PZC Fans maakten Yankee Stadium uniek Hoogerland krijgt profcontract PSV is al zeker van volgende bekerronde 33 34 34 en 35 Honkbaltempel in New York sluit na 85 jaar zijn deuren. Renner uit Yerseke tekent bij wielerploeg Vacansoleil-Batavus. Landskampioen treft vanavond in eigen huis Jong PSV. Amerikaanse golfers pakken Ryder Cup van Europa af Dinsdag 23 september 2008 Met de agressie op de voetbalvelden valt het nog wel mee Tip? sport@pzc.nl door Edward Swier NEW YORK - Tickets van de laatste wedstrijd, gravel uit de bullpen en het binnenveld en heel veel pro grammaboekjes, met of zonder co- la- en ketchupvlekken. Ze staan sinds gistermorgen, vaak voor niet misselijke prijzen, op eBay. Memo rabilia uit Yankee Stadium in New York. De lichten van het meest be faamde honkbalstadion ter wereld gingen zondagnacht om 1.14 uur plaatselijke tijd, ruim 85 jaar na de opening, uit. Een horde bewakers moest voorko men dat de 54.610 fans, uit liefde en hebzucht, alles wat de komende jaren veel geld waard wordt mee naar huis namen. De laatste wedstrijd tegen de Balti more Orioles werd zondagnacht weliswaar met 7-3 gewonnen, voor het eerst in veertien jaar halen de New York Yankees met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid de play-offs niet. Het afscheid van Yankee Stadium is dan ook eerder dan voorzien. Dat - en een emotio neel afscheidswoord van kortestop Derek Jeter - maakte dat de verstok te fans dikke tranen huilden. Jeter: „Beton zegt niks terug, stoelen kun nen niet praten. Wat dit stadion uniek maakte waren de fans. Zij die iedere dag voor ons juichten, zij maakten deze plek magisch." In april 1998, nu ruim tien jaar te rug, diende het verval van Yankee Stadium, na enkele eerdere verbou wingen en renovaties, zich aan. Het stadion bestond nota bene 75 jaar toen een stuk beton naar bene den kwam. Twee weken lang werd er niet gehonkbald, het leek wel eeuwen voor de Amerikanen, die honkbal als hun favoriete tijdver- drijfbeschouwen. Derek Jeter (links) en zijn teamgenoten bedanken de fans die naar de laatste wedstrijd in het Yankee Stadium zijn komen kijken. foto Jason Szenes/EPA In 2001 werd besloten tot de bouw van een nieuw stadion, aan de overkant van de straat. Het nieuwe stadion ligt dus op een steenworp afstand, maar het zal lang duren voor de Yankees en haar fans zich daar zo thuis voelen als in het éch te stadion. In 'The House That Ba be Ruth Built' ligt immers de histo rie. Op 18 april 1923 werd de eerste bladzijde van een dik boek vol roemruchte verhalen omgeslagen. De eerste teameigenaren hadden besloten - in een tijd dat stadions met 30.000 zitplaatsen al uitzon derlijk waren - een complex met dubbele capaciteit te bouwen. Amerika's beroemdste vooroorlog- In het Yankee Stadium in New York is de laatste wedstrijd ge speeld. In de afgelopen 85 jaar werd daar veel (honkbal)geschie- denis geschreven. se honkballer Babe Ruth sloeg op de openingsdag tegen de Boston Red Sox, zijn voormalige club, de allereerste homerun. Het was het begin van een historische zege tocht voor de Yankees, voor Ruth zelf en Yankee Stadium. Nergens ligt meer honkbalgeschie denis dan in de 'Cathedral of Base ball'. Op de hoek van East 161st Street en River Avenue in de Bronx werden 6581 thuiswedstrij den van de Yankees gespeeld. De New York Giants speelden er bo vendien football, drie keer gebruik te de paus het voor openluchtmis sen, talrijke popartiesten gaven er concerten. Er werden zelfs, vooral in de jaren dertig, drukbezochte bokswedstrijden gehouden. Mo hammed Ali kreeg de mensen in september 1976 nog op de banken. Dat jaar voetbalde de New York Cosmos er bovendien, met Pelé. door Ad Pertijs YERSEKE - Johnny Hoogerland is de tiende Nederlandse wielrenner die een plaatsje heeft weten te be machtigen in de nieuwe proconti- nentale wielerploeg Vacansoleil-Ba tavus. „Wat ben ik blij met deze kans. Dit is wat ik altijd echt wilde. Hier ga ik heel erg mijn best voor doen", zegt de 25-jarige coureur uit de grond van zijn hart. De man uit Yerseke maakte ooit deel uit van de juniorenselectie van Rabobank en de opleidings- ploeg van Quick Step. Vervolgens moest hij zijn weg zien te vinden bij teams als Van Hemert, Jartazi en Van Vliet. Hoogerland werd een renner met een stempel. Niet zozeer vanwege een dopingverhaal (dat later weer legd is), maar omdat hij niet altijd serieus met zijn sport leek te kun nen omgaan. „Die periode heb ik gehad", beaamt Hoogerland. „Als je maar vijftig procent voor je sport leeft, kun je er niet staan van februari tot oktober. Ik weet niet wat het toen was. Ik denk dat ik er geestelijk niet aan toe was om zo te leven. Ik had moeite om me te blijven concentreren op het wiel rennen. Inmiddels kan ik dat per fect. Iedere dag pak ik met plezier mijn fiets om een lekker stukje te gaan fietsen. Niet voor niets pres teer ik dit seizoen wel constant van februari tot op dit moment." Daarmee fiets je niet een, twee, drie een bestaand beeld weg. „Ik hoop de mensen volgend jaar daar om te kunnen verbazen." Zonder het met zoveel woorden te zeggen, voelt Hoogerland dat hij verder kan gaan vanaf het punt dat hij bij Quick Step moest stoppen. „Ik heb gewoon pech gehad in het begin. Bij Rabobank mocht van de acht tweede jaars junioren maar één man (Scheuneman) door naar de beloften. Bij Quick Step hield de opleidingsploeg al na een jaar op te bestaan. Op een moment dat ik dus eerstejaars amateur was. Veel andere jongens uit de ploeg (Van Summeren, De Vocht, De Fauw, Keise) konden vervolgens de stap naar de grotere ploegen wel maken, maar zij waren allemaal ouder dan ik toen de ploeg stopte." Hoogerland zegt geen klagen te hebben gehad bij de andere ploe gen. „Daar lag het niet aan. Alleen voelde ik me bij Jartazi niet op mijn gemak. Dan kan gebeuren. Je moet je aan kunnen passen aan zo'n ploeg en dat kan ik niet. Bij Van Vliet had ik het vervolgens weer goed naar mijn zin en van daaruit is het beter gegaan." Hoogerland boekte dit seizoen veel successen. Hij durfde Daan Luijkx van Vacansoleil te bellen. Die was er kennelijk ook al achter gekomen dat Hoogerland niet langer speelde met zijn talenten. EINDHOVEN - Na pijnlijke nederla gen tegen Atletico Madrid (0-3) en AZ (0-1) heeft landskampioen PSV dringend behoefte aan een succesje. Dat gaat er vanavond in Eindhoven geheid komen. De hoofdmacht van trainer-coach Huub Stevens treedt in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker aan tegen een wel heel erg vertrouwde opponent: long PSV, dat als bekerwinnaar vo rig seizoen bij de beloften aan het hoofdtoernooi mag deelnemen. Oud-speler Anton Janssen is sinds 2006 coach van het Eindhovense talententeam. De 45-jarige oefen- meester stond gisteren op trai ningscomplex De Herdgang voor één keer meer in de belangstelling dan zijn baas Stevens. Janssen sprak in zijn vooruitblik van een mooie kans voor zijn jeugdige manschappen om zichzelf te bewij zen. Hij erkende echter ook het bij zondere karakter van het PSV-on- deronsje. „Het is natuurlijk een bi zarre, bijna onmogelijke wedstrijd. Bij de loting hoopte ik op heel wat anders. Elke tegenstander was goed, behalve deze. Maar we gaan proberen ervan te genieten. We spélen in het Philips Stadion, er is een goed doel aan de avond ver bonden en we voetballen tegen een team uit de top van de^eredivi- sie. Dit is een fantastisch moment om je te laten zien, ook omdat de wedstrijd rechtstreeks op de televi sie wordt uitgezonden." Beide trainers hebben in onder ling overleg besloten om voor de ze wedstrijd geen spelers uit de A-selectie met Jong PSV te laten meedoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35