Zeeland PZC Oud Arnemuiden blootgelegd Schoolomgeving onder loep Schap weet exacte hoogte van hele regio SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 25 31 STEENDIJK MAKELAAR TAXATEUR OG Als het gaat om exclusief onroerend goed! www.steendijk.nl www.goesemeer.nl Boodschappen BBZ werpt zich op herinrichtingsplan voor Mosselboomgaard. Onderwaterwereld van Zeeland verder ontrafeld Zaterdag 20 september 2008 PvZ schaadt volgens GroenLinks het imago van de provincie Tip? redzzee@pzc.nl ARNEMUIDEN - Bij archeologische opgravingen op het terrein van de oude gymzaal die tot voor kort op de hoek van het Schuttershof en de Clasinastraat in Arnemuiden stond, zijn deze week funderingen uit de zestiende en zeventiende eeuw blootgelegd. Daarbij is ook een klein kanon gevonden. Vanaf maandag is een deel van het terrein archeologisch onderzocht. Volgens archeoloog Bram Silkens van de Walcherse Archeologische Dienst is de vondst van funderin gen uit de zestiende en zeventien de eeuw op zich niet heel bijzon der. Maar de plaats is wel verras send. Op deze plek hadden we geen drukke bebouwing ver wacht." Het kanon van ongeveer tachtig centimeter lang werd on der een stenen vloer gevonden. De werkzaamheden trokken deze week veel bekijks. Gisteren heb ben de archeologen hun werk afge rond. Op het terrein komen een winkel en appartementen. makelaar taxateur o.g. Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d 4462 CC Goes Tel. 0113-219445 06-53863250 NVM door Emile Calon MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden weet sinds gisteren exact de hoogtes van het complete werkgebied. Met die nieuwe gege vens, uniek voor Nederland, kan het precies zien hoe hoog de dij ken en duinen zijn, hoe breed de sloten en welke wegen onder wa ter staan bij extreme regenval. Met behulp van een helikopter is vorig jaar het gehele gebied opge meten. Bij een calamiteit, bijvoor beeld een dijkdoorbraak, weet het schap nu ook hoe groot de capaci teit is van de polders. Tevens is nu al een redelijk betrouwbare in schatting te maken hoe groot de schade aan gebouwen zal zijn en hoeveel slachtoffers er zullen val len. „Die gegevens maken het mo gelijk om nog beter de gevolgen in te schatten van een dijkdoor braak", aldus Tjalle de Haan van Rijkswaterstaat. Maar het is vol gens hem ook heel goed mogelijk om het afkalven van de zandban ken in de Oosterschelde te volgen. Met de gegevens van het Actueel Hoogtebestand Nederland in de hand kan er verder goed gekeken worden naar archeologische spo ren in het landschap. Zo toonde het schap gisteren tijdens een pre sentatie de digitale sporen van een Romeinse dijk uit de eerste eeuw nabij het Walcherse Serooskerke. Het ligt in de bedoeling om de in formatie ook voor het publiek toe gankelijk te maken zodat iedereen straks via internet kan zien op wel ke hoogte zijn woning staat. Tip? redactie@pzc.nl De bepaald pittige vrouw uit Breskens keek naar buiten, zag dat het mooi weer was en nam een kloek besluit: ze liet de auto staan en ging - voor het eerst sinds lange tijd - weer eens te voet om boodschappen. Het werd een martelgang. Op de heenweg al. Een kennis fietste voorbij en riep verbaasd uit: 'Loop jij?!' Ja, ze liep. Op de te rugweg stopten automobilisten, die een lift aanboden. 'Nee, ik loop', riep ze korzelig. Haar hoofd werd roder, haar tas zwaarder. Toen stopte een peper dure auto. De bestuurder vroeg: „Zal ik je naar huis brengen Hij heeft haar boodschappen thuis gebracht. Want: zij liep! De verkeersveiligheid rond school de Mosselboomgaard kan beter vinden de school, de leerlingen en de vereniging Bewonersbelangen Binnenstad Zierik- zee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans zierikzee - De vereniging Bewo nersbelangen Binnenstad Zierik zee (BBZ) gaat samen met de rooms-katholieke Willibrordus- school werken aan een eigen plan t voor herinrichting van het vlakbij f de school gelegen parkeerterrein Mosselboomgaard. De inzet is ver betering van de veiligheid rond de school. „De gemeente Schouwen-Duive- land heeft beloofd dat zij met een voorstel komt over de Mossel boomgaard. Wij wachten dat niet af, maar gaan zelf aan de slag", zegt BBZ-voorzitter Wouter Teu- nissen. Herinrichting van het par keerterrein is onderdeel van het ge meentelijk Verkeersplan binnen stad. Een hoofdonderdeel van dat plan is het autovrij maken van het Havenplein, wat nu een van de be langrijkste parkeerpleinen in het centrum is. Maak je dat autovrij, dan moet de bezoeker een alterna tief geboden worden. Eén van de mogelijkheden is het creëren van meer parkeerplekken aan de rand van het centrum. In de praktijk zou dat voor de Mossel boomgaard een uitbreiding met minstens 25 plaatsen betekenen. BBZ vreest dat daardoor de ver keersveiligheid rond de school flink onder druk komt te staan. De leerlingen van de school delen die vrees. Ze hielden onlangs nog een handtekeningenactie voor een vei liger schoolomgeving. Teunissen: „Daarom willen wij eerst eens heel goed kijken wat er allemaal mogelijk is." BBZ zet in een op een breed gedragen plan voor de Mosselboomgaard. Het is de bedoeling van Teunissen om niet alleen de school erbij te be trekken, maar ook de buurtbewo ners. „En misschien moeten we ook te rade gaan bij Veilig Verkeer Nederland." BBZ houdt bij de ont wikkeling van het gemeentelijk Masterplan voor de binnenstad - met als onderdeel het Verkeer splan Binnenstad - nauwgezet de vinger aan de pols. „De gemeente heeft toegezegd dat wij bij de ont wikkeling van het Masterplan nauw betrokken zouden worden en we vertrouwen erop dat dat ook echt gebeurt." 1*5 De vereniging Burgerbelangen Binnenstad Zierikzee (BBZ) gaat samen met de rooms-katholieke Willibrordusschool werken aan een veiliger schoolomgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53