Meningen NIEUWS GETIPT VOOR U pccm Nieuw van pro® soya! Werk jij in zorg cfi welzijn? Dan krijg je bij ons 4,1rente op je spaarrekening. 1 N i Contrast Wijkbeheergroep Geestelijke afval Film by the Sea Greenpeace Troonrede PZC Dinsdag 23 september 2008 I 1 3 v LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) In de PZC van 20 september stond een mooi artikel over de wijze waarop Vlissingers, de heren Salt er en Van Gessel, het Bellamypark steeds mooier maken. Daarmee staat de andere kant van het Bel lamypark in schril contrast. Kijk maar eens naar het gesloopte pand van ons raadslid de heer Aarden. Zeker vier jaar geleden zou hij ver huizen naar het Bellamypark en toen is alvast het pand hoek Bel lamypark en Groenewoud ge sloopt. Sindsdien is het een sto rend groot gat in de bebouwing. Wordt dit het Britannia van het Bellamypark? Niek Peters R. de Beerenbrouckstraat 20, Vlissingen Graag wil ik reageren op het kran tenartikel van 18 september over wijkbeheergroep Arnemuiden. Het is heel vreemd dat in een be stuur van tien personen er zeven aftreden en er drie blijven zitten. Normaal blijft de meerderheid zit ten. Naar mijn mening was het be ter geweest dat ze allemaal waren afgetreden. Het was gemakkelijker geweest om met een schone lei te beginnen. Het is nu niet zo vreemd dat er zich geen kandida ten aanmelden. Dit zet een mens aan het denken! Ineke Kouman Middelgat 46, Arnemuiden 'Laat niemand u misleiden, op wel ke wijze ook, want eerst moet de afval komen en de mens der wette loosheid zich openbaren, de zoon des verderfs...' (1 Tessalonicenzen 2:3). Blijkbaar zijn christenen in middels in de minderheid, want in de PZC (18-09) rnag ene Paul Verhoeven Jezus Christus op cho querende wijze lasteren! Zelfs zon der geloof kan men weten dat ie mand psychoot moet zijn om op deze wijze onze joods-christelijke wortels te vergiftigen: 'Maria zou verkracht zijn door een Romeins soldaat, waarvan Jezus het gevolg was, enzovoort'. Op de radio zei Verhoeven dat het veertig jaar gele den begon met een psychose, waarvoor hij nog steeds angst heeft. De man is dus ziek (zie ook foto)! Triest dat de PZC denkt, met deze idiote berichtgeving, voordeel te behalen; Mohammed zou zij beschermen. Maar wat Ver hoeven niet zegt, is dat genoemde leugen in de joodse Talmoed ge schreven staat en niet eens van hemzelf is, wat dus ook geen recla me is voor de joodse gemeen schap. Jan de Vaan Hattingalaan 2, Hulst Wat een goed idee van de actrice Thekla Reuten om bij de beoorde ling van boekverfilmingen niet uit sluitend de film, maar ook het boek te betrekken. Jarenlang werd door de organisatie en jury van Film by the Sea gesteld dat de jury alleen de films beoordeelt, omdat film en literatuur verschillende kunstvormen zijn. Natuurlijk weet iedereen dat beide kunstvormen over specifieke mogelijkheden en onmogelijkheden beschikken. Nu een nieuw geluid, dat naar mijn menig het overwegen waard is. Want wie alleen de film beoor deelt, verdiept zich niet in het pro ces van transpositie van boek naar film. Het kan buitengewoon boeiend zijn om na te gaan wat de scenarioschrijver met de roman ge daan heeft. Heeft hij het boek slaafs gevolgd, is de compositie van de roman op zijn kop gezet, zijn er delen weggelaten of toege voegd, wordt er vertraagd of ver sneld en wat is het effect daarvan voor de zeggingskracht van de boodschap? Bij deze manier van beoordeling hebben schrijvers in de jury een wezenlijke inbreng. Ik heb nooit zo goed begrepen waar om er schrijvers in de jury moes ten plaats nemen als alleen de film wordt beoordeeld. Een bijkomend voordeel is dat met deze nieuwe aanpak het thema van film en lite ratuur sterk wordt benadrukt. Aarnout de Bruyne Molenstraat 47, Vlissingen Het PZC-artikel van 20 september over Liesbeth van Tongeren van Greenpeace riep bijna ontroering op. Een ode aan iemand die uit al truïsme niet filosofeert, maar dóet. Bijna zou je denken dat een zalig verklaring bij leven gepast zou zijn. 'Mens is deel van aarde en staat niet boven planten en de die ren'. Tot ik me realiseerde dat het Ga naar www.pgsm.nl Weet wat je waard bent. artikel nergens duidelijk maakt waarom Greenpeace zichzelf wèl expliciet boven mens en maat schappij stelt, en op absoluut onde mocratische wijze actie voert op andermans terrein, gevaarlijke si tuaties creëert voor vissers, scheep vaart en werknemers, door be wust bedrijfsprocessen te hinde ren. Zich verzet tegen nucleaire ac tiviteiten, en bewust over het hoofd ziet dat grootschalige toepas sing in de industrie en medische wereld voor duizenden applicaties niet meer weg te denken is. Een ar tikel mag best de ideële kant be lichten, maar een góed journalis tiek artikel belicht ook de schaduw zijde. Kritische natuurorganisaties zijn nodig, maar ook zij zijn onder deel van een maatschappij en staan er niet boven. j. Pollemans Singel 10, Biervliet We hebben weer in de troonrede kunnen lezen over de zorgen die de overheid heeft over de klimaats verandering. Het terugdringen van vooral het autogebruik heeft priori teit. Nu lees ik in de PZC dat die zelfde overheid, dit keer als CBR, van plan is de theorie-examens van Terneuzen naar Goes te ver plaatsen, In plaats van twee mede werkers die 25 keer per jaar van Goes naar Terneuzen rijden, rei zen er straks ongeveer driedui zend examenkandidaten vanuit Terneuzen naar Goes, waarvan het grootse gedeelte met het oog op tijdsbesparing per auto. Zo ook de maatregel om de Braakmanweg af te sluiten met als gevolg dat er el ke dag honderden werknemers van Dow tien kilometer moeten omrijden om op hun werk te ko men. Een vreemd besluit. Maatre gelen voor een beter milieu wor den door dit inconsequent hande len van overheden belachelijk ge maakt. Misschien kan de nieuwe boswachter, wiens functie kenne lijk zo belangrijk is dat de PZC zo wel aan de vertrekkende als de ko mende man meerdere artikelen wijdt, mij uitleggen welk enorme milieuwinst vooral met de laatstge noemde maatregel wordt bereikt. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Een friszure smaak, gecombineerd met de zoete smaak van vanille. Dat is de nieuwe Yofu Vanille van Alpro soya. Yofu is een 100% plantaardig alternatief voor yoghurt. Het is licht verteerbaar, laag in verzadigd vet en bevat geen kunstmatige toevoegingen. Lekker puur natuur! Heerlijk bij het ontbijt, als tussendoortje of als toetje. Ook verkrijgbaar in de smaken Nature, Perzik en Bosvruchten. Je vindt Alpro soya Yofu Vanille in het koelvak vandesupermarkt.www.alprosoja.nl Alpro soya, make your body the best place to live. Vul het diagram zo in dat in elke rij, elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 8 2 9 4 5 7 8 7 8 9 1 3 1 4 6 8 9 3 3 2 5 4 3 3 6 4 2 9 7 5 Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13