Delta knoeit met start van Eredivisie Live 'eland Oud is niet per definitie ook zeldzaam en gewild Geen zegen VRIJWILLIGE TERUGROEPACTIE PEDIGREE Blik met HART Paté 820 gram PEDIGREE" Blik met RUNDVLEES Paté 820 gram Natvoer voor honden Uit voorzorg wordt een partij PEDIGREE' Blik met Hart Paté 820 gram en PEDIGREE* Blik met Rundvlees Paté 820 gram uit de handel genomen omdat er in deze blikken grond stoffen verwerkt zijn die teveel en te grote stukjes bot bevatten. Dit kan mogelijk tot risico's voor het dier leiden als dit wordt geconsumeerd. Het betreft uitsluitend blikken met de volgende houdbaarheidsdata: PEDIGREE' Blik met HART Paté 820 gram PEDIGREE' Blik met RUNDVLEES Paté 820 gram Natvoer voor honden Houdbaarheidsdatum: 13 augustus 2010 (13-08-2010) De datumcodering is te vinden aan .de onderzijde van het blik is niets aan Met de overige PEDIGREE' producten (natvoer, droogvoer en hondensnacks) de hand. Alle (lege) blikken met bovengenoemde houdbaarheidsdatum kunnen gratis worden teruggestuurd naar PEDIGREE" Consumentenservice, Antwoordnummer 10013,5460 VB in Veghel. Consumenten ontvangen een nieuw blik. Voor verdere informatie kunt u bellen met PEDIGREE" Consumentenservice: 0800-73344733. Onze excuses voor het eventuele ongemak. door Joeri Wisse MIDDELBURG - Delta kampt met problemen rond de introductie van de nieuwe betaalzender Eredi visie Live. Het kanaal startte drie weken geleden met uitzendingen. Omdat Delta pas op het nippertje de deal met Eredivisie Live rond had, mocht het bedrijf na overleg met zender het signaal tijdelijk aan alle klanten doorgeven. Dat stopte woensdag, het moment dat de administratie rond was. Vanaf die dag konden alleen de mensen die zich hadden aange meld voor Eredivisie Live (9,95 per maand) de zender zien. Dat lever de - drie dagen voor de topper Feyenoord-Ajax - klachten op van klanten met het zenderpakket Sporti. Zij waren al langer gewend aan live Eredivisie, via Tele2voet- bal, dat onderdeel was van het pak ket Sporti. „We dachten de veran dering te hebben gecommuni ceerd, maar blijkbaar is daarin iets misgegaan", zegt woordvoerder Peter Couwenberg. Om mensen die zich alsnog willen aanmelden de tijd te gunnen, zette Delta het kanaal voor de wedstrijden van zondag weer even open. Om een eind aan alle onduidelijk heid te maken, krijgen alle Sporti-abonnees deze week een brief van Delta. Daarin staan alle mogelijkheden om alsnog Eredivi siewedstrijden te verkrijgen. 50 WERELDDEALS 5 DAGEN TOT 50% KORTING PZC Dinsdag 23 september 2008 3 COMMENTAAR Op de ov-chipkaart rust geen zegen. Om de haverklap duikt het elektronische vervoersbewijs op in het nieuws. De ene keer slagen hackers er in om de kaart te kraken, een andere keer blijkt dat de proefin Rotterdam een karrenvracht aan klachten oplevert en weer iets later blijkt dat de vervoersregio's de geplande invoeringsdatum niet kunnen halen. Staatssecretaris Tineke Huizinga van Verkeer werd gisteren opnieuw onaangenaam verrast. Dit keer door de mededeling van vijf consumenten organisaties die lieten weten dat ze zich per direct terugtrekken uit het overleg met het ministerie, de NS en de regionale vervoerders. De organisaties eisen dat de invoering van de ov-chipkaart wordt opgeschort. SP, GroenLinks en WD willen tekst en uitleg van de staatssecretaris. Terecht. Want het kabinet ziet zich geconfronteerd met lastig te realiseren ambities op het terrein van milieu. Ondertussen groeien de files elk jaar. Het moet voor de verstokte automobilist heel aantrekkelijk worden gemaakt om over te stappen op bus of trein. Voorlopig gaan de aanbieders van openbaar vervoer er echter van uit dat het aantal reizigers met zeven procent afneemt bij introductie van de kaart. Alleen al dat signaal zou voor de staatssecretaris aanleiding moeten zijn om heel goed naar de consumentenorganisaties te luisteren. Dinsdag 23 t/m zaterdag 27 september door Marcel Modde In zijn veertigjarige loopbaan is het slechts één keer voorgeko men dat hij een dubieus stuk kreeg aangeboden, zegt Ab Verha- ge van het Middelburgs Veiling huis. „Dat was van een dominee in Zeeuws-Vlaanderen, die een kerkbank had gestolen. Dat lever de toen 300 gulden op. De zaak is voor de rechter geweest. Maar hoe kon ik nou vermoeden dat een do minee zou stelen? Gelukkig kon den we de boel terugdraaien." Verhage (70) was eertijds Neder lands jongste taxateur. „Officieel beëdigd door de rechtbank, zo ging dat toen. De laatste jaren zit er veel kaf onder het koren. Ze we ten er geen fluit van! Ik kom wel eens taxatierapporten tegen, dan denk ik: wat is hier aan de hand!" De markt is sterk in beweging, con stateert Verhage. „Deed een mooi wortelnotenhouten kabinet tien jaar geleden nog zo'n 20.000 gul den op de veiling, nu krijg je daar krap 1000 euro voor. Duurdere schilderijen daarentegen houden wel een vaste waarde. „Vooral in Rusland, Amerika en Dubai is daar een markt voor." Het toonaangevende Zeeuws Vei linghuis krijgt jaarlijks zo'n 5200 'objecten' uit nalatenschappen ter veiling aangeboden, vertelt erkend registertaxateur Jeroen de Kuyper (31). Vers van de mavo leerde hij als 24-jarige, net als Verhage, het vak in de praktijk. Driekwart van het hedendaagse aanbod komt uit een boedelverdeling na overlijden of scheiding. „Het besef dat men sen iets van waarde in huis heb ben, is dankzij internet toegeno men." Kwaliteit en ouderdom zijn zeker niet de voornaamste criteria voor een succesvolle verkoop, zegt De Kuyper. „Het belangrijkste is dat er verzamelaars voor zijn. Een koperen Romeinse munt kan je op Marktplaats voor een euro ko pen. Ook al is die munt meer dan 2000 jaar oud." De verzamelaars- waarde stijgt echter met de zeld zaamheid van de afgebeelde kei zer, legt hij uit. „Hoe korter aan de macht, des te schaarser en dus kostbaarder." Taxateurs worden ook ingescha keld voor de verzekering van waar devolle spullen. Iedere 2,5 jaar is een hertaxatie verplicht voor be houd van de dekking. Hooghoudt Jonge Dubbele Graanjenever lOOcl Een meevaller: een boekje met gedichten van Roemer Visscher, van Marja Geijtenbeek uit Middelburg. Geschatte waarde: een paar duizend euro. Een tegenvaller: een schilderij van de familie Verweij uit Ouddorp blijkt een reproductie. Geschatte waarde: een paar tientjes. John Hoogsteder, expert oude meesters, verwijst een gast van Tussen Kunst Er Kitsch door naar zijn collega Willem de Winter. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3