Binnenland Rookprotest horeca groeit als kool Staatssecretaris Onderwijs zet studenten voor de klas Schade sneller verhaald op dader 4 I Dinsdag 23 september 2008 PZC Steeds meer kleine kroegen sluiten zich aan bij Tilburgs actiecomité. Weinig buschauffeurs staken in Zaandam 120.000 huishoudens op sociaal minimum Holloway-onderzoek eind van jaar afgerond Verdachte bedreiging hulpverleners vrij Tweedegraads lesbevoegdheid veel sneller te behalen. Q trouwplannen Êk 27-28 september Racketcentrum Breda TILBURC - Het Tilburgse comité van ongeveer 25 uitbaters van klei ne kroegen die tegen het rookver bod in de horeca zijn, is uitge groeid tot een landelijk actiefront. Volgens een woordvoerder van het Horeca Actiecomité Buigen of Bar sten hebben zich inmiddels dui zend kroegbazen aangemeld. Later deze week is er in Tilburg een ac tiebijeenkomst. Het Tilburgse protest spreidt zich als een olievlek uit. Horeca-onder- nemers in Breda, Etten-Leur en Roosendaal hebben eveneens geza menlijk de stoute schoenen aange trokken en laten klanten gewoon roken. Vanuit een gezamenlijke pot zullen zij - net als in Tilburg - eventuele boetes betalen. Het Tilburgse actiecomité heeft ook twee advocaten in de arm ge nomen. Zij staan de uitbater bij van een lunchroom in Breda die onlangs als eerste in de regio een boete van 300 euro kreeg opge legd. De eigenaar laat het aanko men op een rechtszaak. In Utrecht zijn al dertig kroegbazen bij elkaar geweest om te vergaderen over de vraag of zij zich aan willen sluiten bij de ongehoorzame collega's. Maar zij zijn er nog niet uit; van daag reist een Utrechtse afvaardi ging naar Tilburg voor overleg. Werner Broos is eigenaar van café De Distel in Roosendaal en voor in Het negeren van het rookverbod in de horeca door Tilburgse cafés spreidt zich als een olievlek uit. Ook Koninklijke Horeca Neder land komt in actie. zitter van de plaatselijke afdeling van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). „Ik bevind me in een spa gaat. Jaren van overleg achter de schermen tussen KHN en de over heid heeft deze wet opgeleverd. Een gegeven. Maar als onderne mer vind ik dat we dit niet moe ten pikken. Als de gemiddelde con sument met een koopkrachtverlies van 5 procent wordt geconfron teerd is het land te klein. Wij heb ben te maken met dreigend omzet verlies tussen de 20 en 50 pro cent." In Breda roepen drie ondernemers hun collega's op om op 1 oktober naar een actievergadering te ko men. In Etten-Leur denken vijf kroegba zen dat als er niets gebeurt, in no vember de eerste zaken failliet gaan. Vandaag vergadert de ledenraad van KHN in Brabant. Peter Werther, voorzitter van KHN Bre da: „KHN is een vereniging die de wet respecteert, maar het kan niet zo zijn dat je in alle rechtgeaard heid laat gebeuren dat 5 tot 10 pro cent van de horecagelegenheden over de kop gaat door dit beleid." ZAANDAM - De actiebereidheid on der de buschauffeurs in Zaandam was gisteren kleiner dan verwacht. Volgens vervoerder Connexxion re den buiten de spits acht van de 51 bussen niet. De actie werd ge voerd, omdat chauffeurs een on derling communicatiesysteem in de bus willen hebben om elkaar te kunnen waarschuwen bij onraad. De rechter had bepaald dat de sta king mocht doorgaan. VOORBURG - Vorig jaar zaten 120.000 Nederlandse huishoudens op het wettelijk bestaansmini mum. Dat is iets minder dan 2 pro cent van het totale aantal huishou dens. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Tussen 2005 en 2007 was het aan deel sociale minima vrijwel sta biel, maar wel iets lager dan in 2003 en 2004. De huishoudens be staan uit in totaal tweehonderddui zend mensen. ORANJESTAD - Het onderzoek naar de eventuele betrokkenheid van Jo- ran van der Sloot bij de verdwij ning van de Amerikaanse studente Natalee Holloway op Aruba, wordt aan het eind van dit jaar af gesloten. Dan besluit het Open-, baar Ministerie op Aruba of er ge noeg bewijs tegen Van der Sloot ligt om hem voor de rechter te brengen. Holloway (destijds 18) verdween in 2005. AMSTERDAM - De man die ervan wordt verdacht dat hij begin deze maand in Amsterdam-West ambu lancepersoneel heeft bedreigd, is op vrije voeten. De raadkamer.van de rechtbank in Amsterdam heeft het verzoek van het Openbaar Mi nisterie tot verlenging van het voorarrest afgewezen. De 20-jarige wordt door justitie verdacht van bedreiging van hulp verleners die zijn broer wilden hel pen na een steekpartij. DEN HAAG - Studenten aan de uni versiteit kunnen vanaf volgend schooljaar al in de eerste drie jaar van hun opleiding een tweede graads lesbevoegdheid halen. Zo dra ze hun basisopleiding (bache lor) hebben afgerond, mogen ze aan de slag op de theoretische leer weg van het vmbo en de onder bouw van havo en vwo. De nieuwe 'educatieve minor', een vak dat studenten kunnen volgen naast hun gewone studie, maakt deel uit van het plan 'Krachtig meesterschap', dat staatssecretaris Van Bijsterveldt (Onderwijs) giste ren presenteerde/Zij wil zo meer academici voor de klas krijgen. De meeste studenten kunnen na drie jaar studie kiezen voor een le rarenopleiding op masterniveau. Te weinig studenten kiezen echter voor die richting, waardoor het le rarentekort oploopt. Door studen ten eerder met lesgeven in aanra king te brengen, zo is de gedachte, kiezen zij misschien wél voor een carrière in het onderwijs. Boven dien krijgen de studenten daar door uitzicht op een lucratieve bij baan. Zodra ze aan hun masterop- leiding beginnen, kunnen ze bij verdienen in het onderwijs en hoe ven ze niet in een kroeg of super markt aan de slag. „Met de educatieve minor kunnen studenten al vroeg ontdekken wat een geweldig vak het leraarschap is, en boren we nieuw goud aan Studenten kiezen nog te weinig voor het vak van leraar. Door hen er tijdens hun studie kennis mee te laten maken, moet het vak populairder worden. om de kwaliteit van het onderwijs te vergroten", aldus Van Bijster veldt. De staatssecretaris heeft ruim honderd miljoen euro be schikbaar om betere leraren voor de klas te krijgen. Dat geld wordt vooral geïnvesteerd in studenten die uit het middelbaar beroepson derwijs afkomstig zijn. Voor velen van hen is de lerarenopleiding te hoog gegrepen, omdat ze met een kennisachterstand aan de studie beginnen. Ook in het basisonderwijs moeten meer academici voor de klas ko men. De universiteit van Utrecht begon daarom enkele weken gele den met de eerste universitaire pa bo-opleiding van Nederland. Van Bijsterveldt wil uiteindelijk toe naar projecten waarbij uitblin kende studenten aan het begin van hun carrière een aantal jaren lesgeven, alvorens zij een baan krij gen bij een groot bedrijf PETER VAN STRAATEN VocMTBfl \MOOCr A A»-p£-f2 yijf e.M ÊEN HALT puNO - Mü£T Pt? A/0 2<£Kl LEIDERDORP - Politiekorps Hol lands-Midden heeft een manier be dacht om financiële schade bij mis drijven sneller te verhalen op de dader: de methode 'pakken en plukken'. Het korps ging daartoe een samenwerkingsverband aan met expertisebureau CED Foren sic, zo maakten beide partijen gis teren bekend. Normaal gesproken kan financiële schade pas worden verhaald op een dader als die voor een misdrijf is vervolgd. Met de nieuwe metho de kan al worden overgegaan tot beslaglegging als iemand op heter- de Rechtspraak Rechtbank Middelburg PUBLICATIES INSOLVENTIES RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 EINDE FAILLISSEMENTEN wegens gebrek aan baten: - op 10 september 2008 inzake (F.03/158) MERQ OFFICE B.V.. vest.adr. Mr. F.J. Haarmanweg 61, 4538 AN Terneuzen, KvK 27165025. J. van den Heuvel, griffier De publicatie inzake de faillissementswet is ook wekelijks te raadplegen via www.rechtspraak.nl. daad is betrapt of als hij een mis drijf heeft bekend. De samenwerking tussen de twee partijen is mogelijk geworden door de nieuwe Wet politiegege vens, waardoor de politie persoon lijke informatie kan delen met een derde partij. inclusief spectaculaire modeshows Entreekaarten met korting via www.trouwplannen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4