Andere architect Zuidsingel onder oplegger Vlissingen in 'Opsporing Verzocht' M' 0% 0% i w% #fi - -■ - -• pzchi WALCHEREN 33 27 Goese bureau Fierloos neemt werk over van Claus en Kaan. Tenen Pleidooi voor vrije oever Boswachter kapt ermee. Wat Nu? Kijk vanavond naar Omroep Zeeland w\ omroep zeeland 1 HjHh Nieuw profcontract voor wielrenner johnny Hoogerland Nierdialyse kan straks ook op Walcheren Dinsdag 23 september 2008Tip? redwalch@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Het Goese architec tenbureau Fierloos werkt aan een nieuw ontwerp voor het apparte mentencomplex aan de Zuidsingel in Middelburg. De appartementen worden ge bouwd op de beruchte bouwput die oorspronkelijk voor het nieu we theater was gemaakt. De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries (PvdA) verwacht geen vertraging van het project. In tegendeel, hij hoopt dat met de in schakeling van architectenbureau Fierloos er juist de nodige vaart in het project komt. Fierloos neemt het werk over van het Rotterdamse bureau Claus en Kaan, de ontwerpers van de, door de bouwputproblemen, nooit ge bouwde schouwburg. Volgens wethouder Albert de Vries kwam Fierloos in beeld toen het project vertraging dreigde op te lopen door capaciteitsproble men bij Claus en Kaan. Fierloos is toen om assistentie gevraagd en uiteindelijk heeft het Rotterdamse bureau besloten de hele opdracht aan de collega's in Goes over te dra gen. Fierloos borduurt verder op het werk dat door het bureau Claus en Kaan al is verricht, aldus wethou der De Vries. Martin Fierloos zegt dat er gewerkt wordt aan een nieu we schets van de gevel en de platte grond. Aan de bouwhoogte verandert De Walcherse Bouw Unie heeft een andere architect in de arm genomen voor het appartemen tencomplex aan de Zuidsingel in Middelburg. niets met de komst van Fierloos. Het bureau werkt binnen dezelfde randvoorwaarden als Claus en Kaan. Wethouder De Vries hoopt de voorstellen van Fierloos snel door het gemeentelijke kwaliteitsteam te laten toetsen en vervolgens aan de omwonenden voor te kunnen leggen. Een concreet tijdspad ligt er niet, maar het is volgens De Vries wel een kwestie van druk op de ketel houden. Architectenbureau Claus en Kaan en de Walcherse Bouw Unie wa ren gisteren niet bereikbaar voor commentaar. GOES - Een zesjarig meisje uit Goes is gisterochtend kort na ne gen uur ernstig gewond geraakt bij een ongeval op de kruising van de Buys Ballotstraat en de Patijnweg in Goes. Het meisje reed over de Buys Bal lotstraat op een kinderfiets achter haar moeder aan. De vrachtwa genchauffeur kwam ook uit de Buys Ballotstraat en wilde voorbij de spoorlijn rechtsaf de Patijnweg inslaan. Hij reed daarbij het zesjari ge meisje aan. Zij kwam onder de oplegger van de vrachtauto. Het meisje is met een traumaheli kopter overgebracht naar het Rot terdamse Erasmus-ziekenhuis. VLISSINGEN - Het televisieprogram ma Opsporing Verzocht schenkt vanavond aandacht aan een in braak in Vlissingen. De inbraak vond op 20 juni plaats in een huis aan de Nieuwe Zuid- beekseweg in Vlissingen. Daarbij werden twee mobiele telefoons en geld gestolen. De bewoner betrap te de twee inbrekers, maar die wis ten te ontkomen. Tijdens de inbraak heeft een van de twee daders zijn pet en een kas sabon van Zeeman verloren. Met behulp van dat bonnetje heeft de politie bewakingsbeelden gevon den waarop de dader herkend werd. De politie is er alles aan gele gen om de daders te pakken te krij gen, om dat die ook in verband worden gebracht met inbraken in Westkapelle, Noord-Holland, IJs- selland, Utrecht en zelfs met mis drijven in Oostenrijk. Het DNA-profiel dat op de pet is ge vonden, komt namelijk overeen met sporen die bij die andere mis drijven zijn aangetroffen. De uitzending is vanavond op Ne derland 1 om 21.50 uur. De herha ling is te zien op woensdag 24 sep tember om 10.05 op Nederland 2. E*EÉwsi! 1 32 ssgmüi Tip? redactie@pzc.nl Na een jaar Middelburg keerde de Thaise uitwisselingsstudente terug naar Bangkok. Tijdens haar verblijf had ze heel wat nieuwe smaken opgedaan. Zuur- koolstampot en chili con came behoren nu tot haar lievelingsge rechten. Ook nam ze in haar kof fer een doos hagelslag, een met gestampte muisjes en twee rollen volkorenbeschuit mee. En ze hoopt dat de Hema ooit een fili aal opent in haar wijk omdat ze de rookworsten jammie-jammie' vindt. Op de vraagt wat ze op het gebied van eten echt gemist had, repte ze niet over alle typi sche Thaise wokgerechten. Nee, alleen gefrituurde kippetenen, die had ze echt gemist. bang zijn dat het terrein in de toekomst niet meer bereikbaar zal zijn voor dagjesmensen. Het aan de oever staande Badhotel op de Oranjeplaat is onlangs verkocht en er zijn plannen om er een vakantiepark te bouwen dat een groot deel van de oever in bezit zou nemen. In een brief doen de zeven een beroep op de gemeenteraad van Middelburg om aan de privatisering van de oever een halt toe te roepen. „Uw besluit bepaalt in fei te het voortbestaan van de dagrecreatie aan het Veerse Meer op het grondgebied van Middel burg." foto Lex de Meester ARNEMUIDEN - De Zandkreekplaat (voorgrond), de Bastiaan de Langeplaat en de kleine Spiering plaat liggen in het Veerse Meer voor het recrea tieterrein Oranjeplaat. Dat terrein is een splijt zwam geworden binnen de Wijkbeheergroep Ar- nemuiden. Zeven leden zijn opgestapt omdat ze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23