Filmfestival dringt aan op extra geld provincie ESHSSSfi! Cjföte Kamer wil een nationaal coördinator fraudebestrijding. Scheidsrechter doet aangifte PP AtMiniÉÉHÉfeH Strandcross brengt duizenden toeschouwers op de been Maandag 22 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 226 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Aanpak fraude moet beter DEN HAAG - Er moet een nationaal coördinator fraudebestrijding ko men, vergelijkbaar met de natio naal coördinator terrorismebestrij ding. Daarnaast moet het toezicht op financiële dienstverleners, zo als notarissen en taxateurs, wor den verscherpt en moet het mes worden gezet in privacywetgeving die het uitwisselen van informatie tussen opsporingsdiensten onmo gelijk maakt. Dat blijkt uit het con ceptrapport van de werkgroep 'Verwevenheid boven- en onder wereld'. In de werkgroep zitten le den van vrijwel alle fracties in de Tweede Kamer. De parlementariërs deden de afge lopen maanden uitvoerig onder zoek naar de banden tussen crimi nelen en financiële dienstverle ners, zoals notarissen en taxateurs. Ze voerden gesprekken met onder meer vertegenwoordigers van op sporingsdiensten, betrokken be roepsgroepen en criminologen. De werkgroep zal het kabinet on der meer adviseren een 'landelijke coördinator fraude en integriteit' te benoemen. Deze persoon moet de regie gaan voeren over de aan pak van fraude. Ook moet hij 'doorzettingsmacht' krijgen, zodat hij in een opsporingsonderzoek Bijna alle fracties in de Tweede Kamer willen dat er een natio naal coördinator fraudebestrij ding komt. Ook moet het mes in privacywetgeving. verschoningsrecht van een notaris of advocaat kan opheffen en op dracht kan geven tot het uitwisse len van informatie tussen verschil lende opsporingsdiensten. Volgens de Kamer schort het bij de bestrijding van fraude aan sa menhang en samenwerking. Dat komt mede doordat de privacywet geving opsporingsdiensten belem mert informatie uit te wisselen. „Men weet niet van elkaar wie of wat verdacht is en mag dat soms ook niet weten", aldus de werk groep. De Kamerleden zullen voor stellen een extern onderzoek te la ten doen naar de belangrijkste be lemmeringen voor het delen van informatie en hoe die kunnen wor den opgeheven. De leden van de werkgroep komen tot de conclusie dat de vastgoedsector het kwets baarst is voor verwevenheid tus sen criminelen en bovenwereldfi guren. De Kamer wil daarom in grijpen in het toezicht op finan ciële dienstverleners, die veel in de ze sector actief zijn. Volgens de volksvertegenwoordigers komt daar niets van terecht. VLISSINGEN - Scheidsrechter René Nijsse uit Oost-Souburg heeft giste ren aangifte gedaan van bedreigin gen door supporters van de voet balclub Terneuzen. In de wedstrijd IFC-Terneuzen in Hendrik Ido Ambacht, gaf de Zeeuwse scheidsrechter twee rode kaarten aan spelers van Terneuzen en één aan de assistent-trainer. Trainer Ardian Lekaj van Terneu zen en de scheidsrechter beschul digden elkaar over en weer. zie ook katern sport Film by the Sea verdient meer provinciegeld Zeeuwse gemeenten snappen niets van de woningmarkt 84% aantal reacties: 387 VLISSINGEN - Om Film by the Sea overeind te houden is een fors ho gere bijdrage van de provincie no dig. Als die er niet komt, dan is het niet ondenkbaar dat het bestuur van het Vlissingse festival er de stekker uittrekt, zegt artistiek direc teur Leo Hannewijk. Film by the Sea krijgt nu 45.000 euro per jaar van de provincie en heeft voor de komende periode een aanvraag van 200.000 euro per jaar ingediend. Hannewijk heeft vernomen dat de provincie niet verder wil gaan dan 60.000 euro. Onacceptabel, vindt hij. De kans bestaat verder dat Hanne wijk vertrekt bij Film by the Sea. Zeeland: 2,3, 11 tot en met 15; Bin nenland: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 16; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 tot en met 37; Televi sie: 38 en 39. Hij gaat een nieuw filmfestival op zetten in Breda. Zijn streven is bei de activiteiten te combineren, maar dat hangt af van de festivalpe riode die in Breda wordt gekozen. Zelf heeft hij een voorkeur voor oktober. Dat is niet te combineren met Vlissingen. Hij zal dan kiezen voor Breda. De tiende editie van Film by the Sea werd gisteren afgesloten. Het festival trok een recordaantal be zoekers: ongeveer 42.000. De afge lopen jaren zat het festival steeds dicht tegen de 40.000 aan. pagina 2/3: filmfestival wil zich verder blijven ontwikkelen 8 711688 555530 1Hife- - r VLISSINGEN - Het publiek stond gisteren rijen dik 20.000 toeschouwers op de been. Ze genoten een outsider, de Brabander Patrick Roos. op de Boulevard van Vlissingen. De 23e editie van prachtige staaltjes motorcross. Mare de Reu van de Strandcross bracht naar schatting zo'n ver was de grote favoriet, maar hij verloor van pagina 30/31: geslaagde Strandcross m vvu""""" t"»8 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder iÉSi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1