Schletterer hoopt zichzelf te verslaan ik kou van mooi uionen 00 if - Livingstone bouwt waar u van houdt 0 44" Zaterdag 20 september 2008 PZC 11 Winnaar Kustmarathon 2004 zet alles op alles voor rentree. Biljarters laten het afweten GRATIS HOUDINGSCHECK .oefentherapeut.nl SPRING BINNEN BIJ DE OEFENTHERAPEUT door Koen de Vries MIDDELBURG - Als zijn lichaam hem nu eens niet in de steek laat, gaat op 4 oktober een grote wens van Sébastièn Schletterer in vervul ling. De 35-jarige Middelburger kan dan voor de tweede keer in zijn leven de Zeeuwse Kustmara thon lopen. De eerste liep de van oorsprong 8oo-meterloper in 2004. Hij won die wedstrijd tot ie ders verrassing. Na die onverwachte zege raakte de atleet in de ziekenboeg en kwam daar pas begin dit jaar een beetje uit. Het verhaal dat Schletterer tij dens de warming up op de Middel burgse atletiekbaan vertelt, heeft veel weg van een aflevering van een medisch tv-programma. Toen hij op die gedenkwaardige tweede oktober van het jaar 2004 als eer ste de finish in de Langstraat van Zoutelande overschreed, liep hij met een liesbreuk. Nadien deed hij nog aan één crossje mee en ging daarna in februari 2005 onder het mes. De pijn was niet meer te harden. Het was zijn tweede opera tie. Een jaar eerder was hij aan zijn andere lies geopereerd. Ook daarin zat een breukje, maar dat werd pas na zes jaar tobben vastgesteld. Het herstel ging langzaam. Pas aan het eind van het jaar was Schlette rer weer zo fit dat hij voor Neder land in het kader van de Europa Cup een 800 meter kon lopen. Na die wedstrijd in Portugal had hij enorm veel last van een achil lespees. Schletterer bleek het syn droom van Haglund te hebben, Sébastièn Schletterer staat vandaag voor de ultieme test op de baan. foto Ruben Oreel botaangroei op de pees. In februa ri 2006 volgde een operatie. Die mislukte, zo bleek achteraf Er was een botsplinter achtergebleven die in de pees prikte. De heren medici dachten aanvankelijk dat de pijn bij het genezingsproces hoorde, maar constateerden tien maanden na de ingreep dat er toch iets mis was. Een tweede operatie volgde begin 2007. Die slaagde! Schletterer bleef desondanks last houden van z'n enkel. De bandjes bleef hij voelen en er zat litteken weefsel op de pees. Pas begin dit jaar begon hij met vallen en op staan weer te trainen. Om overbe lasting te voorkomen, fietste hij naast de ene looptraining per week een aantal keren op z'n nieu we racefiets. Maar toen hij deze zo mer de looptrainingen opvoerde, kreeg hij een zweepslag in de kuit. Ook die overwon hij. De afgelopen drie weken traint Schletterer eindelijk een beetje zo als hij wil. Hij loopt drie keer per week en probeert ook nog één of twee keer te fietsen. Hoe hij alle te genslagen weet te overwinnen? Sébastièn Schletterer kampte de afgelopen jaren met veel blessu releed. De atleet is inmiddels te rug aan het front en richt zich op de Kustmarathon.r Het heeft te maken met frustratie, denkt hij. „Ik heb na 2004 steeds langs de kant gestaan, zag de atle ten voorbijkomen, terwijl ik dol graag mee wilde doen. Die Kust marathon van 2004 is altijd door mijn hoofd blijven spoken. Het was een hoogtepunt in mijn car rière, vooral vanwege de beleving. Ik heb toen drie uur aan een stuk genoten van de ambiance. Het was heel anders dan het lopen van een 800 meter wedstrijd. Dat is alleen maar afzien. Toen ik me begin dit jaar eindelijk weer een beetje fit voelde, dacht ik: 'nu of nooit'. Ik heb me voorgenomen alles op al les te zetten om op 4 oktober aan de start te staan." Toch was de 800 meter de core-business van Schlet terer en de Kustmarathon maar een uitstapje. De Middelburger no teerde in 2003 zijn snelste tijd, 1.48.37. Die liep hij in Brasschaat, hoe kan het ook anders, tussen twee blessures in. „Mijn pr had ze ker anderhalve seconde sneller kunnen zijn als ik maar eens lan ger fit was geweest. Had ik toen maar geweten wat ik nu weet. Ik ben op m'n sterkst na lange duur- trainingen. Meteen na de Kustma rathon voelde ik me geweldig. Ik had vroeger veel meer duurtrainin- gen moeten doen." Net als vier jaar geleden bereidt Sé bastièn Schletterer, inmiddels va der van twee kinderen, zich vooral voor op de baan. Op woensdag doet hij tempotraining, op zater dag duurtraining. Alleen op maan dag gaat hij de straat op, richting Veere. „Op de baan weet ik precies de afstand die ik loop en kan mijn tijden klokken. En als het niet gaat, kan ik zo op de fiets naar huis." Dat laatste is (nog) niet gebeurd. Sterker, de Middelburgse atleet denkt dat hij langzaam maar zeker in marathonvorm komt. „Als ik de tijden van de trainingen van 2004 vergelijk met die van nu, dan gaat het niet slecht. Ze ontlopen elkaar niet veel. Het enige vervelende is de onzekerheid of ik wel heel blijf. Ik voel iedere stap en na 14 kilome ter krijg ik pijn. Ik leef nu eigenlijk van training naar training. Als ik klaar ben en me nog fit voel, wrijf ik in m'n handjes en denk 'hoera, het is weer gelukt.' Ik ben bezig met een wedstrijd tegen mezelf" Die wedstrijd gaat hij ook deze training weer aan. Na wat rek- en strekoefeningen bij de waterbak drukt Schletterer zijn klokje in voor vijf series van 3000 meter. Dat is één serie meer dan vorige week. Afbouwen is er niet meer bij voor de winnaar van 2004. Van daag (zaterdag) volgt een ultieme test: 36 kilometer op de baan, ofte wel negentig rondjes. Het is inder daad heel saai, erkent Sébastièn Schleterrer, maar niemand ont neemt hem dat ene doel: mee doen aan de Kustmarathon van 2008. C2a Al onze klanten zijn verschillend. Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 jaar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal. Afspraak is afspraak. En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek. Meer weten? Stuur een e-mail naar info@livingstone.org. Door ons geselecteerde dealers in uw regio: Bouwbedrijf Fa. Van Hoorickx, Sluis Aannemingsbedrijf Gebr. Simons B.V., Terneuzen EEDE - De eerste Grand Prix drie banden van dit seizoen wordt ge teisterd door een reeks van afzeg gingen. Daardoor heeft de organi satie in het Hof van Eede al moe ten besluiten de eerste wedstrijd dag te laten vallen. Al elf biljarters hebben zich afge meld voor het toernooi dat op han dicap wordt gespeeld. Staf de Baer- demaeker van Eede is teleurgesteld in de houding van de spelers. Het moet niet gekker worden, want hier organiseren we geen toernooi voor." De deelname staat niet in verhou ding met de groei van het aantal biljarters in de Zeeuws-Vlaamse bond. Eddie van Goethem. „Er is zelfs sprake van ledengroei. We overschrijden inmiddels de hon derdvijftig." De wedstrijden in het Hof van Ee de beginnen dinsdag. Op doorde weekse dagen wordt gestart om 19.00 uur. De finale wordt volgen de week zondag gespeeld. Blessures en afwezigen AZW (Colijnsplaatse Boys-thuis). Afwezig: Kana da Rosa Bernardo, Martijn Bottinga (geblesseerd) en Carlo Huijser (geschorst). Terneuzen (IFC-uit). Afwezig: Dwight van Hulle, Dennis de Kraker en Hans van Damme (allen geblesseerd). - Aardenburg (FC Bergen-thuis). Afwezig: Martin van Vooren, Steve van Hulle en John Paridaen (allen geblesseerd). HW'24 (MOC'17-uit). Afwezig: Niels de Waal, Job Inghels en Evert van de Berg (allen gebles seerd). Steen (BSC-uit). Afwezig: Eddy van den Bosch (geblesseerd). rSÉSïfe Opendeur week 22 t/m 26 september 2008 mm* Gratis Huizotheek met 50 ideeën: 0900 899 60 50 of www.huizotheek.nl Showroom Breda, Vossenberg 4 {naast de Makro). Showroom Afmere-Stad-West, Redactiestraat2. 25 JAAR VILLABGUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70