Golfers Woods VS zijn zonder Met agressie op de Europa de baas Peter van Gorsel (Dauwendaele) leidt met zeven goals uit drie duels m tjgj SÈ n Captain Paul Azinger creëert juiste teamgeest bij Amerikanen. Zeeuwse voetbalwereld reageert op turbulent weekeinde. Hoessein Bouzambou maakt reuzensprong naar de tweede plaats. Belg Dehous nieuwe coach van Krajicek Geblesseerde Posthuma haalt streep door WK Juve moet Trezeguet maanden missen Tennisster Rus klimt vijftig plaatsen Oleguer en Sulejmani ondergaan mri-scan Verkerk wint bij rentree in Boekarest 34 I Dinsdag 23 september 2008 PZC door Harry Hekkert DEN HAAG/LOUISVILLE - Wie maalt er nog om Tiger Woods als Boo Weekley, John Holmes, Kenny Per ry en Anthony Kim op de baan staan. In de Verenigde Staten de den de debutanten de beste golfer aller tijden snel vergeten. Met een stel 'nobody's' versloeg Amerika fa voriet Europa in de Ryder Cup met 16,5-11,5 op de baan van Val halla Club in Louisville, Kentucky. Dat was met Woods in het team al drie edities niet meer gelukt. In Kentucky en 49 andere staten beheersten de nieuwe helden giste ren de sportpagina's. 'Who need Tiger Woods', was één van de schreeuwende koppen. Woods re valideert sinds juni thuis in Florida van een knieoperatie. Met Woods doorbrak Amerika alleen in 1999 de Europese dominantie. In de sta tistieken van grootste verliezer in de Ryder Cup staat Woods twee de, met dertien verliespartijen. Zonder Woods bleek de ploeg van captain Paul Azinger eindelijk weer eens een team. Een contradic tie in een typisch individuele sport als golf maar teamspirit bleek tij dens de prestigieuze wedstrijd weer van enorm belang. Debutan ten Kim, Weekley en Holmes (die zich niet )ohn maar J.B. laat noe men) wonnen zondag al hun sin glepartijen. „Het was fenomenaal wat we als ploeg lieten zien", zei Phil Mickelson, bij absentie van Woods ditmaal de 'ster' van het team. De 23-jarige Kim, zoon van Koreaanse Zonder topgolfer Tiger Woods wint de Verenigde Staten de Ryder Cup. Bij het verliezende Eu ropese team is captain Nick Fal- do de gebeten hond. ouders, gaf in de openingswed strijd al het goede voorbeeld door Sergio Garcia te verslaan. Weekley, een all-American boy die het liefst zijn dagen vult met jagen en zo uit de serie de Dukes of Hazzard lijkt weggelopen, had geen moeite met Oliver Wilson. Holmes kreeg in zijn thuisstaat de handen op elkaar door Soren Hanson af te troeven. Amerika juichte, Europa likte zijn wonden. Hoewel Europa? In de Ryder Cup is Europa vooral nog Groot-Brittannië, dat meer dan de helft van het team vulde en de cap tain leverde. Op de captain, Nick Faldo, spuwden de invloedrijke En gelse media ook hun gal. „Het slechte nieuws, Europa verloor de Ryder Cup. Het goede nieuws, Fal do zal nooit meer captain zijn", al dus The Sun. En volgens de Daily Mail was niet het publiek, maar Faldo Amerika's dertiende man. De eigenzinnige Faldo heeft duide lijk niet veel vrienden gemaakt. Volgens de criticasters begon de ne derlaag al voor de wedstrijd, om dat Faldo de verkeerde koppeltjes samenstelde. Zo had hij zijn beste spelers in de laatste vier rondes op gesteld. Maar toen juist zij moch ten afslaan, liep Amerika al jui chend op de baan rond. Verkeerd gegokt dus. Verder werd Faldo verweten geen goede teamsfeer in de ploeg te heb ben gebracht. Darren Clarke was twee jaar geleden, kort nadat zijn vrouw overleed, het middelpunt van de ploeg. Ditmaal koos Faldo niet voor Clarke, vorige maand in Zandvoort nog winnaar van het Dutch Open, maar voor Ian Poul- ter. Poulter, een goede vriend van Faldo, sleepte echter wel nog wat punten binnen voor Europa. Hij won vier van zijn vijf partijen. Captain Paul Azinger toont de Ryder Cup die hij met het golfteam van de Verenigde Staten heeft gewonnen. foto Andrew Gombert/EPA door Rudy Boogert GOES - Peter van Gorsel heeft zijn twee medekoplopers van vorige week gelost in het PZC-topscorers- klassement. De boomlange aanval ler van Dauwendaele scoorde drie keer in het met 6-0 gewonnen duel met De Meeuwen. Hij bracht zijn seizoenstotaal daarmee na drie duels op zeven doelpunten. In de eerste twee duels scoorde hij tel kens twee keer.r Zijn plfleggenoot Sigrel Burnet en Kloetinge-spits Marinus Baas deel den tot deze week de leiding met Van Gorsel. Beiden scoorden zater dag 'slechts' één keer. De eerste achtervolger van Van Gorsel is Hoessein Bouzambou geworden. De aanvaller van zondag-eerste klasser RCS scoorde drie keer te gen Theole en maakte daarmee T®P Rïji klasse 1. Peter van Gorsel (Dauwendaele) 2. Hoessein Bouzambou (RCS) 3. Mark Minderhoud (Noormannen) 4. Marinus Baas (Kloetinge) 5. Sigrel Burnet (Dauwendaele) 6. Adri van Hanegem (IJzendijke) 7. Dennie Ie Comte (Duiveland) Wesley Goud (SKNWK) Sebastian la Grand (Hoedekenskerke) 10. Rachid Bouhoudane (Vosmeer) Henk-Jan Stok (Waarde) Johnny Lensen (Koewacht) !a%; Edwin Capello (Patrijzen) Chiel Maranus (Domburg) Aleksander Veljanovski (Hansw. B.) Johanan van den Ameele (Hoofdplaat) door Frits Bakker GOES - De ene scheidsrechter deed aangifte van bedreiging, de andere moest een wedstrijd staken door wangedrag van spelers, de straf schoppen waren dubieus, de rode kaarten discutabel en de reacties van supporters vaak vernietigend. De man in het zwart kreeg het af gelopen weekeinde weer eens zwaar te verduren op de velden, zowel in het Zeeuwse voetbal- als in de eredivisie. De beschuldigin gen van partijdigheid en de kritiek op slecht fluitende, scheidsrechters waren niet van de lucht. Zijn ze dan echt zo slecht, wordt de acceptatie elk jaar minder of zijn trainers en spelers te vaak slechte verliezers? En hoe groot is de invloed van mensen met een voorbeeldfunctie in het betaalde voetbal? Trainers die het afgeven op de scheidsrechter, voetbalanalis ten die beslissingen bekritiseren, het is aan de orde van de dag. Wij vroegen na een turbulent weekein de om de mening van enkele prominenten in het Zeeuwse voet bal. Paul Telussa uit Middelburg (trainer van Hoek, in ruste): „Het is vaak de uitslag van een wedstrijd die bepaalt of de scheids rechter goed of slecht is. Daar doe ik gelukkig zelf niet aan mee. Zo als trainers en spelers maken ook scheidsrechters fouten. En het ge beurt nogal eens dat na een verlo ren wedstrijd de schuld bij de scheidsrechter wordt gelegd." „We hebben die mensen nodig. Ga dan ook met respect met hen om. Ik heb de indruk dat het een modeverschijnsel is. De scheids rechter wordt op televisie afge brand en in het amateurvoetbal spiegelen ze zich daaraan. Ik vind: je krijgt een beslissing wel eens mee en ook wel eens tegen. Daar moet je volwassen mee omgaan." Jakob van den Berge uit Bruinis- Arbiter Patrick Tirions: 'Het schijnt dat ik een slechte naam heb in Zeeland' se (jarenlang speler, nu vijf jaar scheidsrechter): „We weten na tuurlijk al lang dat de maatschap pij is verhard en dat de belangrijk ste sport van Nederland daar in meegaat. Het is allemaal wat grover wat ze naar je roepen. Ik kan er zelf wel goed tegen, tot op een zekere hoogte. Dat komt ook omdat ik zelf zo lang heb gevoet bald." „Ik heb in die vijf jaar dat ik fluit één keer vijf minuten een pauze moeten nemen. Verder heb ik nooit iets vervelends meegemaakt. Maar het is nou eenmaal zo: voor de schoolmeester is veel minder een jump naar de tweede plaats. De productiefste Zeeuwse speler staat op de derde plaats. Mark Min der van De Noormannen heeft er in drie duels al negen gemaakt, maar door de weging per klasse (De Noormannen speelt in de vier de klasse) moet Minderhoud ande re doelpuntenmakers voor zich dulden. RIJSWIJK - De Belg Mare Dehous is de nieuwe coach van Michaëlla Krajicek. Hij werkte in het verle den onder anderen met Kim Clus ters. „De beslissing had ik al een paar weken geleden genomen, maar er moesten nog wat zaken afgehan deld worden en op papier gezet voor ik ermee naar buiten wilde komen", aldus Krajicek in het blad Sportweek. VARESE - Joost Posthuma komt de ze week niet in actie op het wereld kampioenschap wielrennen op de weg in het Italiaanse Varese. De Raborenner zou alleen starten op de tijdrit. Hij heeft echter te veel last van de knieblessure die hij vo rige week bij de Ronde van Polen opliep. Bondscoach Egon van Kessel wijst geen vervanger aan. Stef Clement zal voor Nederland nu als enige op de tijdrit starten. TURIJN - David Trezeguet kan zeker vijf maanden niet voor Juventus voetballen. De Italiaanse club maakte gisteren bekend dat de Franse spits zich binnenkort aan een gekwetste knie laat opereren. Hij maakt naar verwachting pas na de winterstop zijn rentree bij Juventus. Trezeguet raakte vorige week tij dens het duel in de Champions League met Zenit Sint Petersburg geblesseerd aan zijn knie. SEOUL - Tennisster Arantxa Rus heeft een flinke sprong gemaakt op de wereldranglijst. De zeven tienjarige speelster steeg dankzij haar plek in de kwartfinales vorige week bij het toernooi in het Chine se Guangzhou van de 233e naar de 183e plaats. De geblesseerde Mi chaëlla Krajicek zakte een plaats en staat nu 169e. Bij de mannen is Robin Haase (96e) de beste Nederlander. AMSTERDAM - Ajacied Oleguer heeft zondag aan de klassieker te gen Feyenoord (2-2) een dijbeen blessure overgehouden. De Spaan se verdediger ondergaat vandaag een mri-scan. Ploeggenoot Miralem Sulejmani ondergaat vandaag eveneens een scan. De Servische aanvaller viel in De Kuip in de beginfase uit, even eens met een dijbeenblessure. De medische staf houdt rekening met een scheurtje in de hamstrings. BOEKAREST - Martin Verkerk heeft in Boekarest een succesvolle ren tree gemaakt op de tennisbaan. De Nederlander, die zich laat bijstaan door coach Tjerk Bogtstra, bereik te gisteren in het Roemeense gra veltoernooi de tweede ronde. Verkerk versloeg de Roemeense qualifier Victor Ionita: 6-4 2-6 7-6 (7-2). Zijn volgende opponent is de Fransman Eric Prodon of de Roemeen Gabriel Moraru, die van de organisatie een wildcard kreeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36