spectrum 6 Zie hoe goed en hoe lieflijk is het, dat broeders ook te samen wonen En gij vaders, verwekt uw kinderen niet tot toorn, maar voedt hen op in de lering en vermaning des Heeren. PZC Zaterdag 20 september 2008 Psalm 133:1 Zeeland speelde vier eeuwen geleden een belangrijke rol in het ontstaan van de Na dere Reformatie. Deze vroomheidsbeweging wordt belicht in de exposities: 'Zicht baar Geloven, 400 jaar Nadere Refor matie en Zeeland' en De Gereformeer de Gezindte in Zeeland anno 2008', te zien in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Fotograaf Jan Banning fotografeerde voor deze expositie zeven Zeeuwse ge zinnen, PZC-journaliste Ondine van der Vleuten interviewde hen. Aansluitend publiceert de PZC een se rie van vier artikelen. Vandaag het der de deel: het gezin. Eerdere afleverin gen verschenen op 6 en 13 september. Deze foto van Jan Banning toont On no en Els Schot uit Middelburg, lid van de Gereformeerde Gemeenten in Ne derland. Onno (31) heeft na de hts di verse functies vervuld in het bedrijfsle ven (onder meer bij KPN). Nu is hij di recteur en bestuurder van de Stichting Zorgverlening, een reformatorische deren ziten. Ook is hij bestuurslid van Stokosmos, stichting ter bevordering van de Nadere Reformatie in Zeeland. Zijn vrouw Els (25) heeft een opleiding tot verloskundige gevolgd en afgerond. Twee jaar geleden maakte zij de keuze voor fulltime moederschap. Haar hob by's zijn lezen, fotografie. Ook Els doet zorginstelling. Hij houdt van tennis, squash, orgelspelen, schaken en klus sen. Onno doet vrijwilligerswerk als be stuurslid van de basisschool op refor matorische grondslag, waarop zijn kin Efeze 6:4 vrijwilligerswerk, in het kerkelijke vere nigingsleven en in de vrijwillige thuis zorg. Ze hebben drie kinderen: Arne (3), Wietse (2), Leah (1). Aan deze serie werkten verder mee: Van de Gereformeerde Gemeenten: Het gezin Van Kralingen (Gert, Ada en kinderen) uit Middelburg Het gezin Paans (Dirk, Linda en kin deren) uit 's-Gravenpolder Het gezin Schot (Arie, Joke en kinde ren) uit Aagtekerke Het gezin Jobse (Christine, Jan-Frans en kinderen) uit Middel burg Van de Gereformeerde Bond: Het gezin Van Koeveringe (Hans, Gerrie en kinderen uit 's-Gravenpol- der. Van de Gereformeerde Gemeenten in Nederland: Het gezin Kolijn uit Terneuzen (Wim, Adrie, vier kinderen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 92