Björn Langeveld deel van gouden duo spon Joost de Klerk heerst in Coese loop Hoek kent sterkte van Spakenburg, maar gaat toch voor winst. Gelijkspel voor Lands Welvaren Theo Rabout kan de winnaar nog het langst volgen. m 45 Zaterdag 20 september 2008 PZC door Frits Bakker VLISSINGEN - Twee keer de nul ach terin, één goeie, één slechte wed strijd en vanmiddag het uur van de waarheid. Björn Langeveld (30) gaat er vanuit dat Hoek in de thuis wedstrijd tegen de regerende kam pioen Spakenburg zeker kansen heeft om te winnen. „Maar ze zijn wel héél sterk hoor..." De Vlissinger, die sinds vorig jaar met Giovanni Siereveld een gou den duo vormt in het centrum van de verdediging, heeft bewon dering voor de tegenstander. „Het is een absolute topclub, met stuk voor stuk mooie voetballers. Maar ik vind dat Hoek een elftal heeft dat van elke club kan winnen. Zo gaan we de wedstrijd in, die onver gelijkbaar is met die van vorige week tegen Bennekom. Dit wordt een heel andere wedstrijd." Hoek stelde vorige week in offen sieve zin teleur, verdedigend viel het nog wel mee. Joan van Belzen moest een paar keer reddend op treden, omdat er door de ruimtes op het middenveld plotseling kan sen kwamen. „Het was zo'n wedstrijd waarin het niet alleen op kwaliteit, maar ook op karakter en mentaliteit aan kwam", stelde Langeveld achteraf vast. „Daar zijn we niet goed mee omgegaan, anders hadden we nu zes punten in plaats van vier ge had." Het goede gevoel na zo'n slechte wedstrijd is dat Hoek nog altijd geen tegengoal heeft moeten incas seren. En dat het verdedigingsblok met Langeveld, Siereveld, Van Ros- evelt en Bosschaart ook klaar is CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Evenals vorige week lieten de driebanders van 's Lands Welvaren een kans op de overwinning liggen. In pou le 2 van de tweede divisie werd het tegen BC Capelle 2 4-4. Aardige bijkomstigheid van het duel was de tweestrijd tussen oud ploeggenoten van het voormalige Delta/Ockenburg Ron Schumann (voor Capelle) en Richard de Bruin (bezoekers). Hoewel het woord tweestrijd gezien het ver loop wat overdreven was. Schumann beweegt zich nog altijd op zijn niveau van destijds, maar dat kan van De Bruin niet meer worden gezegd. Schumann noteer de 1.000 gemiddeld waar zijn te genstander niet verder kwam dan 0.650. Luc Peeters overspeelde een ande re grote naam uit het verleden Joop de Wilde. Daarmee was de stand weer gelijk en bleven kan sen op winst intact. Die kwam er niet omdat Ronald van Geyt wel en Jaap Hameling niet won. De driebanders van De Heeren straat waren in de derde divisie een maatje te klein voor JMK Ge luidsverhuur: 6-2. Verrassend was dat Jan Westdorp met veel moeite routinier Louis van de Ouweland in bedwang kon houden, 35-34. André Karelse en Piet Raas gingen tot halverwege nog aardig mee met de tegenstander maar moes ten toen afhaken. voor de kraker tegen Spakenburg, dat met Ruben Wilson de topsco rer van vorig jaar in het elftal heeft, maar ook prachtige spelers als Thijs Houwing en Duncan van Moll. Björn Langeveld: „Ik heb er alle vertrouwen in dat we ook zo'n te genstander aankunnen. We heb ben een heel sterk blok, niet alleen centraal achterin, ook met Gideon Imagbudu voor ons op het mid denveld. Hij is de ideale man van achter in de ruit. En Giovanni Sie reveld is de beste speler waar ik ooit mee heb gevoetbald in de rol door Sjaak Sinke GOES - De maand vakantie vanwe ge een carrièremove had Joost de Klerk geen kwaad gedaan. De at leet heerste gisteravond de WEA bedrijvenloop in Goes over een af stand van 7800 meter. Hij leidde van start tot finish. Theo Rabout kon de ex-AV'56'er nog het langst volgen, maar moest in de laatste ronde toch het mees terschap van rivaal erkennen. De kaarten waren na het start schot voor deze 12e editie van de bedrijvenloop snel geschud. De Klerk bepaalde het tempo, dat al leen gevolgd kon worden door Ra bout en Alwin Vermeulen, die de laatste tijd door werkzaamheden maar weinig had kunnen trainen. Op het tweede plan keken Erik Kok, Wim van Sparrentak, Mark Riemens, Lous Wondergem en Erik Kok na de eerste ronde van bijna twee kilometer al tegen een aanzienlijke achterstand aan. Halverwege was Vermeulen al van de kop afgewaaid en wist Rabout, lichtjes gehinderd door een achil lespeesblessure, nog redelijk in het spoor te blijven van de ontketende De Klerk. Maar in de ultieme ronde stond er geen maat meer op het tempo dat De Klerk ontwikkelde. En na 24 die hij bij Hoek vervult. Ik voel me daar zelf ook steeds beter thuis, al heb ik nog altijd wel de drive om mee te voetballen van achteruit." Het toeval wil dat Wim Hofkens, die al snel verguisd werd in Hoek, hem heeft neergezet waar hij nu staat. „Hij vond me niet goed ge noeg voor het middenveld en haal de me naar achter." Paul Telussa deed nog een poging om later weer om te schakelen. „Maar ik ben er wel tevreden mee, tenslotte word ik ook al wat ouder en 'die klik' met Giovanni is er al minuten en 58 seconden werd hij afgevlagd als de terechte winnaar van de loop. „Ik ga in oktober het laboratorium werk verruilen voor een baan als projectleider milieu en chemische veiligheid op een ingenieursbu reau", lichte De Klerk de overstap in zijn maatschappelijk leven toe. De overwinning was niet voldoen de om zijn PWG-team ook naar de zege te leiden. Joost de Klerk is na een knappe wedstrijd de snelste in de WEA bedrijvenloop in Goes. Bij de teams was de hoofdsponsor zelf de winnaar. vanaf het begin dat we daar samen spelen." Of Hoek zo sterk is als de eerste wedstrijd (GVW), of zo zwak als in de tweede (Bennekom) zal van daag moeten blijken. „We moeten tot heel veel in staat zijn", is Lange veld overtuigd. „En gelukkig heb ben we een nieuwe hoofdtrainer, die zijn weg nog moet vinden en die we niet te veel mogen vergelij ken met Paul Telussa. Maar hij geeft wel duidelijk aan waar hij met ons naartoe wil." Demanet heeft de vrijwel comple te selectie tot zijn beschikking. Het WEA-triteam met Erik Kok, Mare Riemens en Lous Wonder gem werd winnaar met een voor sprong van 29 seconden op het team van De Klerk. De tweede plaats van Rabout was vodoende voor de overwinning van het Profile Rabout mixteam met verder de Belg Herman van de Velde en de winnares bij de vrouwen, Sandra de Block. Zij wist Chantal Koole-Maat achter zich te houden. Bij de estafette was het team van PWG met onder meer Ester Ver- mue, Thomas Beele en Alex Zwol le de winnaar in 25:45 voor Dyna mica en Don Risicobeheer. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Kloetinge (thuis). Afwezig: Erik de Ruijter (werk), Wes- sel Leijer (knieblessure). Leo de Groot is een vraagteken. Hij heeft wel ge traind, maar tobt nog met een ribbles-, sure. Bijzonderheden: door de blessure van Wessel Leijer en het ontbreken van Erik de Ruijter is de spoeling dun. Jim my Pinas is weer aan het trainen en ook Björn Ronde is terug", zegt trainer André Maas. „Het blijft daardoor schui ven, maar we gaan onze huid zo duur mogelijk verkopen. Kloetinge is een uitgebalanceerd team, met in elke linie goede voetballers. Zij spelen al weken in een vaste formatie. We gaan onze best doen. Veel zal afhangen van het verloop van de wedstrijd. Wie maakt bijvoorbeeld de eerste goal." Bij GPC traint Lunven Vermeer inmid dels weer met de selectie mee. KLOETINGE Tegenstander: GPC Vlissingen (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Kloetinge is na twee wedstrijden koploper in de eerste klas se, maar oefenmeester Diederik Hiensch weet nog niet goed waar zijn team staat. „In de eerste wedstrijd te gen Achilles Veen (2-0-zege) had het na een sterk begin van ons alle kanten op gekund. Ja, en de wedstrijd vorige week tegen Wilhelmina'26 (7-1-zege) was geen graadmeter. Die ploeg gaat onderin spelen. Daarom ben ik wel be nieuwd naar de wedstrijd tegen GPC." RCS Tegenstander: Theole (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS kan in dezelfde samenstelling als de laatste weken aan treden. Bij trainer Romeo van Aerde heerst er optimisme. „We hebben te gen Best Vooruit en Unitas gespeeld en in die wedstrijden is gebleken dat we het niveau aankunnen. We hebben een leuke en jonge selectie, die heel gretig is." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: WGZ (uit). Afwezig: Ali Eryürük (geschorst), Ra- mazan Kesikbas, Jules Bazelier en Anri- co van Hecke (allen geblesseerd). Bijzonderheden: Ali Eryürük kreeg vo rige week tegen Rijsoord (2-1-neder laag) twee keer rood en is dus automa tisch geschorst. „We hebben daar afge-*" lopen week nog over gesproken", zegt Leendert Geelhoed. „Ik hoop dat Ali ervan leert." Uit de eerste twee duels vergaarde Terneuzense Boys één punt. Geelhoed: „Terwijl we twee keer had den kunnen winnen. Het gewenste re sultaat is tot nu toe uitgebleven, maar ons spel moet een keer drie punten gaan opleveren." ZAAMSLAC Tegenstander: Nivo Sparta (thuis). Afwezig: Tom Nieuwelink en Mario de Fouw (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Coen Goossen was een hele week ziek en het is nog maar_ de vraag of hij inzetbaar is. In de selec tie van tegenstander Nivo Sparta is Pre- to Akin dos Santos de opvallendste naam. De middenvelder speelde vorig seizoen even bij Hoek, stapte vervol gens over naar Unitas en voetbalde on der een valse naam de halve finale van de beker tegen Terneuzen. Naar aanlei ding van de paspoortaffaire is Preto door de KNVB voor een half jaar ge schorst en daardoor pas vanaf 1 janua ri inzetbaar. Hij maakte samen met trai ner Philip den Haan de overstap van„ Unitas naar Nivo Sparta. LSOK AüVOCAl actie tijdens de bekerwedstrijd tegen De Meeuwen. „Ik heb mijn draai gevonden in de foto Peter Nicolai Björn Langeveld(links) in verdediging." Met honderden sprinten de deelnemers aan de WEA bedrijvenloop door de straten van de binnenstad in Goes. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81