Cricketzomer smaakt naar meer Menzo debuteert bij Records sneuvelen in Vlissingen Mandy Kasse derde bij NK rallycross Simon Edenburg maakt indruk op schoolslag en vlinderslag. Louis van Gaal op bijeenkomst JVOZ in Goes f#§88 CC Nieuw-Zeeland gaat ook volgend jaar het gevecht aan. Peter van de Wege rijdt naar tweede plek in divisie tA. Opvolger van Koolhof denkt meer uit ploeg te kunnen halen. 36 Dinsdag 23 september 2008 PZC W VLISSINGEN - Tijdens de eerste zwemwedstrijd van het seizoen in de hoofdklasse was er sprake van een regen aan persoonlijke en kringrecords. Ook werden in Vlis singen limiettijden behaald voor de Nederlandse kampioenschap pen korte baan in december. Zo kwamen Judith Stap, Manon Min- neboo, Merel van der Ent, Priscilla Meerman en Toby Aarnoutse tot startbewijzen. Stap behaalde de startbewijzen op de 200 en 800 meter vrije slag, Minneboo en Van der Ent op de 50 meter rugslag, Meerman op de 800 meter en Aar noutse was snel genoeg op de 200 meter vrije slag. Kringrecords bleven niet uit. Davy Bisslik verbeterde de 50 meter rug slag bij de mannen 25-29 jaar tot 28,72; Simon Edenburg wist op de 100 meter schoolslag een record van 1.06,80 neer te zetten. Hij is hiermee achter Patrick Braam en Ronald van Ombergen de derde Zeeuw ooit. Ook op de vlinderslag kwam Eden burg tot een Zeeuws record voor 15-jarigen, 1.00,62. De één jaar oudere René van Wallenburg tikte aan in 1.01,53. Dat was ook een Zeeuws record. De 800 meter voor vrouwen was een prooi voor Judith Stap. Met 9.30,78 verbeterde zij het ZR voor meisjes 15 jaar. Op de estafettes 4x 200 meter vrije slag kwamen de jeugdteams van Luctor et Emergo goed naar voren. De juniorenploeg was met 8.33,61 snel genoeg voor een nieuw Zeeuws record. De se- niorenploeg noteerde met 8.12,25 ook een ZR. De damesploeg van De Stormvo gel was op de sprint-estafette 5x 50 meter vrije slag sneller dan ooit. Met 2.24,37 noteerde de ploeg een Zeeuws record tot zeventien jaar en eveneens een seniorenre cord. GOES - Louis van Gaal komt naar Zeeland. De trainer van AZ houdt op uitnodiging van de Jeugd Voet bal Opleiding Zeeland (JVOZ) een lezing. Dat gebeurt op maandag 20 oktober bij autobedrijf Van Strien in Goes. Van Gaal zal tijdens zijn lezing aan dacht besteden aan het jeugdvoet bal en ook enkele Zeeuwse zaken aankaarten. De lezing begint om streeks 20.15 uur. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. De JVOZ houdt elk jaar een bijeen komst voor relaties en sponsors. Vorig jaar was er een forum, waar bij onder anderen Hugo Borst en Matty Verkamman te gast waren. De Jeugd Voetbal Opleiding Zee land is een initiatief van de gebroe ders Dennis en Gérard de Nooijer en Dolf Roks. De bijeenkomst op maandag 20 oktober in Goes be gint om 19.00 uur. \7.; De broers Mahinder (links) en Shailesh Behary wachten op hun slagbeurt voor CC Nieuw Zeeland tegen de Engelse club New Ifield. foto Rudy Boogert door Rudy Boogert GOES - Op het kunstgras van de hockeyclub Vlissingen werd cricket begin deze zomer geherin troduceerd in Zeeland; op een sprookjesachtig veld in de zuid oosthoek van Engeland sloot de club - CC Nieuw Zeeland - zijn eerste zomer af En meer zomers zullen volgen, besloot het gezel schap na de eerste crickettour van af Zeeuwse bodem. In de cricketarme wintermaanden besluit CC Nieuw Zeeland in wel ke vorm het tweede seizoen zal worden gegoten. De wens is om in competitieverband uit te komen, hetzij in Nederland hetzij in Bel gië. Maar een realistischer perspec tief lijkt om de tweede zomer als touring side te fungeren. In bin nen- én buitenland zal CC Nieuw Zeeland sparringpartners zoeken. Deze touring-variant wordt ge voed door het gemêleerde gezel schap waaruit CC Nieuw Zeeland momenteel bestaat. Het niveau is zeer divers. De broers Boudewijn en Barend Rigbers hebben bijvoor beeld jarenlange ervaring op het hoogste niveau van Nederland. Anderen zijn nieuwelingen die bat en bal deze zomer pas hebben op gepakt tijdens de demonstratie bij hockeyclub Vlissingen. CC Nieuw Zeeland werd in Enge land bijgestaan door twee opval lende figuren: Danny Thampinaya- gam en Hans Rigbers. De Sri Lan- kaan Thampinayagam is al jaren wicketkeeper van toonaangevende clubs als Hermes DVS (Schiedam) en VRA (Amstelveen). Hij speelde zelfs in het Nederlands team. Hans Rigbers was jaren geleden de op richter en animator van De Peli kaan uit Roosendaal. Zijn zoon Boudewijn maakte in Gravesend, gelegen aan de Theems, voor CC Nieuw Zeeland het verschil in de eerste Zeeuwse tourwedstrijd tegen New Ifield. Met een score van 81 ongeslagen runs en vijf wickets werd de Vlis- singse captain man of the match. CC Nieuw Zeeland won de wed strijd met het minieme verschil van vijf runs. Driedubbele bodem De naam CC (Cricket Club) Nieuw Zeeland herbergt een driedubbele bodem. Ten eerste is Nieuw-Zeeland één van de negen grote cricket- landen in de wereld. Ten tweede bevindt de stamta fel van het team zich in Zee land. Ten derde symboliseert het woord 'nieuw' dat het niet de eerste keer is dat in Zeeland een cricketclub het levenslicht ziet. De laatste poging werd een klein decennium geleden gewaagd onder de vleugels van de Coese rugbyclub Tovaal. door Henk de Winter GOES - Mandy Kasse is in Maasme- chelen op de derde plaats geëin digd in het NK rallycross. De vijftienjarige autocoureur rijdt in een speciaal geconstrueerde ra ceauto, een Ford RST. De Ford RST is een klasse speciaal voor jon geren, die ondersteund worden door de Nederlandse Autosport- bond (KNAF). Na winst in de B-finale verscheen Mandy Kasse op de laatste startij van de A-finale. Al direct na de start koos ze voor de aanval en stootte ze van een zesde naar een derde plaats. Mandy Kasse staat met nog één race te gaan op een vierde plek in de NK-tussenstand. Ko Kasse (Opel Astra OPC) schop te het in de divisie 3 tot een zeven de plaats. Dick Krijger uit Wolp- haartsdijk kwam niet verder dan een dertiende plaats. Peter van de Wege (Zuiddorpe) eindigde met zijn Toyota Yaris op een tweede plek in de divisie tA (super 1600 klasse). Van de Wege staat zowel in het Nederlands als Belgisch Kampioenschap op een tweede plaats in de tussenstand. De Belg Thierry Cokelaere kan de titel bijna niet meer ontgaan. door Gerrit Kloosterman LEEUWARDEN - Stanley Menzo be gint vanavond aan zijn eerste klus bij Cambuur Leeuwarden, het be kerduel tegen FC Zwolle. Menzo is de opvolger van de anderhalve week geleden ontslagen trainer Jur- rie Koolhof. „Uit deze groep is meer te halen." Menzo vindt dat hij afgelopen weekeinde 'fantastisch is onthaald in Leeuwarden'. Hij kon aanschui ven bij een etentje met de selectie en clubleiding en stond zondag voor het eerst voor de spelers groep tijdens de training. „Ik zie hier perspectief Uit deze spelers groep is meer te halen." Wat hem vrijdag, toen Cambuur tegen RKC Waalwijk 1-1 speelde, is opgevallen? „Een spelersgroep met weinig vertrouwen, maar het is lo gisch dat op dit moment niet ie dereen met de borst vooruit loopt." Menzo komt uit de Ajax-school, de club waar hij bijna tien seizoe nen eerste doelman is geweest. „Uit een offensieve wereld dus. Zo heb ik bij AGOW en Volendam gewerkt. Ik streef aanvallend voet bal na, maar dat is heel taakge richt. Aan ons als technische staf om dat er in te slijpen. Bij Volen dam heeft dat een paar maanden in beslag genomen, misschien kan het hier wel korter."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38