Onzekere tijd voor fietsenstalling Meisje uit Goes zwaargewond bij ongeval I-CA::;: Zelfs met driehonderd handtekeningen kan gemeente niks doen. Nierdialyse kan straks ook op Walcheren Tenen BEVELANDEN-THOLEN Nieuw profcontract voor wielrenner Johnny Hoogerland Boswachter kapt ermee. Wat IVIu? Kijk vanavond naar Omroep Zeeland omroep zeeland ZATERDAG f OjfTff ER |j OPEN HUIZEN ROUTE Dinsdag 23 september 2008Tip? redgoes@pzc.nl door Koen van Bommel GOES - De automatisering van de fietsenstalling op het station in Goes stuit op verzet. Eigenaar Jelle de Kam is een handtekeningenac tie begonnen tegen de plannen van de NS. Tijdens de autoloze zondag afgelo pen week overhandigde hij alvast driehonderd handtekeningen aan wethouder Dieleman. De Kam merkt dat vooral scholie ren en ouderen een geautomati seerde stalling niet zien zitten. In de vernieuwde stalling is het de be doeling dat mensen met een chip knip naar binnen gaan door een poortje. Fietsers zonder chipknip hebben pech. Het personeel is alleen nog tijdens de spitsuren nodig. Tussen tien uur 's ochtends en vier uur 's mid dags en 's avonds vanaf zeven uur tot een kwartier na de laatste trein is de stalling wel open, maar onbe mand. De Kam voorziet onveilige situa ties als er 's avonds geen toezicht is. Er kunnen volgens hem jonge ren rond gaan hangen die overlast veroorzaken. „In Roosendaal zaten laatst al mensen vast," zegt hij. De Kam is ook bang voor terug loop van klanten. „De automatise ring is bedoeld voor de late reizi ger, maar die heb je helemaal niet veel in Goes. Het is juist overdag druk. Elke dag zetten hier zo'n tweehonderd scholieren hun fiets neer. Als die allemaal eerst door De NS willen de fietsenstalling op het station in Goes automati seren. De eigenaar van de stal ling ziet dat niet zitten en haalde driehonderd handtekeningen op. een poortje moeten met hun grote tas, gaan ze waarschijnlijk snel over tot buiten stallen." Maar dat is niet het enige. De Kam verliest een hoop plaatsen door het plan. Als alles doorgaat kun nen er zeventig minder fietsen staan, terwijl hij eigenlijk nu al meer plek nodig heeft. „Dit plan gaat ten koste van iedereen, behal ve dan de late reizigers. Wij draaien straks verlies en er komen meer fietsen buiten te staan." In andere steden zijn al stallingen geautomatiseerd. Bijvoorbeeld in Bergen op Zoom. Daar ging het van tachtig a negentig mensen per dag naar een stuk of vijftien. De Kam vreest dat het in Goes ook zo zal gaan. Hij hoopt dan ook dat de gemeente Goes een stokje kan ste ken voor de plannen van de NS. Wethouder Dieleman zegt in een reactie hier niets aan te kunnen doen. „Dat is aan de NS. Ik heb af gelopen zondag wel de handteke ningen in ontvangst genomen, maar de gemeente gaat hier niet over." Bij de NS was gisteren niemand bereikbaar voor een reactie. ALu pagina 22: 'Goes moet actief blij- ven' GOES - Een zesjarig meisje uit Goes is gisterochtend kort na ne gen uur ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de kruising van de Buys Ballotstraat en de Patijnweg in Goes, vlakbij het Shell-benzine- station Kloetinge. Het meisje reed op een kinderfiets achter haar moeder aan. Zij was onderweg van de Buys Ballotstraat richting Kloetinge, waarvoor ze eerst de spoorlijn en de Patijnweg moest oversteken. Bij het passeren van de Patijnweg is het meisje aan gereden door een vrachtauto, be stuurd door een 37-jarige man uit Breda. De vrachtwagenchauffeur kwam ook uit de Buys Ballotstraat en wilde voorbij het spoor rechts af de Patijnweg inslaan. Hij reed daarbij het zesjarige meisje aan. Zij kwam onder de oplegger van de vrachtauto terecht. Het meisje is per traumahelikopter naar Rotter dam gebracht. Goes overweegt verkeersregelaars in te zetten op de met verkeerslich ten beveiligde kruising. In de Buys Ballotstraat was zondag nog een ac tie in het kader van autoloze zon dag waarbij de verkeersdrukte het hoofdthema was. Tip? redactie@pzc.nl Na een jaar Middelburg keerde de Thaise uitwisselingsstudente terug naar Bangkok. Tijdens haar verblijf had ze heel wat nieuwe smaken opgedaan. Zuur- koolstampot en chili con came behoren nu tot haar lievelingsge rechten. Ook nam ze in haar kof fer een doos hagelslag, een met gestampte muisjes en twee rollen volkorenbeschuit mee. En ze hoopt dat de Hema ooit een fili aal opent in haar wijk omdat ze de rookworsten 'jammie-jammie' vindt. Op de vraagt wat ze op het gebied van eten echt gemist had, repte ze niet over alle typi sche Thaise wokgerechten. Nee, alleen gefrituurde kippetenen, die had ze echt gemist. bombardeerd, maar wordt duurzaam verbouwd door aannemer Fraanje uit Lewedorp. Dat houdt in dat het gebouw toekomstgericht en energiebe sparend wordt. Onder meer de isolatiewaarden worden verhoogd en er wordt een nieuwe lucht behandelingsinstallatie geplaatst. Ook wordt de buitengevel gesloopt en opnieuw opgemetseld. Omdat het metselwerk onder bepaalde condities moet gebeuren, is het gebouw min of meer 'inge pakt'. Het werkplaatsgedeelte, dat tot afgelopen voor jaar aan KPN werd verhuurd, wordt door eigenaar Rabobank nu ook in gebruik genomen als kan toorruimte. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - Is de Bulgaarse beeldend kunstenaar Chris- to, bekend van onder meer het inpakken van de Rijksdag in Berlijn, in Goes aan het werk? Je zou het bijna denken als je het Rabobank-kantoor aan $le Anthony Fokkerstraat ziet. Het volledig in wit gehulde pand is echter niet tot kunstobject ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63