beladen duels FC Utrecht verlaat de laatste plaats na zege op Willem II: 1-0 Strandcross als vormtest Maatregelen voor klassieker in Rotterdam Zowel in als buiten De Kuip gelden strenge regels. Ron Vlaar half jaar uit beeld Koploper Excelsior gaat onderuit in Jupiler League. Rinus van de Ven na maanden sukkelen eindelijk weer fit. Nederland en speelt met Feyenoord de topper tegen Ajax. foto Robert Vos/ANP heel vroeg in het seizoen komt. Ze ker voor ons. We hebben veel bles sures gehad en missen nog steeds veel spelers. Het klinkt raar, maar eigenlijk is de voorbereiding voor ons pas begonnen. De automatis men ontbreken nog. Om dat erin te krijgen is het belangrijk dat we zoveel mogelijk wedstrijden in de zelfde samenstelling spelen. Tegen Kalmar stonden er donderdag jon gens op het veld die nog nooit met elkaar samen hadden gevoet bald. Dat is moeilijk, omdat je dan vaak niet weet wat een ander gaat doen." „Van de nederlaag tegen Kalmar moeten we niet wakker liggen, vind ik. In de eerste helft speelden we best aardig, na de rust was het veel minder. We wilden te graag, had ik het idee. Toch kunnen we die nederlaag snel recht zetten. De komende weken zitten we in een Engels ritme, met elke drie dagen een wedstrijd. Te beginnen tegen Ajax, waarbij de opdracht heel sim pel is. Iedereen moet zijn stinken de best doen. En als wij dan een goed resultaat neerzetten, kan het zomaar zijn dat het begint te draaien bij Feyenoord." Het Astana-team loodste zijn kopman Alberto Contador veilig naar de fi nish in de achttiende etappe. foto Manuel Bruque/EPA PZC Zaterdag 20 september 2008 [43 ROTTERDAM - Rond de voetbalklas- sieker Feyenoord-Ajax, morgen in Rotterdam, zijn extra veiligheids maatregelen van kracht. Zowel in en rond De Kuip als in de binnen stad gelden strenge gedragsregels. Op het voorplein bij De Kuip ko men extra hekken. Alleen bezoe kers met een geldig toegangsbe wijs voor de wedstrijd mogen het plein op. Feyenoord zal bij de in gang van het stadion iedere toe schouwer fouilleren. Ook vindt steekproefsgewijs een controle op het bezit van een geldig identiteits bewijs plaats. De Rotterdamse politie gaat in de stad en rond het stadion de plaat selijke regels streng toepassen. Al cohol, drugs en wildplassen wor den niet getolereerd. Bij overtre ding van de algemene plaatselijke verordening (APV) volgt een boete en meestal ook een stadionverbod voor de duur van negen maanden. Feyenoord, Ajax en de gemeentelij ke autoriteiten benadrukken dat de zogenoemde vijfjaarssanctie nog steeds van kracht is. Deze maatregel houdt in dat bij ongere geldheden rond duels tussen Ajax en Feyenoord bezoekende suppor ters de komende vijfjaar bij de on derlinge wedstrijden niet meer welkom zijn. Dat plan van aanpak werd opgesteld naar aanleiding van de ernstige ongeregeldheden rondom Feyenoord-Ajax op 17 april 2005. Op het veld kan Marco van Basten morgen niet beschikken over Gab- ri. De Spanjaard is niet hersteld van een enkelblessure die hij voor het seizoen heeft opgelopen. De Ajax-coach vindt net als zijn collega bij Feyenoord dat zijn elftal nog niet helemaal klaar is voor de klassieker. „Dat neemt niet weg dat we wel willen winnen." Bij Feyenoord ontbreekt Kevin Hofland, die ook last heeft van een enkelblessure, roy Makaay en Luigi Bruins keren terug in de basis. Dat gaat ten kos te van Michael Mols en de geschor ste Jonathan De Guzman. Gert ]an Verbeek verwacht een an dere wedstrijd dan donderdag te gen Kalmar. „Zo'n klassieker maakt krachten los." ROTTERDAM - Ron Vlaar moet zijn langverwachte rentree bij Feye noord met ruim een half jaar uit stellen. Bij de verdediger is tijdens een kijkoperatie opnieuw een zwa re knieblessure vastgesteld. Hij heeft schade opgelopen aan een kruisband. Dat gebeurde woensdag tijdens de training in De Kuip in een duel met Kevin Hofland. Vlaar (23) miste het grootste deel van vorig seizoen door een inscheuring van de voor ste kruisband, ook in zijn linker knie. In oktober 2007 onderging hij een operatie. Hij kreeg te ma ken met een extra tegenslag door dat hij een bacteriële infectie op liep. Deze week had hij de training her vat, maar het ging opnieuw mis. UTRECHT - FC Utrecht heeft gistera vond een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Willem II. De manschappen van Willem van Hanegem wonnen in eigen huis met 1-0 door een treffer van San- der Keiler en behaalden daarmee de eerste punten van het seizoen. De zege van de Utrechters beteken de niet alleen voor de Domstede- lingen een primeur in de huidige competitie. Willem II was naar Utrecht gekomen met de volle sco re van zes punten op zak. De Til- burgers wonnen van Ajax (2-1) en deden de eigen supporters vorige week een groot plezier door te winnen van aartsrivaal NAC Breda (3-1). Dat overtrof de stoutste ver wachtingen van trainer Andries Jonker, die zelfs bij de KNVB had Willem vari Hangem heeft met FC Utrecht dreigend onheil afge wend. Zijn elftal boekte de eerste zege in het duel met Willem II: 1-0. geklaagd over het loodzware pro gramma in de eerste weken. „We zitten op een roze wolk", sprak Jonker na de zege op NAC. FC Utrecht stootte de ploeg er gis teravond vanaf, nadat Willem II aanvankelijk de beste kansen had gemist. Sander Keller kopte de eni ge goal van de wedstrijd vrij in uit een hoekschop. Koploper Excelsior liep in de Jupi ler League tegen een nederlaag aan. De Rotterdamse formatie ging bij laagvlieger FC Eindhoven verrassend met 1-0 onderuit. Leen- dert van Steensel scoorde in eigen doel. De thuisploeg beëindigde het duel met negen man. Prince Asubon- teng en Ruud van der Rijt moes ten in de slotfase van het veld na hun tweede gele kaart. Excelsior, dat zes keer op rij had gewonnen, kon het numerieke overwicht ech ter niet uitbuiten. VW-Venlo profiteerde bij hekken sluiter FC Dordrecht (0-2) van de verliespartij van de concurrent. De achterstand op de lijstaanvoerder liep terug tot een punt. Zaterdag speelt VW in eigen huis tegen Excelsior. door Frits Bakker VLISSINGEN - Op het Vlissingse bad- strand, in de cross die hem zo na aan het hart ligt, wil Rinus van de Ven de miserie van de voorbije maanden van zich afrijden. De 20-jarige Zeeuwse motorcrosser voelt zich eindelijk weer topfit na een periode van chronische ver moeidheid. De Strandcross wordt een vormt est. „Ik hoop op het podium te ko men", verzekert de KTM-rijder. „Maar toptien vind ik ook al mooi." Het seizoen is sportief gezien niet geweest wat hij had verwacht. Ri nus van de Ven, die was gestart met de ambitie om de Nederland se titel te halen, heeft vanaf mei zelden meer voluit kunnen rijden, moest zijn trainingsritme ver te rugdraaien en kon de hoge ver wachtingen niet waar maken. „Ik ben er uiteindelijk achter gekomen dat ik overtraind en oververmoeid was", vertelt hij aan de vooravond van de Strandcross. „Voor die tijd dacht ik dat het mij niet kon over komen, dat ik altijd maar door kon blijven gaan." Maar ineens was het over. „Ik voel de me als een oude doek, heel de dag moe, nergens meer zin in. Als ik 's morgens mijn ogen open deed, kon ik zo weer in slaap val len. Toch ben ik me ertegen blij ven verzetten. Ik ging trainen, hardlopen, fietsen, naar de sport school, maar na een paar uur zat ik total loss op de bank. En in wed strijden kon ik twee ronden volle bak gaan, daarna was het ge beurd." Voor een rustperiode heeft hij zichzelf geen tijd gegund. „We zijn op een gegeven moment naar het UZ in Gent gegaan, waar testen uit wezen dat ik alles had afgebroken aan conditie wat ik in me had. Dat is het sein geweest om het anders te gaan doen. Ik ben anders gaan trainen, minder intensief, minder explosief. Als ik ging hardlopen, liep ik tien kilometer in vijftig mi nuten. Dat doe ik nu in een uur en een kwartier." Het heeft lang geduurd voordat er weer iets van zijn oude vorm te rugkwam. „Ik heb een keer op een ONK-wedstrijd gereden, kwam ik van de veertiende plaats terug naar de derde, maar ik had mezelf weer helemaal opgeblazen. Huilen met de pet op." Twee weken geleden, in de Grand Prix van de Benelux in Lierop waar Mare de Reuver de overwin ning greep, kon hij zich eindelijk weer eens in de kijker rijden met WK-punten. „Het ging nog niet optimaal, maar het komt lang zaam terug. Ik kan weer veel meer in trainingen en wedstrijden. En dat komt goed uit. De Strandcross is een wedstrijd waar ik heel graag wil schitteren en daarna komen er ook nog drie NK's." Hij kijkt ook al vooruit, naar vol gend jaar. „Ik ben hard bezig met een nieuw team, we zijn volop aan het onderhandelen. Maar ik heb ook andere dingen aan mijn hoofd. Het gaat niet meer alleen om mij. Mijn zusje, Nancy, die tien is, blijkt een groot talent te zijn met de crossmotor. We zijn pas naar een wedstrijd in Enge land geweest, waar ze in een cross met 250 meiden in totaal vijf van de zes manches won. Ik ben zelf twintig nu, als je de internationale Grand Prix-wedstrijden wilt rij den, moet je een bak geld meene men. De training en begeleiding van mijn zusje zijn op dit moment net zo belangrijk als mijn eigen toe komst. Ik wil ervoor zorgen dat zij het beter doet dan ik."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59