNIS Seoul. Vrouwen. Eerste ronde: Morita (Jap) - Rus (Ned) 6-4 6-1, Dubois (Can) - Pin (Fra) 6-4 3-6 7-5, Stosur (Aus) - Erakovic (NZe/7) 6-2 6-0, Makarova (Rus) - Paszek (Oos) 6-1 6-2, Kirilenko (Rus/1) - Wienerova (Slw) 6-2 6-0, Craybas (VSt) - Yuan Meng (Chn) 6-0 6-0, Chan (Tai/8) - Santangelo (Ita) 1-6 6-3 6-4, Sa- farova (Tsj) - South (GBr) 6-1 3-0 opgave, Kan- epi (Est/3) - Fujiwara (Jap) 6-2 6-7 (5) 6-0, Za- kopalova (Tsj) - Suarez (Spa/4) 6-1 6-7 (3) 6-4, Pivovarova (Rus) - Lee (ZKo) 6-3 5-3 opga ve. Bangkok. Mannen. Eerste ronde: Söderling (Zwe/6) - Qureshi (Pak) 6-2 6-4, Gabasjvili (Rus) - Berrer (Dui) 6-4 6-3, Stadler (Dui) - Benneteau (Fra) 7-5 6-1, Dlouhy (Tsj) - Becker (Dui) 6-4 7-6 (4), Petzschner (Dui) - Safin (Rus/7) 6-4 7-6 (4), Kendrick (VSt) - Bastl (Zwi) 6-3 7-6 (4), Mahut (Fra) - Udomchoke (Tha) 6-2 6-7 (5) 6-2. Peking. Mannen. Eerste ronde: Robredo (Spa/6) - Garcia-Lopez (Spa) 6-4 7-5, Ferrero (Spa) - Koedriavtsev (Rus) 6-4 6-3. Peking. Vrouwen. Eerste ronde: Sugiyama (Jap) - Yan Zi (Chn) 6-3 6-4, Wozniak (Can) - Razzano (Fra) 6-7 (3) 7-5 6-4, Schiavone (Ita) - Li Na (Chn) 6-1 7-6 (4), Tanasugarn (Tha) - Sre- botnik (Slv) 6-4 7-5, Cornet (Fra) - Zhang Shuai (Chn) 6-1 3-6 7-6 (7), Tsjakvetadze (Rus/8) - Benesova (Tsj) 6-4 7-5, Szavay (Hon) - Sjvedova (Kaz) 6-4 6-3, Koedrjavtseva (Rus) - Peng Shuai (Chn) 7-5 6-4. Boedapest. Challenger, tweede ronde: Copil (Roe) - Middelkoop (Ned) 6-3 3-6 6-3, Ver kerk (Ned) - lonita (Roe) 6-4 2-6 7-6. WIELRENNEN Varese. WK wielrennnen. Individuele tijdrit, beloften: 1. Malori (Ita) 33,5 km in 41.35 (48,389 km/u), 2. Gretsch (Dui) 0.49, 3. Meyer (Aus) 1.04, 18. Van Winden 1.55, 37. Keizer 3.03. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl ROME - David Trezeguet is in Tu rijn met succes geopereerd aan zijn rechterknie. Zijn Italiaanse club Juventus berichtte dat de Franse aanvaller naar verwachting eind januari weer helemaal her steld is. Trezeguet (30) raakte vori ge week tijdens het duel in de Champions League met Zenit Sint Petersburg (1-0) geblesseerd. Tij dens een kijkoperatie zijn een scheur in de knieschijfpees en een beschadiging aan een meniscus hersteld. HEERENVEEN - Geert Arend Roorda kan volgend jaar pas weer voetbal len voor zijn club SC Heerenveen. De middenvelder moet een opera tie aan een knie ondergaan en is daardoor drie tot vier maanden uit geschakeld. Er moet schade aan het kapsel worden hersteld. Roor da heeft last van instabiliteit in de knie. De ingreep wordt binnen twee weken uitgevoerd. GOES - Ondanks een pijnlijke kuit was Arjan Beije de snelste Zeeuw in de Dam tot Damloop. De inwo ner van Burgh-Haamstede legde de tien engelse mijlen (ruim 16 ki lometer) af in 59 minuten en 17 se conden. De gisteren 57 jaar geworden Mid delburger John Guequièrre finish te in 67.56, Henk Lous uit Vlissin- gen in 69.27 en Ron Timmermans uit Middelburg in 76.36. RIO DE JANEIRO - Voormalig voet balvedette Ronaldo heeft na zeven maanden weer een teamtraining achter de rug. De 32-jarige Brazili aan werd in februari in Parijs aan een knie geopereerd en werkte sindsdien bij Flamengo aan zijn herstel. Hij trainde mee met het beloftenteam van de Braziliaanse club. Ronaldo raakte vorig seizoen zwaar geblesseerd aan zijn knie. MOSKOU - Vijf topsnelwandelaars uit Rusland zijn voor twee jaar ge schorst wegens doping. Alle vijf, onder wie wereldrecordhouder op de 20 kilometer Sergej Morozov, zijn betrapt op epo. Morozov, Vladimir Kanaikin, Vik tor Boerajev, Aleksej Vojevodin en Igor Jerochin werden al voor de Olympische Spelen positief bevon den. Zij verschenen in Peking niet aan de start. RIO DE JANEIRO - De Braziliaanse trainer Zico heeft een baan gevon den in Oezbekistan. De oud-inter national heeft een mondelinge overeenkomst met Boenjodkor uit Tasjkent. Boenjodkor, dat voorheen Koeroe- vtsji heette, trok eerder al de Brazi liaanse middenvelder Rivaldo aan. De club staat tweede in de Oez- beekse competitie. PARIJS - De internationale paarden sportfederatie FEI heeft het Ameri kaanse dressuurteam geschrapt van de vierde plaats op de Olympi sche Spelen. Het paard van een van de Amerikaanse ruiters, Court ney King, werd in Hongkong op doping betrapt. King kreeg daar voor al een schorsing van een maand. Haar paard Mythilus testte positief op de verboden stof felbin- ac, een ontstekingsremmer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62