moet snel verbeteren' Oldtimers Biervliet Grote brand is niet uit te sluiten Voordeeltje voor huurders OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nl Geen zicht op niveau brandveiligheid van veel hoogbouw. bakken t batt Z PZC Zaterdag 20 september 2008 2 7 Voor een directe verbinding Noordstraat-Arsenaalplein moet een deel van het ABC-complex wijken. foto's Peter Nicolai lijke hindernissen te stuiten...Tja." Brams Stoffels is wat optimisti scher. Hij verwacht dat de project ontwikkelaar binnenkort een afge rond plan presenteert. „De vraag is alleen hoe je het gebied precies moet invullen. Winkels, apparte menten... Het moet allemaal wel Bezoek ons aan de Lcmdensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurtnakelaar van Nederland T. 0118- 611412 middelburg@rotsvast.nl naadloos aansluiten bij wat we nu al hebben. Daar moet dus weer een zogenoemde massastudie op worden losgelaten." De Brammen kijken elkaar aan en stellen, on danks die tegenwind, vast dat ze het de afgelopen tien jaar nog zo slecht niet hebben gedaan. Ze vin- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een grote onbeheers bare brand zoals eerder dit jaar op de Technische Universiteit in Delft woedde, is ook in Terneuzen niet uit te sluiten. Burgemeester en wet houders antwoorden dat op vra gen van raadslid Peter Clijsen. Die informeerde naar aanleiding van de brand in Delft of de gemeente het materiaal en de mogelijkheden heeft om bij brand in hoge gebou wen adequaat te kunnen ingrij pen. In de gemeentelijke verordening brandveiligheid en hulpverlening wordt niet stilgestaan bij de bestrij den dat er in de binnenstad wel de gelijk sprake is van dynamiek. Het is een kwestie van 'vasthouden wat je hebt en dat verder uitbou wen'. O ja, ze waren de Markt nog vergeten. Een regiostad als Terneu zen dient toch te beschikken over een Markt, die ze wel eens 'de ding van brand in hoge gebouwen. 'In beginsel wordt de beheersbaar heid van een brand in deze gebou wen bepaald door de preventieve voorzieningen in het gebouw', al dus B en W. Die zijn vastgelegd in het bouwbesluit en de Bouwveror dening van de gemeente. Welke voorzieningen er moeten zijn, hangt af van het aantal personen, de oppervlakte en de zelfredzaam heid van de bewoners in het ge bouw. Ook de hoogte is een crite rium dat bepalend is voor de brandveiligheidsvoorzieningen. Zo moeten gebouwen die hoger zijn Ook in Terneuzen kan zich een grote onbeheersbare brand voor doen zoals op de Technische Uni versiteit in Delft, zeggen burge meester en wethouders. huiskamer van Terneuzen' hebben genoemd. „Dat is het nu alles be halve." Plannen genoeg, maar je moet het dan wel eerst met elkaar eens worden over de definitieve in vulling. En er moet natuurlijk geld zijn. Ook over het plan voor de Markt wordt al jaren gepraat... dan 20 meter bijvoorbeeld zijn voorzien van een brandweerlift en een zogenaamde droge bluslei ding. Hierdoor kunnen brandweer mensen zich in hoge gebouwen snel en veilig verplaatsen en kan water gemakkelijk getransporteerd wordt. 'De beheersbaarheid van een brand in hoge gebouwen is voor een belangrijk deel dus afhan kelijk van de preventieve voorzie ningen in een gebouw', aldus het college. De eisen voor nieuwbouw zijn strenger dan voor bestaande bouw. Een groot deel van de hoogbouw in de gemeente Terneuzen valt niet onder de gebruiksvergun- nings- of gebruikmeldingsplicht. 'Hierdoor is er geen zicht op het brandveiligheidsniveau in deze ge bouwen', stellen B en W. BIERVLIET - Het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) houdt zondag 21 september voor de der de maal een oldtimerdag in Bier vliet. Het evenement is een combi natie van nostalgie en het verle den met de oldtimers enerzijds en de modernste machines en innova tie gps-technologie anderzijds. De activititeiten beginnen om 9.00 uur met een oldtimerrit die start bij de familie De Vos in Sint Kruis. De colonne rijdt over de pol derwegen via IJzendijke naar de boerderij van de familie Uitdewilli- gen aan de Konijnenbergweg in Biervliet. Rond 14.00 uur begin nen daar een ploegwedstrijd voor oldtimers en ringsteken. Ook zijn er demonstraties van moderne landbouwtechnieken op het ge bied van ploegen en gewasbescher ming. Doorlopend is er een mecha- nisatieshow met medewerking van loonwerkers die in West-Zeeuws-Vlaanderen actief zijn. De dag wordt ook onder steund door verschillende mecha- nisatiebedrijven. door Conny van Gremberghe HULST - De huurders in de gemeen te Hulst kunnen volgend jaar reke nen op een voordeeltje van 20 eu ro. De gemeentelijke belastingen gaan voor hen met dat bedrag om laag. Burgemeester en wethouders van Hulst denken door een hertaxatie van het onroerend goed enkele percenten extra aan inkomsten te krijgen van huiseigenaren. Daar staat tegenover dat de reinigings heffing verlaagd wordt, zodat ook bezitters van woningen - die er ook in wonen - er per saldo niets op achteruit gaan. Huurders die geen ozb betalen krijgen door de verlaging van de reinigingsheffing een douceurtje wat vervolgens op gebracht wordt door bezitters van woningen die niet in hun bezit wo nen. Ook het bedrijfsleven wordt ont zien, omdat ook de bedrijven min der aan reinigingslasten kwijt zijn. Door de ingreep daalt Hulst op de lijst van duurste Zeeuwse gemeen ten van de tweede naar de zesde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65