AZ trekt lijn simpel door Sport Daviscupteam moet in Argentinië berekend zijn op een heksenketel Lars Boom wordt nu al gemist op WK in Varese Moltema twijfelt aan deelname op WK Hanegraaf gooit zijn ploegleider op straat Nederland loot tegen ijzersterk land, dat dit jaar de finale speelt. Tempobeul Malori op eerste dag WK goed voor Italiaans succes. Kiplagat gaat voor de derde titel op WK Tomasson mist duel voor beker tegen TOP Uitspraken Huntelaar worden onderzocht Sulejmani is voor acht weken uitgeschakeld Alkmaarders na zege op PSV ook succesvol in bekertoernooi. HHC neemt penalty's beter dan Go Ahead 36 Woensdag 24 september 2008 PZC VARESE - Bauke Mollema beslist Vandaag over deelname aan het WK wielrennen. De renner van Rabobank keerde met een ver koudheid eerder terug uit de Ron de van Polen en is nog niet fit. Bondscoach Egon van Kessel kan nog een vervanger oproepen voor de Groninger. „Dat zou dan waarschijnlijk Pieter Weening of Mare de Maar wor den", aldus de bondscoach. De wegrace in Varese is zondag. RIJSWIJK - De Belgische wieler ploeg Cycle Collstrop gaat verder zonder ploegleider Hilaire Van der Schueren. Manager Jacques Hane graaf heeft de geroutineerde Belg ontslagen. Vorige week werd bekend dat Van der Schueren volgend jaar aan de slag gaat bij de nieuwe Nederland se ploeg Vacansoleil. MADRID - De Nederlandse tennis sers moeten het volgend jaar maart in de eerste ronde van de wereldgroep van de Daviscup op nemen tegen Argentinië. Het duel wordt gespeeld bij de Argentijnen. Nederland en Argentinië stonden nooit eerder tegenover elkaar. Oranje keerde zondag na een afwe zigheid van twee jaar terug op het hoogste niveau van de landenwed- strijd door een zege op Zuid-Ko- rea. Argentinië haalde ten koste van Rusland de finale van de Da viscup. Spanje is daarin de tegen stander. Juan Martin Del Potro was de gro te man aan de kant van de Argen tijnen. Met zijn overtuigende zege tegen Igor Andrejev sloeg hij het door Patrick Delait VARESE - Bondscoach Egon van Kessel refereerde gisteren na het WK tijdrijden voor beloften in Va rese niet zo maar aan de afwezige ftirs Boom. Achter de man die Ne derland vorig jaar in Stuttgart het goud bezorgde, gaapt zo'n grote kloof dat Van Kessel niet eens te leurgesteld kon zijn over de povere prestaties van Martijn Keizer en Dennis van Winden, de twee Ne derlanders aan de start. Be twintigjarige Van Winden pres teerde met een achttiende plek nog naar vermogen, het optreden v^n Martijn Keizer, zijn ploegge noot bij het Rabobank Continen tal Team, was ronduit desastreus. Keizer vond nooit het goede ritme PAPENDAL - De atletiekunie heeft Lornah Kiplagat aangewezen voor het wereldkampioenschap op de halve marathon in Rio de Janeiro op 12 oktober. De geboren Keni- aanse kan in Brazilië, na Debrecen (2006) en Udine (2007), voor de derde keer op rij de wereldtitel pakken. Ook Hilda Kibet is geselecteerd, maar zij heeft zich afgemeld. De at lete wil het na een lang seizoen wat rustiger aan doen. ROTTERDAM - (on Dahl Tomasson doet vandaag niet mee bij Feye- noord in het bekerduel met TOP Oss. De aanvaller heeft aan de wedstrijd tegen Ajax een ham stringblessure overgehouden. Giovanni van Bronckhorst is wel weer beschikbaar. Hij deed vanwe ge forse hoofdpijn niet mee tegen Ajax. Zuid-Amerikaanse land naar de fi nale. Hij won ook zijn enkelpartij tegen Nikolai Davidenko. Naast de pas 20-jarige Del Potro heeft Argentinië met David Nabal- dian een speler uit de top tien van de wereld. Hij staat op dit mo ment zevende. Del Potro is de nummer dertien op de lijst. De ploeg tegen de Russen bestond verder uit Agustin Calleri (51e) en Guillermo Canas (56e). Juan Mona co en José Acasuso deden niet mee, maar staan wel in de top vijf tig- „Ze hebben wel acht tot negen spe lers in de top honderd en kunnen een heel blik aan goede spelers op trekken", aldus captain Jan Sieme ns Het Nederlands Daviscupteam is gekoppeld aan een opponent van wereldniveau. Oranje treft volgend jaar maart Argentinië in een uitwedstrijd. en moest na 33,5 kilometer genoe gen nemen met een anonieme 37ste plek op 3.03 minuten van de Italiaanse winnaar Adriano Malo ri. Omdat goudhaantje Lars Boom het WK laat schieten om zich opti maal te kunnen voorbereiden op het WK veldrijden in eigen land, had de bondscoach nauwelijks al ternatieven. „We hebben dit keer geen Lars Boom, maar dat is niet erg", voerde hij aan. „Renners van dat niveau heb je niet in elke generatie. Ik vind bo vendien dat Dennis van Winden het behoorlijk heeft gedaan. Als je op dit parkoers en deze afstand slechts 1.55 minuten verliest op de winnaar, dan is dat niet zo veel. Het is in elk geval hoopgevend voor de wegwedstrijd die vrijdag wordt gereden." Dat op de openingsdag van het WK meteen het Italiaanse volks ZEIST - De aanklager betaald voet bal begint een onderzoek naar uit latingen die Ajax-spits Klaas-Jan Huntelaar zondag deed na de uit wedstrijd tegen Feyenoord (2-2). De aanvaller liet zich kritisch uit over scheidsrechter Eric Braam- haar. Als de aanklager vindt dat Hunte laar te ver is gegaan, doet hij een schikkingsvoorstel. Welke sanctie dat zal inhouden, is nog niet te voorspellen. AMSTERDAM - Ajax kan zo'n acht weken niet beschikken over Mira- lem Sulejmani. De Servische aan valler hield zondag aan de wed strijd tegen Feyenoord een scheur in zijn rechterhamstring over. Dat bleek uit een MRI-scan. Oleguer liep ook een scheurtje op in de hamstring, maar is minder lang uit de roulatie. rink van Oranje. De oud-tennisser had al gerekend op een topland, omdat Nederland aan een van de acht geplaatste landen zou worden gekoppeld. Hij vindt het wel jammer dat hij met zijn jongens niet thuis mag spelen. „Daar hoop je toch op, want met een wedstrijd tegen een topland voor eigen publiek had je het Nederlandse tennis een boost kunnen geven." Het publiek in Argentinië wordt nu waarschijnlijk juist een extra te genstander voor Oranje. De Argen tijnse fans staan bekend als zeer fa natiek. In de wedstrijd tegen Rus land moest de scheidsrechter regel matig waarschuwen vanwege on sportief gedrag. „Dat is Zuid-Amerikaans zeggen ze. Ik heb dat zelf ook al eens mee gemaakt in Ecuador en Mexico, dus ik weet wel wat we moeten verwachten." lied werd gespeeld voor Adriano Malori was allerminst een verras sing. Nadat hij dit jaar al Italiaans én Europees kampioen tijdrijden was geworden, stond er ook in Va rese geen maat op de twintigjarige tempobeul uit Parma. In een tijd van 41.35 minuten (ge middelde snelheid 48,389 kilome ter per uur) declasseerde Malori de rest van het deelnemersveld. Het door Theo Brinkman ALKMAAR - AZ heeft de lijn van af gelopen zaterdag moeiteloos door getrokken. Op de overwinning te gen PSV volgde gisteravond een 3-0-bekerzege op Heracles. Hoewel hij zaterdag, na de zege op PSV, zei dat hij niet automatisch de winnende elf zou laten staan in de volgende wedstrijd, stuurde Louis van Gaal tegen Heracles de zelfde basis het veld in. „Dit elftal is natuurlijk wel in de mood", zei de trainer zaterdag al. De enige kleine aanpassing was dat Moussa Dembele de diepe, centrale spits was. Hij was zodoende van positie gewisseld met Mounir El Ham daoui, die nu vanaf links speelde. De Rotterdamse Marokkaan ont popte zich op die plek tot smaak maker. Nadat hij zich kort voor rust al enkele keren had laten zien, kwam hij vijf minuten na rust op de proppen met een kunststukje dat de wedstrijd besliste. Aan de zijlijn begon hij ter hoogte van de dug-out aan een solo, waarbij hij twee tegenstanders afschudde en vanuit een onmogelijke hoek doel man Pieckenhagen passeerde. Met die prachtige treffer verdubbel de El Hamdaoui de voorsprong die Hector Moreno al na ruim een kwartier had laten aantekenen. De Mexicaanse verdediger kopte raak na een hoekschop van Stijn Schaars. Op de omzetting Dembele/El Hamdaoui na was de speelwijze van AZ dezelfde als te gen PSV: aanvallend bij balbezit, maar behoudend wanneer de te genstander de bal heeft. Het is het nieuwe realisme van nv AZ plaatst zich simpel voor de derde ronde van de KNVB-beker. Het is de competitie sterk gestar te Heracles komt er in Alkmaar niet aan te pas: 3-0. zilver was voor de Duitser Patrick Gretsch (op 49 seconden), het brons werd op 1.04 minuut gewon nen door de Australiër Cameron Meyer. 1^ De Nederlandse beloften op het WK tijdrijden stellen teleur. Zonder Lars Boom is Oranje een figurant. De winst gaat naar de Italiaan Malori. Van Gaal. De vraag was of dezelf de elf spelers drie dagen na het duel met PSV hetzelfde konden brengen tegen Heracles. Niet al leen een minder aansprekende te genstander, maar ook een duel in een totaal andere ambiance. Was het stadion zaterdag uitverkocht en sfeervol, nu was het akelig leeg met iets meer dan zesduizend toe schouwers. De weinige supporters zagen de thuisploeg een overtuigende wed strijd spelen en nauwelijks in de problemen komen. Een meevaller, want van Heracles werd het een en ander verwacht na de goede competitiestart met een zege op Feyenoord en gelijke spelen tegen Heerenveen en Groningen. Nu wist de ploeg uit Almelo alleen een kwartier na rust eventjes voor wat dreiging te zorgen. De Alkmaarders konden de wed strijd aangrijpen om reserves speel tijd te geven. Zo kwamen na rust Milano Koenders en Graziano Pel lè in het veld voor hun eerste op treden in dit seizoen. De Italiaan maakte er kort voor tijd op aange ven van El Hamdaoui 3-0 van. KNVB-beker, tweede ronde HARDENBERC - De amateurs van HHC uit Hardenberg hebben voor een stunt in de tweede ronde van de KNVB-beker gezorgd. De zater daghoofdklasser versloeg in de noodzakelijk geworden strafschop- penserie de profs van Go Ahead Eagles. De stand na negentig minu ten en verlenging was 1-1. Doelman Marc Doorenbos was de held van HHC. Hij stopte de inzet van Achmed Ahahaoui, die eerder in de reguliere speeltijd wel een strafschop had benut. HHC benut te na die misser wel de vijfde straf schop en bekert verder. Bij Cambuur Leeuwarden debu teerde trainer Stanley Menzo met een bekerzege. Het duel tegen FC Zwolle eindigde in 3-3, maar de Friezen namen de strafschoppen beter. Cambuur benutte de eerste drie strafschoppen, terwijl de Zwollenaren drie keer doelman Van der Vlag op hun weg vonden. De Italiaan Adriano Malori, een tempobeul uit Parma, zorgde op de eerste dag van het WK al voor succes van zijn land. foto Antonio Calanni/AP Rijnsburgse Boys - RBC Roosen daal 2-1 (0-1), Jong PSV-PSV 0-3 (0-1), Be Quick'28 - RKC 1-2 (1-1), EHC - Fortuna Sit- tard 0-3 (0-2), Den Bosch - HFC Haarlem 2-1 (1-1), FC Dor drecht - BV Veendam 3-2 (1-1), Helmond Sport - FC Om- niworld 2-2 n.v. (2-0). Omni- world wns, HHC Hardenberg - Co Ahead Eagles 1-1 n.v. (0-0). HHC Hardenberg wns, IJssel- meervogels - AGOW 1 -3 (0-1), FC Lisse - Achilles'29 3-4 (3-2), Quick Boys - Willem II 0-1 (0-0), sc Cambuur - FC Zwolle 3-3 n.v. (1-1). sc Cam buur wns, AZ - Heracles 3-0 (1-0).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54