Nieuw voetbalveld voor Heinkenszand 'Goes moet actief blijven' Jongeren uit Baarland hebben eigen plekje 22 Dinsdag 23 september 2008 PZC Borsele zal eisen stellen aan gebruik van jop op voormalig voetbalveld. Omwonenden vragen maatregelen voor beperking van overlast. Ultramarijn exposeert in Cederhof Kapelle Kerk heeft nieuw pastoraal werkster Kookcursus voor 55-plus mannen Partij van de Arbeid houdt discussieavond over wonen. Nominatie als Fietsstad 2008 schept ook verplichtingen. B 6*ir\ U/*«. Tekst op open deur van jongerencaravan tussen Baarland en Oudelande heet iedereen welkom. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf BAARLAND - Jongeren uit Baarland hebben op het voormalige voetbal veld tussen Baarland en Oudelan de eindelijk een eigen plekje. Zij hebben aan de rand van het veld een caravan weggezet die, vindt de gemeente Borsele, op termijn wel vervangen moet worden door een jongerenontmoetingsplek (jop), of tewel een jop-zeecontainer. De jon geren die er komen, moeten zich dan ook houden aan de vrij strin gente regels die Borsele voor jops stelt. Jet Remijn, die dorpsraadvoorzit ter is in Baarland, vindt het niet leuk dat de jop buiten het dorp staat. Toch is ze er blij mee dat de jongeren voor zichzelf een 'stek' hebben gemaakt. „Er is jarenlang over een jop in het dorp gespro ken, maar er was geen plaats voor te vinden in Baarland waar omwo nenden ook mee konden leven. Het oude voetbalveld is een goede tussenoplossing." Haar zoon Hein Vermin is één van de bezoekers van de caravan. Hij treedt op als woordvoerder van de groep die volgens hem op mooie zomerse dagen wel 'twintig man' telt. „Van achttien tot tweeëntwin tig jaar, uit Baarland, maar ook uit Hoedekenskerke en Oudelande." Hein heeft zelf de caravan ge plaatst. Die is afkomstig van een re- creatiebedrijf in de buurt dat er van af wilde. Op het terrein tussen Baarland en Oudelande zitten ook twee hon denclubs: hondensportvereniging De Bevelanden en rottweiler werk groep Zeeland. Zij zijn niet onver deeld gelukkig met de nieuwe bu ren, maar dat heeft meer te maken met het verleden. De groep jonge ren zat 'vroeger' vaak onder een af dakje bij het clubgebouw van bei de hondenverenigingen. „Op zich heb ik daar geen moeite mee", ver- telt bestuurslid Huib Hoogerbrug- ge, „maar dan moeten ze wel hun rommel opruimen en niks vernie len." Niet zo lang geleden is wel wat ver nield. Een reclamebord van de ver- eniningen is opgestookt. Een ruit is kapotgemaakt. Hoogerbrugge: „Ons is beloofd dat alles zou wor den gerepareerd, maar daar is het nog niet van gekomen." Hein Vermin laat weten dat ande re leden van de groep daarvoor zouden zorgen. Hij hoopt dat ze snel de boel in orde maken. Hoo gerbrugge zou dat erg op prijs stel len. De rottweiler werkgroep Zee land valt komende zondag de eer te beurt het nationale affichtings- kampioenschap te mogen organise ren. „We kunnen mensen dan niet in de kou laten zitten." Wj In Baarland was een jop niet wel- kom. Die is er nu wel op een oud voetbalveld. Twee hondenvereni gingen kunnen ermee leven, als bezoekers geen rommel maken. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De Heinkenszand- se voetbalverenigingen Luctor'88 en sv Heinkenszand die al enkele jaren met ruimtegebrek kampen, kunnen met ingang van het voet balseizoen 2010-2011 gebruikma ken van een nieuw trainingsveld. Omwonenden zijn onlangs door de gemeente Borsele geïnformeerd over het plan. Zij hebben gevraagd maatregelen te nemen om overlast te beperken, maar, geeft wethou der Mart de Bruijne (WD, sport) aan, 'zij staan overwegend positief tegenover de aanleg van het trai ningsveld'. De gemeente Borsele heeft vooruit lopend op de uitbreiding van het sportcomplex aan de Dorpsstraat in Heinkenszand eind 2005 al een weiland aangekocht naast het voet- KAPELLE - Schilderclub Ultramarijn exposeert tot 3 november schilder werken in aquarel en pastelkrijt in het Kapelse zorgcentrum Ceder hof Riet de Kerf toont tevens haar werk 'poppen en klein keramiek'. Dagelijks van 8.00 tot 21.00 uur. balveld, in de volksmond 'de Wei van Bal' (naar de oude eigenaar). De besluitvorming over het extra veld heeft vervolgens veel voeten in de aarde gehad, omdat sportver enigingen in Borsele aan strenge ei sen moeten voldoen om in aan merking te komen voor ruimere voorzieningen. Ook hadden beide voetbalclubs zo hun wensen. Ze wilden het liefst een kunstgrasveld wat Borsele echter onnodig en te duur vond. Als tussenoplossing is er uitgerold dat het sportcomplex wordt uitge breid met een stevig trainingsveld van gras dat met vezels wordt ver sterkt. Dat is langer en ook vaker bespeelbaar dan een gewoon voet balveld. De gemeenteraad van Bor sele beslist donderdagavond 2 okto- Luctor'88 en sv Heinkenszand kunnen vanaf seizoen 2010-2011 over een extra trainingsveld be schikken. Borsele betrekt omwo nenden direct bij het plan. LEWEDORP - Het rooms-katholiek pastoraal team op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland is com pleet door de komst van Jeanine Heezemans (54) uit Geldrop. De pastoraal werkster die eerder actief was in Eindhoven, wordt contact persoon voor Lewedorp en Ove- zande en krijgt als aandachtsveld 'kinderen en jonge ouders'. ber over de investering waarmee 240.000 euro is gemoeid. De be stemming van het weiland moet daarna nog gewijzigd worden in 'sport', wat een procedure vergt van minimaal 32 weken. Vandaar dat het veld niet eerder afkan zijn dan in 2010. Bezwaarmakers kunnen roet in het eten gooien. Borsele heeft daar om bewoners van de nabijgelegen Smientstraat apart ingelicht. Zij hebben aangegeven een aarden wal tegen geluidoverlast te willen. Het veld zou iets opgeschoven kun nen worden. En de verlichting zou zo afgesteld kunnen worden dat de buurt er zo min mogelijk last van heeft. „We onderzoeken dat nu en komen dan bij de bewoners terug", meldt wethouder De Bruij ne. Luctor'88-voorzitter Martijn Priem kijkt uit naar de uitbreiding. Zijn club groeit sterk, vooral door de komst van meisjes. „Vorig sei zoen hadden we er vijfentwintig, nu al vijftig." GOES - De Stichting Maatschappe lijk Werk Oosterschelderegio be gint donderdag met een kookcur sus voor 55-plus mannen in het Pontes College locatie Bergweg in Goes. In negen lessen van 2,5 uur wordt geleerd hoe eenvoudige maaltijden bereid worden. De kosten bedragen 70 euro. Infor matie via 0113-277179 of 277111. Bij de rechtbank te Middelburg is door Neeltje Noom, wonende in Scherpenisse te Tholen, voor deze zaak woon plaats kiezende te (3071 JX) Rotterdam aan de Stieltjesstraat 78 ten kantore van BesemerVanToorn advocaten, van wie mr. A. van Toorn ten deze alsadvocaat optreedt, op 08-09- 2008een verzoekschrift ingediend tot opheffing van de huwe lijksgoederen gemeenschap ex. art. 1:109 BW met Cornells Reijngoudt, te dezer zaak woonplaats kiezende te (4550 AA) Steenbergen aan de Burgemeester van Loonstraat 73 ten kantore van Knoester Kuit advocaten, van wie mr. S. Kuit ten deze als advocaat optreedt. GOES - Wonen in Goes is het the ma van een openbare discussiebij eenkomst die de Goese PvdA-afde- ling morgenavond in hotel Termi nus bij het NS-station houdt. Voor al het aanbod van betaalbare huur woningen in Goes baart de PvdA- afdeling zorgen. Maarten Sas, directeur van woning bouwvereniging RWS, en wethou der Rinus Dieleman (CDA, volks huisvesting) laten hun licht schij nen over het thema. De gemeente Goes heeft veel woningbouwplan nen op stapel staan, onder meer in Mannee, Aria, Goese Schans (voor malig haven- en industriegebied) en Riethoek bij Kloetinge. In die wijken komen met name koopwo ningen. De PvdA vraagt zich af of dat wel zo slim is, omdat koophui zen door de sterk gestegen prijzen •voor een groeiend aantal mensen te duur zijn. Een andere vraag die Maarten Sas mag beantwoorden, is of huurhui zen betaalbaar blijven voor bewo ners met een kleine beurs. En of er genoeg nieuwbouw is gepland voor ouderen. Anderzijds maakt de PvdA zich zorgen over het gro te aantal bouwprojecten in Goes. 'Of dit niet te veel van het goede is?', is een vraag voor wethouder Rinus Dieleman. De discussiebijeenkomst begint om 19.30 uur. door Harmen van der Werf GOES - Goes is genomineerd voor de eretitel Fietsstad 2008, met Gro ningen, Nijmegen, Veenendaal en Houten. 'Onweerstaanbaar fietskli- maat' is het thema waarop de ge meente Goes zich landelijk in de kijker heeft gespeeld. De afdeling Bevelanden van de Fietsersbond - die de wedstrijd heeft opgezet - fe liciteert Goes uitbundig, maar zij laat ook een waarschuwing horen. De nominatie mag er niet toe lei den dat Goes op zijn lauweren gaat rusten. In Goes wordt veel gefietst en dat is vooral te danken aan de goede, doorgaande fietspaden. Goes had als één van de eerste steden in Ne derland een autoluwe fietsstraat. 'Mooi', oordeelt de Bevelandse af deling van de Fietsersbond, maar er kan veel meer gebeuren om het 'Met onweerstaanbaar fietsklimaat landelijk in de kijker gespeeld' fietsklimaat in Goes nog 'onweer staanbaarder' te maken. Een bewaakte, gratis en bij voor keur overdekte stalling op of bij de Grote Markt in Goes prijkt boven aan de wensenlijst van de regiona le Fietsersbond. Het stationsgebied moet fietsvriendelijker worden met onder meer ook een gratis be waakte stalling. De spoorlijn en de ringbanen vormen voor fietsers ge vaarlijke barrières. Die moeten bij, voorrang worden geslecht. Goes moet ook werk maken van ver keersveiligheid op alle hoofdroutes voor fietsers. Een jury onder leiding van oud- Kamervoorzitter Jeltje van Nieu- wenhoven maakt woensdag 29 ok tober bekend welke van de vijf ste den heeft gewonnen. Via de websi te www.fietsstad2008.nl kan ieder een laten weten wat hij of zij van de nominatie vindt. En wie dat wil, kan ook op zijn favoriete stad stemmen. Groningen ging gister middag aan kop. Goes stond met Veenendaal onderaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64