land Voorwaardelijke rijontzegging voor botsen tegen rotonde Middelburg heeft minder zwerfvuil Zeeuwse Eilanden te streng voor Eastman Strontvliegenplaag in Koudekerke ebt weg L> 2o my Veere houdt vast aan omstreden bouw bij kerk in Koudekerke Werkstraf van 42 uur voor veroorzaken kop-staart-botsing Rechtbank vindt verlies van werk een te zware straf voor Middelburger. Binnenstad is afgelopen drie jaar wel rijker aan afval geworden. Permanente make up 22 I Dinsdag 23 september 2008 pzc W MIDDELBURG - Een werkstaf van 42 uur en een voorwaardelijke rijont zegging voor de duur- van zes maanden. Die straf werd gisteren door de Middelburgse rechtbank opgelegd aan een vrachtwa genchauffeur uit de gemeente Nieuwegein. De 34-jarige beroepschauffeur ver oorzaakte op 11 juni van het vorige jaar een kop-staart-botsing op de Nieuwe Vlissingseweg in Vlissin- gen. Terwijl hij in zijn routeboek keek, op zoek naar het juiste adres van een klant, botste hij voor het verkeerslicht tegen zijn voorgan ger, een busje van de Delta. De bij rijder van dat busje liep als gevolg van die aanrijding een whiplash op. De straf, opgelegd door de Middel burgse rechtbank, is conform de eis die officier van justitie W. Smeenk twee weken geleden neer legde bij de rechters. Volgens de rechtbank reed de chauffeur die dag aanmerkelijk onvoorzichtig en onoplettend. Ook zou hij iets te hard hebben gereden. De recht bank vond het niet nodig het rijbe wijs in te vorderen, omdat de man dan werkloos wordt. door Emile Calon MIDDELBURG - Een voorwaardelijke rijontzegging van één jaar en een werkstraf van 120 uur. Zo luidt de straf die de Middelburgse recht bank gisteren uitdeelde aan de 36-jarige Marcel van Egeraat. Deze Middelburger botste in de nacht van 30 maart 2007 in de mist met zijn auto tegen de rotonde in de Schroeweg bij De Mortiere. Hij en zijn bijrijder liepen daarbij zware verwondingen op. De chauffeur zelf raakte als gevolg van dat onge val, half invalide. Officier van justitie W. Smeenk 1^ Chauffeur had er volgens de Middelburgse rechtbank op moeten toezien dat de bijrijder zijn veiligheidsgordel had omgedaan. KOUDEKERKE - Het ergste leed is ge leden. De zeeheldenbuurt in Kou- dekerke stelt opgelucht vast dat de strontvliegenplaag langzaam maar zeker afneemt. „Ik vang er nu nog zo'n twintig tot veertig per dag", schat woordvoerder L. van der Wal van het actiecomiteetje dat de belangen van de bewoners pro beert te behartigen. Wat resteert is de vraag wie op draait voor de kosten van de strijd tegen de vliegen. De gemeente be- Bij de rechtbank te Middelburg is door Neeltje Noom, wonende in Scherpenisse te Tholen, voor deze zaak woon plaats kiezende te (3071 JX) Rotterdam aan de Stieltjesstraat 78 ten kantore van BesemerVanToorn advocaten,, van wie mr. A. van Toorn ten deze alsadvocaat optreedt, op 08-09- 2008een verzoekschrift ingediend tot opheffing van de huwe lijksgoederen gemeenschap ex. art. 1:109 BW met Cornells Reijngoudt, te dezer zaak woonplaats kiezende te (4550 AA) Steenbergen aan de Burgemeester van Loonstraat 73 ten kantore van Knoester Kuit advocaten, van wie mr. S. Kuit ten deze als advocaat optreedt. eiste twee weken geleden een werkstraf van 120 uur en een on voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs voor de periode van een jaar. Als die eis zou worden gevolgd, zo voorspelde Van Egeraat tijdens de zitting, zou hij zijn baan verliezen omdat hij zijn rijbewijs nodig heeft voor zijn werk. De recht bank liet gisteren weten dat het verlies van die baan een te zware straf zou zijn. Tijdens de rechts zaak kwam ook naar voren dat Van Egeraat die bewuste dag 57 ki lometer per uur zou hebben gere den. De rechtbank vermoedt ech ter dat hij sneller reed. Ook wist hij dat het mistig was. Hij had daar rekening mee moeten hou den, aldus de rechtbank. De bijrij der raakte met name gewond om dat hij die nacht geen veiligheids gordel droeg. Als chauffeur had Van Egeraat, aldus de rechter, er op moeten toezien dat zijn vriend dat wel had gedaani door Theo Giele MIDDELBURG - Middelburg is de af gelopen drie jaar schoner gewor den. Dat meldt het bureau BMCO Advies dat in opdracht van de ge meente een onderzoek heeft ge daan naar zwerfvuil in de gemeen te. Hoewel over het geheel van de ge meente genomen het oordeel posi tief is, maakt het bureau toch ook enkele kritische kanttekeningen. Vooral in het centrum kan het nog een stuk beter. „Hoewel de ge wenste schoonheidgraad voor woonwijken en bedrijventerrei nen (zo goed als) is gerealiseerd, is dat voor de binnenstad (als toe- rischtische bestemming niet ge lukt - sterker nog, de kwaliteit is verminderd", oordeelt BMCO. In totaal werden 44 plaatsen in de stad bekeken. Dertien plaatsen zijn schoner dan bij de eerste me ting in 2005, zeven zijn 'vuiler'. Meer dan de helft van de meetpun ten, 25 van de 44, kreeg dit jaar de waardering A of A+, wat betekent dat er nauwelijks of geen zwerf vuil te zien was. Dertien plaatsen scoorden B (ma tig schoon) en vijf C (vuil). Eén meetpunt, de Maasstraat, kreeg een D, wat staat voor 'zeer vuil, na genoeg overal ligt zwerfafval in al le soorten en maten'. Drie jaar ge leden waren er nog vier plaatsen die 'zeer vuil' waren beoordeeld. Daartoe behoorde onder meer de Vlasmarkt., bij de laatste meting juist een van de schoonste plekjes in de binnenstad. Zwerfafval ligt vooral nog in win- Middelburg laat eens in de drie jaar onderzoek uitvoeren naar zwerfvuil. Over het algemeen is volgens bureau BMCO Advies de gemeente schoner geworden. kijkt of de schade kan worden ver haald. Een aantal bewoners wenst sowieso schadeloosstelling. Ge dacht wordt aan zo'n vijftig euro per woning. De kippenmest, waarmee de vlie gen naar Koudekerke kwamen, werd aangevoerd door landbou; wer A. Lampert. Leverancier was een kippenfarm in het Brabantse Geldrop. Lampert gaat er van uit dat eventuele schadeclaims een verzekeringskwestie worden. door Jan van Ommen DEN HAAG - De Raad van State is het chemiebedrijf Eastman Chemi cal Middelburg BV(EMC) deels te gemoet komen met zijn kritiek op de lozingsvergunningen van het waterschap Zeeuwse Eilanden. De Raad vindt een aantal lozingsei- sen niet goed onderbouwd. In een tussenuitspraak heeft de Raad van State onder meer bepaald dat het bedrijf en het waterschap meer on derzoek moeten doen naar de zin van de strengere en kostbare lo zingsmaatregelen die het bedrijf moet nemen. Ook betwijfelt de Raad dat het door het bedrijf opgevangen en af gevoerde regenwater veel vuiler zal worden dan voorheen. ECM produceert halffabrikaten voor de productie van onder meer lijm en kauwgum. Recent heeft het bedrijf de productie van onder meer Hy- droregulite uitgebreid van 20.000 naar 25.000 ton per jaar. Maar vol gens de deskundige van het bedrijf is de lozing van afvalwater juist af genomen. Toch eist het waterschap dat het bedrijf een aantal extra kostbare milieumaatregelen neemt om te kunnen voldoen aan de Europese IPPC-richtlijn. Die richtlijn schrijft onder meer voor dat bestaande be drijven vanaf 30 oktober 2007 de best beschikbare milieutechnie- ken(BBT) toepassen. Volgens ECM voldoet het bedrijf aan alle BBT-eisen en snapt het niet waarom het waterschap nog meer maatregelen eist voor de lo zing-van afvalwater op het riool en regenwater op het oppervlaktewa ter. Later in de bodemzaak zal de Raad van State, mede op basis van nader onderzoek, een definitief oordeel over lozingsvergunning vellen. Deze zaak wordt dus nog vervolgd. keistraten. Die zijn ook minder schoon als in 2005. Woonwijken, bedrijfsterrein, en natuur- en re creatieterreinen (een stuk) opge ruimder. Twee plekken kregen zelfs een A+. In de Quarlesha- venstraat in Nieuw- en Sint Joos- land en op het fiets-voetpad aan de Singel in Arnemuiden konden de onderzoekers geen zwerfafval zien en deze plaatsen verdienden daarmee het predicaat 'zeer schoon'. BMCO heeft ook gekeken naar het effect van de ondergrond se huisvuilcontainers. Op sommi ge plaatsen hebben die geleid tot meer zwerfvuil. Het gaat dan voor al om naast de afvalzuil geplaatste vuilniszakken. Het bureau advi seert de gemeente om bij de intro ductie van deze nieuwe vorm van huisvuilinzameling strenger te con troleren en in te grijpen als het misgaat. Ook pleit BMCO voor her stel van de zwerfafvalprojecten op de scholen en het weer invoeren van de 'troepgroepen'. Op de foto van het Zeeuws kampioenschap sjezenrijden in Ritthem in de krant van gis teren staat niet het winnende ringrijdersduo Digna de Visser en Martin Brouwer, zoals gesugge reerd in het bijschrift, maar het duo Maartje Braam en Marcel Raats. Jarenlang plezier van een perfecte eyeliner of prachtige wenkbrauwen! Burg.Hackstraat 2, Arnemuiden Tel. 0118 603673 door Henk Postma koudekerke - Als het aan de ge meente Veere ligt, gaat de omstre den nieuwbouw bij de Koudekerk- se Michaëlskerk gewoon door. Dat blijkt uit een herziening van het bestemmingsplan Kom Koudeker ke dat donderdag de gemeente raad passeert. Het bestuur van de PKN-kerk houdt nog steeds vast aan het plan een modern ontmoetingscentrum tegen de kerk aan te bouwen. De karakteristieke consistorie moet daar voor wijken. De gemeente heeft al een sloopvergunning ver leend. Maar daartegen loopt nog steeds een bezwaar van de Rijks dienst voor Archeologie, Cultuur landschap en Monumenten. Die heeft de rechtbank Middelburg ge vraagd de sloopvergunning te ver nietigen. De Rijksdienst vindt dat het nieuwbouwplan afbreuk doet aan de monumentale kerk en de histo risch waardevolle kerkring. Ook in het dorp is verzet gerezen tegen het plan. De bouwcommissie van de PKN-kerk uitte begin dit jaar twij fels over de financiële haalbaar heid. De nieuwbouw zou te duur worden, nu procedures voor vertra ging zorgen. Maar de kerkvergade ring houdt het plan vooralsnog overeind. Wel kreeg de bouwcom missie opdracht ook andere moge lijkheden te bekijken, zoals om bouw van de voormalige kleuter school tegenover de kerk tot ont moetingsruimte. Een andere moge lijkheid is het intern verbouwen van de kerk en de consistorie. Daarbij speelt mee dat de kerkver gadering niet helemaal ongevoelig is voor de bezwaren die in het dorp zijn gerezen. Bij de herziening van het bestem mingsplan blijft de gemeente on dertussen ruimte reserveren voor het, nieuwbouwplan. In de raads commissie voor ruimtelijke orde ning zette alleen de PvdA'er Doe- de Holtkamp daar vraagtekens bij. „Verhoudingsgewijs", zei hij, „is het een groot bouwblok."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24