s velden valt het nog wel mee Nazomeren op Texel Terneuzen wil dialoog met arbiter aangaan Voorzitter Hermes wil met Nijsse praten over duel IFC-Terneuzen. 3 dagen strand, zee, bos én duinen PZC Dinsdag 23 september 2008 35 respect, voor de politieman en dus ook voor de scheidsrechter. Het ligt ook wel eens aan jezelf Ik sprak een collega die in drie duels achter elkaar is bedreigd. Dan moet je maar eens denken dat je niet geschikt bent om te fluiten." Remco van Leeuwen uit Terneu- zen (aanvoerder van Terneuzen, dat zondag drie rode kaarten kreeg): „Wat er in die wedstrijd is gebeurd, is gelukkig een incident. Ik vind niet dat scheidsrechters slecht fluiten en zeker niet dat ze tegen ons fluiten. Die indruk had ik zondag ook niet. Je kan zeggen dat er een paar strafschoppen of kaarten discutabel waren, maar ik vond niet dat hij tegen ons was." „Het is wel gek dat de scheidsrech ter met een vooroordeel naar die wedstrijd is gekomen. Hij weiger de onze trainer een hand vanwege een voorval uit het verleden. Dat moet je niet doen, vind ik. Dan kun je beter zeggen dat ze een an dere scheidsrechter voor die wed strijd moeten aanstellen." „Het zal ook wel zo zijn, dat er steeds minder scheidsrechters zijn en dat het niveau is meegezakt. Je kan van een klein dorp ook niet verwachten dat er heel veel goede voetballers vandaan komen. Maar ik ben blij dat de scheidsrechters er zijn en ik kan me voorstellen dat het voor de KNVB lastig is om het allemaal rond te krijgen." Patrick Tirions uit Roosendaal (24 jaar actief als scheidsrech ter): „Het schijnt dat ik een slech te naam heb in Zeeland. Ik snap niet waarom, want ik heb de laat ste tien jaar nooit meer iets verve lends meegemaakt. Zondag moest ik Koewacht tegen Hoofdplaat sta ken, maar niet door agressie op het veld. Ik heb geen lelijk woord gehoord. Ik heb alleen twee keer een speler rood moeten geven en allebei de keren wilden ze niet van het veld af De eerste keer heb ik het even stilgelegd, de tweede keer ben ik niet meer teruggekomen. Het was flauw en kinderachtig, maar het had niets met verbale agressie te maken." door Barry van der Hooft en Karei Pleunis TERNEUZEN - Terneuzen-voorzitter Anton Hermus wil graag in ge sprek met René Nijsse. De scheids rechter uit Oost-Souburg was zon dag tijdens en na het uitduel met IFC (2-0-nederlaag) mikpunt van kritiek, omdat hij de thuisploeg drie strafschoppen gaf en twee spe lers van Terneuzen plus assis tent-trainer Alex Dehulsters met rood wegstuurde. Daarnaast wei gerde Nijsse tot tweemaal toe een hand te geven aan trainer Ardian Lekaj. Hermus verbleef de afgelopen da gen in Polen en was daarom niet bij het duel aanwezig. „Maar ik heb me wel in laten lichten door mijn medebestuursleden", zei hij gisteravond. „Ik snap dat er rond een voetbalveld emoties losko men, maar je moet alles wel be spreekbaar houden. Daarom wil ik met een delegatie van ons bestuur en een afvaardiging van de KNVB erbij, graag eens met de heer Nijs se om de tafel gaan zitten. Beide partijen kunnen dan hun ongenoe gen kenbaar maken. En als er fou ten zijn gemaakt, moeten die wor den toegegeven." Tot het zover is, wil Terneuzen niet meer in aanraking komen met de arbiter. Het bestuur van de zondag-tweedeklasser heeft bij de KNVB het verzoek neergelegd Nijs se niet meer aan te stellen voor duels van de Zeeuws-Vlaamse club. De kans is groot dat het ver zoek wordt gehonoreerd, zegt dis trictsmanager Wim )agt van de voetbalbond. „Want wij weten ook wel dat één en één twee is. Je hoeft de moeilijkheden niet op te zoeken." Bij Terneuzen hebben ze even ge noeg van Nijsse. „De man koestert wrok tegen de club en zijn trainer vanwege een voorvalletje uit het verleden", meent secretaris Jos Al- berti. „Hij had blijkbaar nog een re kening te vereffenen omdat onze trainer zich vorig seizoen niet al te positief over hem had uitgelaten in de media. Nou, zo gaat dat in de voetballerij. Daar hoor je als scheidsrechter boven te staan." Het imago van Terneuzen heeft de afgelopen tijd wel een aantal deu ken opgelopen. Na een eerdere af faire met Triborgh (vechtpartij) verzamelde het eerste elftal eind vorig seizoen (RCS) en in de eer ste duels van deze jaargang (Vlis- singen, IFC) een lading gele kaar ten. Zo kreeg Niels Burm (19) zon dag al voor de tweede keer dit sei zoen een rode kaart. In drie duels verzamelde de laatste man vier keer geel. Burm is daardoor zon dag tegen EBOH geschorst. Boekje over Texelse producten Alle dagen gebruik van een fiets Adviesprijs 191,50 Lezersprijs €119,- prijs per persoon o.b.v. een 2-persoonskamer. Eenpersoonskamer toeslag 35,- p.n. Toeslag op vrijdag- en zaterdag nacht: 15,00 p.p.p.n. Kinderen: 0 t/m 3 gratis en 4 t/m 11 jaar 17,50 p.n. voor logies met ontbijt. Vraag ook naar de luxe wellnesskamers en suites die u met een toeslag kunt boeken. Toeristenbelasting 1,00 p.p.p.n. Géén reserveringskosten. Dit arrangement is geldig tot en met 31 december 2008 m.u.v. de feestdagen. Informatie reserveren 11 ikboeksnel op www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (hotelarrangement). U kunt tevens telefonisch boeken bij Marrea Hotelarrangementen tijdens kantooruren op 0571-27 77 44. Voor algemene vragen over LezersExtra k| Myk de PZC 0800 -0 231 231 of mailt u naar I Eggak m lezersextra@pzc.wegener.nl HHÜ HHH HHÜH W Prijswijzigingen, en drukfouten voorbehouden. Zo dichtbij en toch even helemaal weg. Op Texel kunt u lekker uitrusten, uitwaaien en bijkomen van alle dagelijkse beslommeringen. Geniet van het strand, de duinen, de bossen en de gezellige Texelse dorp jes. Op het eiland zijn diverse musea waaronder Ecomare. Kortom er zijn volop mogelijkheden voor een geweldig verblijf op dit prachtige eiland. Inhoud arrangement welkomstkoffie 2x overnachting op een luxe kamer 2x uitgebreid Texels ontbijtbuffet entree Schipbreuk-en Juttersmuseum Flora lx 3-gangen diner op dag van aankomst rituals badproducten op de badkamer plattegrond van Texel gratis gebruik fitness, Turks stoombad en sauna U verblijft in 4-sterren Hotel Greenside aan de rand van het dorp De Koog. De luxe kamers beschikken over een afge scheiden woon- en slaapgedeelte, televisie en radio, minibar, interneten balkon of terras. De badkamers zijn van alle gemakken voorzien. Absoluut hoogtepunt in het hotel is het hoge culinaire niveau. Dit ontdekt u tijdens uw diner in res taurant "Wambinge", maar ook tijdens het zeer uitgebreide ontbijtbuffet. Verder beschikt het hotel overeen Grand Café, terras, sauna, Turks stoombad en Fitness. Eric Braamhaar kreeg veel te verduren tijdens Feyenoord-Ajax. Ook in Zee land lagen de arbiters afgelopen weekeinde onder vuur. foto ANF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51