t?n""s"reDeBaZrr Tomasson specialist in Robert Gesink moet nog één keer alles uit zijn ranke lijf fietsen Nederlands team is na één dag nog in balans met Zuid-Koreanen. Maaskant en Ten Dam vallen af voor WK Lehmann irriteert Duitse burgemeester Spanje en Argentinië dicht bij finaleplaats Stefan van Dijk in de eindsprint verslagen Tennisster Rus strandt in China Uefa corrigeert fout van scheidsrechter Deense Feyenoorder was actief in vier grote competities. 42 Zaterdag 20 september 2008 PZC door Certjan van Ceen APELDOORN - Met een 1-1 tussen stand in het duel met Zuid-Korea kreeg de Nederlandse Daviscup- ploeg gisteren de handen niet op elkaar. Het dubbel van vandaag wordt het sleutelduel in een ont moeting die gaat bepalen welk 'Mickey-Mouseland' op tennisge bied volgend jaar in de wereld- groep mag uitkomen. Nederland speelde in februari 2006 voor het laatst in de wereld- groep. Tegen Rusland werd het in Amsterdam 0-5. Jesse Huta Ga- lung debuteerde in een partij die er niet meer toe deed, maar was gisteren met zijn 181e positie de hoogst geplaatste Nederlander op de wereldranglijst. Spanje, dat de eerste tegenstander in de wereld- groep kan zijn, heeft twintig ten nissers die hoger staan. Het gemis van kopman Robin Haase deed zich gisteren nauwe lijks voelen in het nog niet offi cieel geopende Omnisportcen- trum in Apeldoorn. Ook als de Ha genaar fit was geweest had Thie- mo de Bakker een enkelspel voor NIEUWEGEIN - Bondscoach Egon van Kessel heeft zijn defintieve mannenselectie voor het WK wiel rennen op de weg in Varese ge maakt. Uit zijn voorlopige selectie zijn de namen van Laurens ten Dam en Martijn Maaskant ge schrapt. Stef Clement rijdt alleen de tijdrit op het WK. Ook Joost Posthuma rijdt alleen de race tegen de klok in Varese. Robert Gesink is één van de renners die vanuit de Vuel- ta naar Italië reizen. STUTTGART - Doelman Jens Leh mann van VfB Stuttgart heeft zich de irritatie van burgemeester Ru pert Monn van het dorpje Berg op de hals gehaald. Lehmann laat zich geregeld per helikopter vanuit zijn woonplaats vervoeren naar het 250 kilometer verder gelegen Stutt gart. De 38-jarige doelman ver mijdt op die manier het drukke au toverkeer. Hij wordt steeds opge haald op het hoofdveld van ama teurclub MTV. De kosten van het vervoer: 1000 euro per keer. MADRID - De Spaanse tennissers zijn na de eerste dag van hun duel met de Verenigde Staten dicht bij een plaats in de finale van de Da- vis Cup. Rafael Nadal en David Ferrer zetten de gastheer in Ma drid op een comfortabele voor sprong van 2-0. In de eindstrijd wacht waarschijn lijk Argentinië. David Nalbandian en Juan Martin del Potro brachten in Buenois Aires de eerste enkel spelen tegen Rusland tot een goe de einde. zijn rekening genomen. De Bakker heeft krediet vanwege zijn optre den in Skopje tegen Macedonië eerder dit jaar. Die ervaring bleek gisteren niets waard. Zijn tegenstander Lee bleek een klasse te sterk. Het verweer van De Bakker was beschamend. In één uur en 49 minuten was de gravelpartij afgelopen. De Bakker, die fluitconcerten over zich heen kreeg, toonde berouw over de gebrekkige tegenstand. „Ik heb er geen moment een wed strijd van kunnen maken." De fletse manier waarop hij zijn lot onderging werd goed gemaakt door kopman Huta Galung. Die klopte de Koreaanse nummer vier Kyu Tae lm, maar dat mocht nau welijks verwondering wekken. Im is terug te vinden op de 48ste plaats op de wereldranglijst. Het enige bizarre aan de partij was het feit dat Huta Galung de klus niet in drie sets klaarde. Op 5-4 en ei gen service blokkeerde hij, waar door het een setje langer en bijna drie uur duurde: 6-3, 6-3, 5-7, 6-2. Thiemo de Bakker stelt teleur op de eerste dag van de Davis- cupontmoeting met Zuid-Korea. Jesse Huta Galun brengt de wedstrijd in balans. KOOLSKAMP - De Nederlandse wielrenner Stefan van Dijk is in de 93e editie van het kampioenschap van Vlaanderen op de tweede plaats geëindigd. In de eindsprint van de 180 kilometer lange koers moest hij zijn meerdere erkennen in de Duitser André Greipel. Op twintig kilometer van de fi nish ontsnapte Servais Knaven uit een kopgroep van elf De Nederlan der kon zijn solo niet succesvol af ronden, waarna Greipel de snelste bleek in de massasprint. GUANGZHOU - De opmars van ten nisster Arantxa Rus is gisteren ge strand in de kwartfinales van het toernooi in Guangzhou. Het 17-ja- rige talent, bezig aan haar tweede WTA-toernooi, ging met 6-3 en 6-3 onderuit tegen de Franqaise Ca- mille Pin. Rus bereikte in China via de kwali ficaties voor het eerst op eigen kracht het hoofdtoernooi van een WTA-evenement. Ze maakte haar WTA-debuut in juni op de Ordina Open in Den Bosch. NYON - De Uefa heeft de rode kaart van Aalborg-verdediger Mi chael Beauchamp gisteren inge trokken. De Italiaanse scheidsrech ter Matteo Trefolini stuurde de Au straliër woensdag in het Cham pions League-duel met Celtic (0-0) ten onrechte van het veld. Niet Beauchamp maar zijn teamge noot Michael Jakobsen beging na melijk de bestrafte overtreding op Celtic-spits Georgios Samaras. Ja kobsen is nu geschorst voor de wedstrijd tegen Man United. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Jon Dahl Tomasson behoort tot een select groepje voet ballers. De Feyenoorder speelde in de vier grote Europese competities en dat kunnen weinig spelers hem navertellen. Vooral in Italië en Spanje proefde de nuchtere Deen wat beladen derby's en duels met aartsrivalen los kunnen maken. Aan de vooravond van Feye- noord-Ajax kijkt hij terug en voor uit. Newcastele United. „In het jaar dat ik bij Newcastle United speel de, stond de derby tegen Sunder land niet op het programma om dat die club toen een niveau lager speelde. Ik heb natuurlijk wel mee gekregen wat die wedstrijd voor de fans betekende. Het zegt denk ik genoeg dat Newcastle United geen supporters meeneemt naar Sunderland. En andersom gebeurt hetzelfde." AC Milan. „In een van mijn eerste wedstrijden voor AC Milan maak te ik de winnende goal tegen Inter. Voor veel fans is dat de wedstrijd van het jaar. Als je die wint is het jaar voor hen eigenlijk al geslaagd. Feyenoord-Ajax is mooi, maar bij de derby in Milaan gaat het er toch allemaal wat extremer aan toe. Er zitten ook bijna 90.000 mensen op de tribune. De Kuip is tegen Ajax ook uitverkocht, maar dan zitten er toch 40.000 minder. In 2005 speelden we in de kwartfi nale van de Champions League met Milan tegen Inter. We won nen de eerste wedstrijd met 2-0 en stonden in de return met 1-0 voor toen onze keeper Dida door de In- ter-fans werd belaagd met vuur werk. Heel extreem dus." Stuttgart. „Voor VfB Stuttgart is Stuttgarter Kickers de grote rivaal, maar die club speelt op een lager niveau. Karlsruhe en Bayern Mün- chen, dat waren daardoor voor de fans de belangrijkste wedstrijden. Zelf ben ik daar nooit zo mee be zig geweest. Je kunt als voetballer niet vooruit gaan kijken naar een topper, terwijl je voor het zo ver is nog één of twee wedstrijden tegen andere ploegen moet spelen. Ik moet wel bekennen dat beladen wedstrijden iets extra's met zich meebrengen. Ik krijg kippenvel als door Patrick Delait DEN HAAG - Wat er vandaag in de klimtijdrit op de Puerto de Nava- cerrada ook gebeurt: Robert Ge sink vindt nu al dat hij een perfec te Ronde van Spanje heeft gere den. Zoals in alle voorgaande etap pes van deze Vuelta hield de 22-ja- rige klimmer van Rabobank giste ren ook het hoofd koel op het ver raderlijke traject tussen Las Rozas en Segovia (147 kilometer). Hoewel er op twee klimmen van de eerste categorie nog volop strijd werd geleverd, kwam de vijfde plek van Gesink in het klassement niet in gevaar. Dat hij nog niet aan einde van zijn Latijn is bewees hij door op de lastige aankomst in Seg- ik aan de belangen denk en aan wat het voor de fans betekent." Villareal. „Van Stuttgart ging ik naar Villarreal, dat eigenlijk een klein clubje is vergeleken met de ri- 'We zitten nu in een Engels ritme, met elke drie dagen een wedstrijd' vaal, Valencia. Villarreal is een goed georganiseerde club, maar zal nooit zo groot worden als Valen cia. Puur omdat het geen traditie ovia brutaal naar de zevende plek te sprinten, elf seconden na ritwin naar David Arroyo. „Er is vandaag ontzettend hard ge reden. Toen Caisse d'Epargne en Astana het heft in handen namen, deed het bij mij even pijn. Maar daarna heb ik me goed hersteld." Met nog twee dagen voor de boeg kan de Vuelta van Gesink niet meer tegenvallen. Vóór zijn eerste grote ronde had hij getekend voor een plaats in de toptien. Nu Ma drid wenkt, moet hij constateren dat hij zichzelf heeft overtroffen. „Ik heb geen enkele zwakke dag ge had. Het lastigste moment was nog die hongerklop in de eerste bergetappe naar Andorra. Mijn be- heeft zoals Valencia. Persoonlijk vind ik dat je dat nodig hebt om echt groot te worden en te blijven. Met Villarreal wonnen we in het stadion van Valencia wel met 0-3. Ik maakte het eerste doelpunt, dat is een mooie herinnering. Maar het zijn geen gebeurtenissen waar ik lang bij stil sta. Als voetballer moet je elke wedstrijd willen win nen, of er nu veel op het spel staat of niet." Feyenoord. „Voetballen tegen Ajax is mooi, dat weet ik uit mijn eerste periode bij Feyenoord. Ik vind wel dat deze wedstrijd nu nen doen nu pijn, maar dat is nor maal, dat heeft iedereen na drie weken." Nog één keer in deze Vuelta zal Gesink alles uit zijn ranke lijf moe ten halen. In de klimtijdrit (20 kilo meter) op de Puerto de Navacerra- da verdedigt hij vandaag zijn vijf de plek in het klassement. Geen eenvoudige klus, want Alejandro Valverde (6de op 11 seconden van Gesink) en Joaquin Rodriguez (7de op 16 seconden) hijgen de Ne derlander in zijn nek. David Arroyo greep gisteren de rit- zege. De 28-jarige Spanjaard liet in de kopgroep het werk over aan zijn medevluchter Kiryienka, die hij klopte in de sprint. Jon Dahl Tomasson (rechts) is na zijn lange omzwerving door Europa terug in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44