Zeeland PZC Bioscoop Terneuzen gaat weer open OM laat Dow lang wachten 21 Meisje gewond ZEEUWS-VLAANDEREN 33 27 Dvd-winkel en vestiging Eetplezier zijn de nieuwe trekkers. CQ Bedrijf heeft deel van administratie weer teruggekregen. Boswachter kapt ermee. Wat Nu? Kijk vanavond naar Omroep Zeeland w% omroep zeeland Nieuw profcontract voor wielrenner Johnny Hoogerland Nierdialyse kan straks ook op Walcheren Dinsdag 23 september 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De bioscoop in Ter- neuzen gaat in oktober weer open. De vier zalen blijven intact, maar binnen het complex vinden wel wat aanpassingen plaats. Op de be gane grond wordt een dvd-winkel geopend en in het horecagedeelte vestigt zich zo goed als zeker een franchisenemer van de keten Eet plezier. Die keten heeft nu al vestigingen in Oisterwijk, Geldrop, Vinkei en Best en binnenkort ook in Et- ten-Leur. De filmclub Zeeuws-Vlaanderen, die verschil lende keren per maand een zaal huurt, ziet af van verhuizing naar een andere locatie. De huidige bioscoopeigenaar, de stichting Het Witte Doek, onderhandelt deze week met een nieuwe kandi daat-koper voor de bioscoop. In de stichting partciperen vier mede-ei genaren onder wie René van Steen van de Merral-bioscopen (die zich terugtrekt) en projectont wikkelaar Karei Rietbergen uit Nij megen. die de doorstart gisteren bevestigde. Hij heeft intensief over leg gepleegd met wethouder Jaap Bos (cultuur) om de bioscoop voor Terneuzen veilig te stellen. Bos: „Ik had gehoopt nog ruimte te vinden voor financiële onder steuning van de filmclub, maar daarmee zou ik een precedent Het Merraltheater in Terneuzen- gaat in oktober weer open. Maar de naam Merral verdwijnt. Zeeuws-Vlamingen mogen een nieuwe naam bedenken. scheppen. En aan de wens gokau tomaten in de bioscoop toe te late kan ik ook niet voldoen." Rietbergen vindt het essentieel voor de toekomst van de bioscoop, die wat verscholen ligt tussen de bebouwing, dat er een doorbaak komt tussen de Noordstraatprome- nade en het Arsenaalplein. Hij gaat daarover binnenkort praten met de eigenaren van het ABC-complex, dat daarvoor deels moet wijken. Wat dat betreft kan hij rekenen op de volle steun van de gemeente. Bos is overigens blij dat de vier bioscoopzalen intact blijven. „Ik heb begrepen dat dat voor de filmverhuurkantoren de ondergrens is." Volgens Rietber gen blijft de filmclub gewoon huurder. „Maar als de theater- an nex filmzaal, die ik aan de Hout markt in Hulst verwezenlijk, in 2011 klaar is, kunnen ze zonodig ook wel eens uitwijken naar daar." De naam Merral verdwijnt dezer dagen van de gevel van de bioscoop. Zeeuws-Vlamingen mo gen zelf een nieuwe naam instu ren. De uitverkoren naam wordt beloond met een jaarabonnement voor vier personen. TERNEUZEN - Het Openbaar Minis terie heeft nog zeker tijd tot eind van het jaar nodig om te bepalen of Dow Benelux al dan niet ver volgd wordt voor milieudelicten. Justitie heeft de leiding van het chemiebedrijf laten weten nog ge ruime tijd nodig te hebben voor het onderzoek. Het Terneuzense bedrijf heeft inmiddels wel een deel van de begin juni in beslagge nomen administratie terug. Een multidisciplinair milieuteam onder leiding van de bovenregiona le recherche Zuid-Nederland viel dinsdag 3 juni het kantoor van Dow in Terneuzen binnen met een kleine veertig man. Er werden geen personen aangehouden. Wel werd de administratie inbeslagge- nomen. De actie tegen Dow werd uitgevoerd op last van justitie en richtte zich op meerdere milieude licten die zouden zijn gepleegd in 2005 en 2006. Dow heeft altijd ge zegd dat er in die jaren enkele mi lieu-incidenten hebben plaatsge vonden, maar dat elk geval volgens de regels gemeld is bij de bevoegde overheden. De zaak zorgde voor nogal wat ophef. Verschillende sta tenleden vonden het optreden van de politiediensten buitenpropor tioneel. Ook de suggestie dat de provincie achter de actie zat viel in bestuurskringen verkeerd. Com missaris van de Koningin Karla Pe- ijs heeft dat overigens ontkend. KLOOSTERZANDE - Honderd kinderen van de ba sisscholen Ter Duinen uit Kloosterzande en De Schakel uit Vogelwaarde maakten gisteren op een bijzondere manier kennis met klassieke mu ziek. Ze woonden een klassiek concert bij in de Classic Express. Dat is een vrachtwagen die tot rij dende concertzaal is omgebouwd. De stichting Prinses Christinaconcours wil zo kinderen interes seren voor klassieke muziek. De jonge musici Na- talja Korobanjko (piano), Petra Alkema (blokfluit) en Niek Baar (viool) lieten de kinderen uit de groepen vier tot en met zes van de twee basis scholen op speelse wijze kennis maken met klas sieke muziek. Het initiatief om de Classic Express naar de gemeente Hulst te halen is van de stich ting Hulst Cultureel. Deze week staat het mobie le concertpodium op het Havenfort in Hulst. Dan komen schoolkinderen uit Terhole, Heikant en Hulst langs. Volgens Wouter van Steenbruggen van het Prinses Christinaconcours is de Classis Ex press voor de eerste keer in Zeeland. De belang stelling voor het project is groot. Er staan inmid dels vijftig scholen op de wachtlijst. foto Peter Nicolai GOES - Een zesjarig meisje uit Goes is gisterochtend ernstig ge wond geraakt bij een ongeval op de Buys Ballotstraat in Goes. Zij fietste achter haar moeder, toen ze werd geschept door een afslaande vrachtauto en onder de oplegger terecht kwam. Zij is met de trau mahelikopter naar het Erasmuszie- kenhuis in Rotterdam gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45