Het wordt medailles tellen, heel simpel Jong PSV doet het echte PSV geen pijn Sfta fapstra Van Commenée telt met Britse atleten af naar Spelen van 2012. Danko Lazovic haalt spanning weg met twee treffers: 3-0. Lewis Hamilton krijgt geen gelijk van commissie Manchester United naar vierde ronde bekertoernooi PZC Woensdag 24 september 2008 137 oc-nsf Charles van Commenée (m) legt op Schiphol uit waarom hij overstapt van het NOCNSF naar de Britse atletiekbond. foto Koen van Weel/ANP door Eric de Jager SCHIPHOL - In de Britse Hall of Fa- me voor coaches hangt de foto van Charles van Commenée al sinds 2000. De gouden medaille die hij met zevenkampster Denise Lewis bij de Spelen van Sydney won, was goed genoeg voor die plek in de geschiedenisboeken. In 2012, tijdens de Olympsiche Spe len in Londen moet de directeur van NOCNSF, gisteren benoemd tot hoofdcoach van de Britse atle tiekbond, meer leveren. „Het wordt medailles tellen, heel sim pel." Over vier jaar moeten de Britse at leten hun beste prestaties ooit leve ren. Daarvoor gaat de hele organi satie op de schop. De functie van directeur topsport werd met het ontslaan van Dave Collins ge schrapt voor een baan die Charles van Commenée op het lijf is ge schreven. Waar Collins zich verloor in syste men en organisatiemodellen, wordt van Commenée een echte hoofdcoach, die zich uitsluitend op de prestaties in het veld moet richten. Een kolfje naar de hand 'Een kolfje naar de hand van de vijftigjarige Nederlandse chef de mission' van de vijftigjarige Nederlander. Als technisch directeur van NOCNSF, een baan die hij in 2004 nog wel verkoos boven een aan bod van UK Athletics, versterkte hij de positie van de coach. In Nederland zijn veel van de me de door Van Commenée opgezet te topsportprogramma's nog niet voltooid of volgroeid. Daarom stond hij volgens eigen zeggen ook niet te springen om Nederland te verlaten en blijft hij ook tot het einde van dit jaar in Papendal wer ken. „Maar dit is een éénmalige kans, in een land waar atletiek de belang rijkste olympische sport is." Van Commenée krijgt bijna onbe grensde mogelijkheden in de atle- tiekcentra in Birmingham en Lon den. De druk zal enorm zijn, be seft de chef de mission van Peking. De verwachtingen voor 2012 zijn bijna onmenselijk hoog. EINDHOVEN - De spelers van Jong PSV droomden vooraf van een stie keme stunt. Stijn Wuytens beroof de het bekerduel tussen het eerste en het tweede elftal van de Eind- hovense club echter al na vier mi nuten van de meeste spanning. Danko Lazovic gunde het massaal toegestroomde publiek, dat gratis toegang had, in de tweede helft nog twee treffers: 0-3. Het duel in het Philips-stadion had een PSV-feestje moeten wor den, maar de spelers werkten daar >- niet aan mee. Trainer Huub Ste vens startte met elf andere spelers dan in de met 1-0 verloren compe titiewedstrijd tegen AZ. De wed strijd had voor het eerste elftal al les weg van een verplicht tussen doortje in een drukke periode. Stevens had de wedstrijd, die in het teken stond van de kankerbes trijding, ook kunnen aangrijpen om zijn ploeg na nederlagen tegen Atletico Madrid (3-0) en AZ weer - wat vertrouwen op te laten doen, maar de trainer vond het een idea le gelegenheid om veel van zijn wisselspelers in een serieuze wed strijd aan het werk te zien. Zo kreeg Cassio Ramos in het doel de voorkeur en begon Lazovic als spits. Verder maakte Jan Kromkamp zijn rentree na lange afwezigheid en mocht de 17-jarige Funso Ojo debu teren. PARIJS - De internationale automo bielfederatie FIA heeft de straf die autocoureur Lewis Hamilton kreeg na de Grote Prijs van België in de formule 1 gehandhaafd. De beroepscommissie van de FIA wees het beroep van Hamiltons renstal McLaren af Het betekent dat de Brit, die leidt in het wereld kampioenschap, derde blijft in de GP en de Braziliaan Felipe Massa van Ferrari winnaar. Hamilton ging op 7 september als eerste over de streep op het circuit van Spa-Francorchamps, maar hij werd ruim twee uur na de race door een tijdstraf van 25 seconden teruggezet naar de derde plaats. Hamilton had in de slotfase van de wedstrijd een chicane afgesne- - den en daarbij de Fin Kimi Raïkkö- nen onreglementair ingehaald. Hamilton had maandag tijdens een hoorzitting in Parijs nog vol vuur zijn versie van het incident verteld. De 23-jarige Brit zei dat hij wel moest afsnijden om een bot sing met Raikkönen te voorko men. Vervolgens had hij direct na het uitkomen van de bocht Raikkö- nen weer laten passeren. De beroepscommissie van de forJ mule 1 bleek niet vatbaar voor het verweer van Hamilton en hield vast aan de straf moeite tegen het veel zwakkere Erzgebirge Aue. De ploeg uit de derde Bundesliga kon Bremen lang bijbenen, maar verloor uiteindelijk met 1-2. Het Schalke van trainer Fred Rutten won met 2-0 van het door veel blessures geplaagde Hannover 96. Ook Arnold Bruggink ontbrak. foto AP MANCHESTER - Manchester United (foto) heeft der. Het voor deze gelegenheid sterk verjongde gisteren zoals verwacht de vierde ronde van het elftal - met een gemiddelde leeftijd van 19 jaar - Engelse bekertoernooi bereikt. deklasseerde Sheffield United met 6-0. In de De ploeg versloeg Middlesbrough met 3-1. Ronal- tweede ronde van het Duitse bekertoernooi had do stond voor het eerst in de basis en maakte Werder Bremen na de prachtige 2-5-zege van het het openingsdoelpunt. Ook Arsenal bekert ver- afgelopen weekeinde bij Bayern München grote

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39