Buitenland Weerzin tegen Wall Street groeit Winters buitenkansje in Oostenrijk! Met Aso krijgt Japan premier van harde lijn Regering legt noodzaak van reddingsplan niet uit aan gewone man. Duitse komt om tijdens reddingspoging hond Arrestaties na aanslag op Marriott Hotel Militanten ontvoeren zeker 140 Afghanen Bisschop Tutu uit felle kritiek op het ANC Hl pharosreizen.nl All Inclusive Landhotel Bier Peter in Karinthië 8 Dinsdag 23 september 2008 PZC door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - John Thain, de top man van Merrill Lynch, had moei te om zijn ogen droog te houden toen hij vorige week zijn onderge schikten vertelde dat hun illustere zakenbank was verkocht aan Bank of America. Hij had op een andere afloop gehoopt toen hij nog geen jaar geleden de leiding kreeg over Merrill Lynch, zo liet hij weten. „Ik heb gedaan wat ik kon." De rest van Amerika zal weinig be grip hebben voor de krokodillen tranen van Wall Street. Thain hoeft zich persoonlijk weinig zor gen te maken over 'de grootste fi- BERLIJN - Een 62-jarige Duitse vrouw is gisteren aangereden door een trein tijdens een poging haar blinde hond te redden, nadat deze op het spoor was gevallen. De vrouw raakte ernstig gewond aan haar hoofd en overleed ter plekke. Haar 12-jarige kleindochter en een evenoud vriendinnetje waren ge tuige. Beide meisjes zijn met shock opgenomen. De hond bleef wonderbaarlijk ongedeerd. nanciële crisis sinds de jaren der tig'. De topman krijgt voor tien maanden werk een vergoeding van 26 miljoen dollar: vijftien mil joen als tekengeld en nog eens elf miljoen in opties. Thain is daar mee nog bescheiden. Tweede man Thomas Montag werd pas twee maanden geleden aangetrokken door Merrill Lynch. Hij kreeg een tekengeld van 39,4 miljoen dollar en een compensatie voor het mis lopen van opties bij zijn ex-werk gever Goldman Sachs van zo'n vijf tig miljoen dollar. Dat geld mag hij houden. De failliete zakenbank Lehman Brothers zorgt ook goed voor de voormalige top. Vlak voor het bankroet werd er nog een fonds opgezet van 2,5 miljard dollar om bonussen uit te keren. Berichten over de excessen op Wall Street ISLAMABAD - De Pakistaanse veilig heidsdiensten hebben vijf mensen opgepakt voor de aanslag op het Marriott Hotel zaterdagavond in de hoofdstad Islamabad. Een van hen zou imam zijn. De Pakistaan se premier en president waren mo gelijk doelwit van de aanslag. Die hadden een afspraak in het Mar riott op het laatste moment afge zegd. De aanslag werd gisteren op geëist door Fedayeen al Islam. wakkeren bij veel Amerikanen de weerzin aan tegen het reddings plan van de regering waarbij er zo'n zevenhonderd miljard dollar aan belastinggeld in een nood fonds wordt gepompt. Daarmee kan de overheid slechte leningen opkopen, zodat de financiële sec tor met een schone lei kan begin nen. Volgens president Bush is de 'De topman krijgt voor tien maanden werk vergoeding van 26 miljoen dollar' ingreep nodig om te voorkomen dat de gewone burger lijdt onder de crisis op Wall Street. „De prijs is hoog, maar het is ook een groot probleem", aldus Bush. Het is de vraag of veel Amerikanen begrip AFGHANISTAN - Militanten van de Taliban hebben zondag zeker 140 Afghaanse arbeiders ontvoerd in de provincie Farah, in het westen van Afghanistan. Dat gebeurde toen de arbeiders in drie bussen werden vervoerd. Dat heeft de gou verneur van Faraf gisteren bekend gemaakt. De autoriteiten onderhandelen met de militanten om de arbeiders vrij te krijgen. hebben voor de uitleg. Zo'n 42 pro cent was eerder al tegen de 'natio nalisering' van AIG, de grootste verzekeraar ter wereld die voor 85 miljard dollar in handen kwam van de overheid. De tegenstand zal groeien nu de totale kosten van alle reddingsplannen kunnen op lopen tot één triljoen, oftewel dui zend miljard dollar. De Washington Post voorspelt een tegenreactie onder de bevolking. Volgens de krant is de noodzaak van het plan onduidelijk voor de meeste mensen. „De politieke en economische leiders werken conti nu om de verbrijzelde financiële markten te herstellen, maar nie mand nam ook maar een paar mi nuten de tijd om aan het volk uit te leggen waarom ze voor honder den miljoenen aan slechte kredie ten moeten overnemen." KAAPSTAD - Het politieke machts spel binnen het ANC dat heeft ge leid tot het aftreden van president Thabo Mbeki komt neer op ver raad aan diegenen die hun leven hebben gegeven voor de multira- ciale democratie in Zuid-Afrika. Die scherpe kritiek uitte aartsbis schop Desmond Tutu gisteren. De 76-jarige Nobelprijswinnaar noem de het een 'wraakoefening die leidt tot een bananenrepubliek'. door onze correspondent Judith Stalpers TOKIO - De oerconservatieve en na tionalistische Taro Aso (68) zal Ja pan leiden, als opvolger van pre mier Yasuo Fukuda. Aso werd gis teren gekozen tot partijleider van Japans grootste regeringspartij LDP. Morgen volgt zijn aanstelling als premier. Aso is onder veel partijleden aller minst geliefd, ook al werd hij met grote meerderheid gekozen. Dat heeft vooral te maken met zijn compromisloze en boude stijl. Aso spreekt klare taal, waarbij hij men sen vaak voor het hoofd stoot. Aso heeft zich herhaaldelijk in het openbaar moeten verontschuldi gen voor zijn uitlatingen. Hij werd vooral gekozen omdat er geen bete re kandidaat voorhanden was. De LDP, die de absolute meerderheid heeft in het Lagerhuis, heeft een duidelijk gezicht nodig en daar kan Aso met zijn vlotte babbel en uitgesproken ideeën voor zorgen. Het aanzien van de partij is de af gelopen twee jaar door wanbeleid en twee premiers die binnen een jaar weer aftraden, zwaar ge schaad. Als gevolg daarvan heeft de LDP de meerderheid in het Ho gerhuis verloren en als er nu ver kiezingen gehouden worden, zou hetzelfde in het Lagerhuis kunnen gebeuren. Aso's belangrijkste en voorlopig enige taak is dus de LDP weer populair maken. lezersprijzen* 2-pers. kamer fam. kamer 27-12 - 02-01-09 €325,- €375,- 03-01-06-02-09 275,- €325,- 07-02-13-02-09 295,- €345,- 14-02 - 27-02-09 315, 365,- 28-02 - 27-03-09 275,- €325,- lezersprijzen in per persoon, voor overige prijzen andere kamers zie www.pharosreizen.nl. Niet inbegrepen, reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op kamer) 100 voor kinderen t/m 12 jaar 50 voor kinderen van 13 jaar en ouder Informatie reserveren 1 boeks.n op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (autovakanties). U kunt tevens telefonisch boeken via Pha- ros Reizen 0900 -365 65 65 (€0,20 cpm) of via uw AN WB- l winkel met behulp van zoek boekcode 12476. PARTNER VAN AVH*' Weet u waar de meeste sneeuw valt van heel Oostenrijk? In Karinthië! En aangezien deze streek ook het zonnigste stukje Oostenrijk is, is het een heerlijke winterse bestemming. Hier ervaart u nog dat echte ouderwetse wintergevoel. Rond de prachtige Ossiacher See maakt u prachtige winterwandelin- gen, met op de achtergrond de imposante Gerlitzen Gipfel (circa 1900 meter). In het kleinschalige en gemoedelijke skigebied Gerlitzen kunt u heerlijk skiën en langlaufen. De all inclusive verzorging in het gezellige hotel maken deze zorgeloze vakantie compleet! Uw verblijf U verblijft in het gezellige en nette hotel Bier Peter in Bodensdorf, dicht bij de oevers van de Ossiacher See. Uw vriendelijk ingerichte kamer beschikt o.a. over badkamer met douche en toilet, telefoon, radio en tv. Direct voor het hotel stopt de gratis Skibus die u naar het skigebied van Gerlitzen brengt. Inbegrepen 7x overnachtingen ontbijtbuffet dagelijks lunchpakket dagelijks koffie, thee, chocomelk en lekkernijen (16-17 uur) dagelijks driegangenkeuzemenu dagelijks onbeperkt drankjes (10-22 uur) Voor algemene vragen over LezersExtra ■■i M M rm MêÊÊ^ lezersextra@pzc.wegener.nl I Prijswijzigingen, zet-en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8