Zeeland PZC Kunst aan flcirdcil Sdl.0lird behouden in SCHOUWEN-DUIVELAND 21 nieuwe vloer Mantelzorgers in het zonnetje 33 27 Meeste kunstwerken delven onderspit in strijd tegen elementen. DE VBO MAKELAAR ZET DE DEURIVOOR U OPEN! Tenen Boswachter kapt ermee. Wat Nu? 7a omroep Nieuw profcontract voor wielrenner Johnny Hoogerland Nierdialyse kan straks ook op Walcheren Dinsdag 23 september 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Ali Pankow BURGHSLUIS - Tien kunstenaressen zijn in het kader van de Kunst- schouw 2008 in mei dit jaar in de haven van Burghsluis de strijd aan gegaan met de elementen. Dat ge beurde onder de titel Windkracht 10. Nu tegen het einde van dit pro ject blijkt de natuur als winnaar uit de bus te komen. Wind en wa ter hebben acht van de tien meters hoge banieren vrijwel volledig aan flarden gescheurd. „Alleen het werk Spiraal van Cora de Kok en De Trouwjurk van Dirk je van der Horst-Beetsma zijn gro tendeels behouden, terwijl we juist verwachtten dat vooral die trouwjurk als eerste zou worden aangetast", zegt artistiek leidster Marjolijn van den Adel van de Kunstschouw. Zij laat weten dat het restant van Windkracht 10 op donderdag 2 oktober wordt afge broken. Over het verloop van dit project wordt overeenkomstig de subisidie-afspraken met de provin cie verslag opgemaakt. Met Windkracht 10 heeft de Kunst- schouw een nieuw element aan de jaarlijkse manifestatie toegevoegd. Een volgend grootschalig project betreft het inpakken van de Plom pe Toren in een opmerkelijke aan kleding met textiele stoffen. Aan vankelijk was het de bedoeling dit project al in 2009 uit te voeren, maar volgens Van den Adel wordt dat wellicht pas 2010. „Het probleem is dat we pas eind van het jaar weten of we voldoen de subsidie krijgen van de provin cie. Dan is het te laat om een kunstwerk van deze omvang nog in mei gereed te hebben", zegt Van den Adel. Zij constateert in dit verband ook een rare tegenstel ling in de wijze van subsidiëring door de provincie. „We krijgen W* Kunst delft grotendeels het on- derspit in strijd tegen de elemen ten. Kunstschouw ziet zich con- fronteerd met langdurige proce dures rond nieuwe projecten. een basissubsidie op basis van het feit dat we juist ook bijzondere projecten ontwikkelen. Die basis subsidie is echter te laag voor de uitvoer van die projecten. Dus daar moeten we dan weer inciden tele subsidies voor aanvragen", luidt haar toelichting. Van den Adel betreurt die langdu rige procedures. Vooral omdat de vereiste natuurvergunningen in middels wel binnen zijn. Voor 2009 komt de Kunstschouw ter compensatie met wat meer kleinschaliger projecten, zoals in stallaties in het koor van de Jaco- buskerk Renesse, in de kapel van Noordwelle en wederom een per formance in een agrarische schuur aan de Meeldijk in Burghsluis. door Martijn de Koning NOORDWELLE - De hervormde kerk in Noordwelle kan tot half novem ber niet gebruikt worden. Een bouwbedrijf is er begonnen met het leggen van een nieuwe vloer. Dat ging niet zonder slag of stoot. Dat de kerk een nieuwe onder grond nodig had, daarover was ie dereen het wel eens. De vloer was door de scheefliggende tegels niet meer vlak, wat problemen oplever de tijdens diensten en optredens. Het kerkbestuur en Vrienden van de kerk wilden er voor het gemak een natuurstenen vloer inleggen. Dat mocht echter niet van de rijks monumentenzorg en gemeentelij ke monumentencommissie, die de oude Gobertangetegels te bijzon der vinden om te vervangen. „We hebben ons hoofd gebogen", zegt Ipe Veling van de Vrienden van de kerk. „We gebruiken nu het groot ste deel van de oude tegels voor de nieuwe vloer." Niet ideaal, maar toch een stuk beter dan de oude si tuatie, vindt hij. „De hele vloer wordt straks vlak, dus zonder op stapjes. En de banken worden ver wijderbaar, waardoor we meer plaats krijgen als dat nodig is." ZIERIKZEE - Het steunpunt Mantel zorg en Vrijwillige Thuiszorg wil mantelzorgers op Schouwen-Dui- veland op 10 november in het zon netje zetten. Het is dan in heel het land de Dag van de Mantelzorg. Mantelzorgers zijn mensen die partners, ouders, vrienden of bu ren verzorgen of helpen. In het he le land gaat het om zo'n anderhalf miljoen mensen. Het steunpunt roept iedereen op mantelzorgers die een pluim ver dienen, aan te melden. Dat kan via een speciaal formulier, dat te ver krijgen is bij het Welzijnshuis door een mailtje te sturen aan m.ketting@hetwelzijnshuis.nl. ZATERDAG 4 OKTOBER OPEN HUIZEN ROUJE Tip? redactie@pzc.nl Na een jaar Middelburg keerde de Thaise uitwisselingsstudente terug naar Bangkok. Tijdens haar verblijf had ze heel wat nieuwe smaken opgedaan. Zuur- koolstampot en chili con came behoren nu tot haar lievelingsge rechten. Ook nam ze in haar kof fer een doos hagelslag, een met gestampte muisjes en twee rollen volkorenbeschuit mee. En ze hoopt dat de Hema ooit een fili aal opent in haar wijk omdat ze de rookworsten jammie-jammie' vindt. Op de vraagt wat ze op het gebied van eten echt gemist had, repte ze niet over alle typi sche Thaise wokgerechten. Nee, alleen gefrituurde kippetenen, die had ze echt gemist. De meeste banieren in de haven van Burghsluis in het kader van Windkracht 10 zijn ter ziele. foto Dirk-Jan Gjeltema Kijk vanavond naar Omroep Zeeland zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55