'Imago van Terneuzen Zeeland 'Vaart achter jeugdhonk in Hulst' PvdA Hulst wil aandacht voor drugsgebruik Praalstoet trekt door Gent bij viering van 200 jaar Floraliën Raad maakt keuzes kenbaar in opiniërende begrotingsvergadering. Duo Stoffels en Legrand is tevreden, maar maakt zich ook zorgen. Boodschappen Vooral problemen rond ontmoetingsplek voor jeugd in Vogelwaarde. 26 Zaterdag 20 september 2008 PZCZ door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraad van Hulst wil het komende jaar op ver schillende manieren meer aan dacht schenken aan jongeren. Dat is gebleken tijdens de opiniërende raadsvergadering over de begro ting 2009 van de gemeente. Vier fracties (PvdA, Groot Honte- nisse, SP en WD) willen vaart zet ten achter de realisering van een jeugdhonk in Hulst. Progressief Hulst, Groot Hontenisse en de WD zijn er voorstander van geld vrij te maken in de begroting voor de aanstelling van een jeugdveld- werker. De fractie van Progressief Hulst vindt dat die extra jongeren werker zelfs voorrang moet krij gen op het jeugdhonk. „Natuurlijk moet dat er ook komen, maar laat ons eerst beginnen met de jeugd- veldwerker", zei Annelies Hegger namens die fractie. Het college van burgemeester en wethouders kreeg van de voorstan ders van het jeugdhonk voor de voeten geworpen, dat daar al eer der dit jaar brede overeenstem- De manier waarop verschilt hier en daar, maar de gemeenteraad van Hulst wil het komende jaar meer aandacht geven aan jonge ren in de gemeente. CENT - De Gentse Floraliën be staan 200 jaar. Dat wordt zondag gevierd met een omvangrijke praal stoet, die door de binnenstad trekt. De stoet telt vijfendertig his torische taferelen op praalwagens, versierd met tienduizenden bloe men en planten. Er doen 1200 figu ranten mee. De organisatoren ver- ming over was bereikt binnen de gemeenteraad. „We hebben bijna 90.000 euro te besteden. Van ons mag dat in zijn geheel naar het jon gerencentrum gaan", bracht Ger van Unen het standpunt van de SP naar voren. „Als we niets doen, maken we ons ongeloofwaardig bij die gasten", betoogde Ron de Kort (PvdA). „We moeten op korte termijn iets doen." De PvdA stelde in dat ver band het leegstaande pand in Den Dullaert voor, waar voorheen sportcentrum Delta was gevestigd. De fractie van Progressief Hulst kwam met een andere mogelijk heid op de proppen. „We hebben net 250.000 euro besteed aan uit breiding van de accommodatie van scouting 't Jagertje", stelde Hegger. „Daar is ruimte genoeg. Laat de jongerenraad daar straks maar eens een kijkje nemen." CDA en Algemeen Belang Groot Hulst hielden zich in deze discus sie enigszins afzijdig. Jos van Eek liet namens de christen-democra ten weten dat die in elk geval niet kiezen voor een tweede jongeren werker. „De huidige jeugdwerker moet naar buiten toe. Nu is het te veel een bureaufunctie." De PvdA wil wel meer aandacht voor de jeugd, maar wil daar geen extra kracht van buitenaf voor aantrek ken. „Wij kiezen voor versterking via interne invulling. Kijk eens op de afdeling onderwijs of daar niet te schuiven valt." wachten 150.000 bezoekers, onder wie koning Albert en koningin Paola. Het koningspaar wordt ver gezeld door 130 paarden van de Ko ninklijke Escorte. De tribunes met 11.000 zitplaatsen zijn al uitver kocht. De stoet trekt vanaf 15.00 uur door de stad. Start en eind punt is het Sint Pietersplein. door Wout Bareman TERNEUZEN - Ze zijn zeer begaan met de zaak, de twee Brammen. De laatste tijd trekken zij bijna on afscheidelijk op, ter meerdere eer en glorie van Terneuzen. Bram Legrand (64) is inmiddels tien jaar voorzitter van de middenstands vereniging City Terneuzen en ook waarnemend voorzitter van de on dernemerskoepel Coördinatie Management. En Bram Stoffels (67) is toevallig ook op de kop af tien jaar coördinator van die laat ste club. Twee oudgedienden die zich be kommeren om het lot van met na me het stadscentrum en die voor lopig niet van wijken willen we ten. Ze zijn niet ontevreden over de resultaten, die ze de afgelopen tien jaar hebben geboekt, maar te gelijkertijd maken ze zich zorgen over slepende zaken als de invul ling van de Kop van de Noord straat, de doorbraak van de Noord- straatpromenade naar het Arse naalplein en de aanpak van de oude Veerhaven. Trouwens, ook het imago van Terneuzen kan veel beter, oordelen ze. Bram Legrand: „Eén van de belangrijkste proble men is het ontbreken van voldoen de financiële middelen. De City werkt met een budget van krap 35.000 euro, Coördinatie Mana gement heeft een ton beschikbaar. Maar wil je je stad goed promoten én in het zomerseizoen wekelijks een evenement van enige allure or ganiseren, dan is er meer geld no dig." Legrand heeft, wat de financiën be treft, hoge verwachtingen van het wetsontwerp dat moet leiden tot de oprichting van zogenaamde on dernemersfondsen. „Kijk, van de 110 ondernemingen in het werkge bied van de City zijn er 75 bij ons aangesloten. Die ondernemers be talen trouw hun jaarlijkse bijdrage. Maar vooral de vestigingen van de grootwinkelbedrijven betalen 'Er is geld nodig voor een goede promotiecampagne, vooral gericht op de Belgen' geen cent, al profiteren ze wel mee van alles wat wij organiseren. Wordt dat wetsontwerp aangeno men, dan biedt dat de gemeenten de mogelijkheid om via opcenten op de onroerende zaakbelasting, dus via een omweg, tóch extra geld binnen te halen, dat in zo'n fonds wordt gestort. En daarmee kunnen wij dan weer ons voor deel doen." Bram Stoffels vindt dat Terneuzen het imago snel moet oppoetsen door middel van een gelikte pro motiecampagne, vooral richting City Coördinatie City Terneuzen behartigt de be langen van de ondernemers in het stadscentrum. De vereni ging telt 75 leden; 35 onderne mers zijn geen lid. Coördinatie Management werd 13 jaar geleden opge richt door de gemeente, de banken en de ondernemers. De ondernemerskoepel heeft als belangrijkste taak het stimu leren van de economische ont wikkeling van de binnenstad. De koepel kan jaarlijks over een ton beschikken, de City over 35.000 euro. Te weinig voor goede promotie zuiderburen. „We hebben de po tenties in huis, maar we doen er nog zo ontzettend weinig mee. Ik weet, het is niet nieuw wat ik zeg, maar het is kennelijk nodig er op te blijven hameren: Terneuzen heeft het water, de sluizen, de ha vens. Terneuzen is ook Stad van De Vliegende Hollander, maar grij pen we al die kansen aan? Nee, in ieder geval niet optimaal. Het ligt misschien ook wel een beetje aan de mentaliteit van de Terneuzena- ren. We zijn niet trots op onze stad. Als die houding zou verande ren, krijg je vermoedelijk veel meer gedaan." Terneuzen is bij voorbeeld nog steeds niet écht de Stad van de Vliegende Hollander. „We dragen dat te weinig uit, we doen er te weinig mee. Je hebt die attractie in pretpark De Efteling. Daar hadden we prima op mee kunnen liften. Maar dat hebben we dus ook weer een beetje laten liggen." Bram en Bram hebben grote moei te met de daadkracht van het dage lijks gemeentebestuur of liever het ontbreken daarvan. Bram Legrand: „Ik hoor nu weer dat de invulling van de Kop van de Noordstraat nog zeker vijfjaar op zich zal laten wachten. Terwijl het één van de belangrijkste entrees van de bin nenstad is. Volgens de verantwoor delijke wethouder heeft het alle maal te maken met procedures, maar ik vind dat een kleine ramp voor Terneuzen. De doorbraak van de Noorstraat richting Arse naalplein schijnt ook op alle moge- De 2 Brammen, Bram Legrand (I) en Bram Stoffels: tevreden, maar ook weer niet. éi H ItiHI 111 MODI.. VTÉRSPORTJACHTSKRY U K f -(ö)«DE zuidschor NAuftc kirc«vv«.c wATKwaffo»? V» ULPH AARTSDIJK ZawBkeekwcg 5, Huur een dag ïwisksMin. een 'Zuidschor Sloep" Inboord motor. Geen vaarbewijs nodig. (jm|e naxen. Bel voor een reservering! Koningstraat 2 WWW.ZIIIDSCHOR.NL ZEEUWSE De bepaald pittige vrouw uit Bres- kens keek naar buiten, zag dat het mooi weer was en nam een kloek besluit: ze liet de auto staan en ging - voor het eerst sinds lang - weer eens te voet om boodschap pen. Het werd een martelgang. Op de heenweg al. Een kennis fietste voorbij en riep verbaasd uit: 'Loop jij?!' Ja, ze liep. Op de terugweg Tip? redactie@pzc.nl stopten verschillende passerende automobilisten, die een lift aanbo den. 'Nee, ik loop', riep ze korzelig. Haar hoofd werd roder, haar tas zwaarder en aan haar neus bengel de een druppel. Toen stopte een pe perdure auto. De bestuurder vroeg: „Zal ik je maar naar huis breng en?" Hij heeft haar boodschappen thuis gebracht. Want: zij liep! door Harold de Puysseleijr HULST - De fractie van de PvdA in de gemeenteraad van Hulst vraagt bij het college van burgemeester en wethouders in die gemeente aandacht voor het toenemende openlijke drugsgebruik. Volgens fractievoorzitter Ron de Kort is daar sprake van, met name rondom de ontmoetingsplaats voor de jeugd (jop) in Vogelwaar de. „Dagelijks worden drugszakjes en lege drankflessen geruimd door goedwillende omwonenden." Die maken volgens de fractieleider van de sociaal-democraten ook mel ding aan de politie en de gemeen te van 'allerlei duistere of overlast gevende gebeurtenissen'. De Kort adviseert het college met spoed iets te doen aan deze proble matiek. „De limieten bij de buurt De PvdA-fractie in de gemeente- raad van Hulst spoort het college van burgemeester en wethou ders aan snel werk te maken van openlijk drugs- en drankgebruik. zijn eigenlijk al overschreden", zegt De Kort. „Als hier op korte termijn geen bijzondere inzet van politie, gemeente en andere instan ties komt, kan het hier wel eens gaan escaleren." De PvdA-fractie stoort zich mate loos aan het drugs- en drankge bruik in de buurt van de jop in Vo gelwaarde. Die moet volgens de so ciaal-democraten 'absoluut drugs- en alcoholvrij zijn'. „Waar kunnen jonge kinderen anders nog te recht." De Kort maakte zijn opmer kingen in een algemene beschou wing op de gemeentebegroting voor 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64