Zeeland De Oude Haven: omrijden waard j)e (mak Nieuwe programma's bij Omroep Zeeland tfeookdeliitéi VM non*, Octopus vertoont kunsten Trugkieke komt terug in oude vorm; NOS-journaal blijft weg. PZC Zaterdag 20 september 2008 33 Lange tafels worden bezet door Belgische mosselliefhebbers. foto Peter Nicolai aandacht besteed. En dan krijgen we waar iedereen voor komt: een dampen de pan mosselen (25 euro). 1,7 kilogram per persoon, ga er maar aan staan.We smikkelen ervan en nemen een enkel zanderig exemplaar maar voor lief. De frietjes zijn prima, het mosselbrood ook. Tijd om de schelpen richting vuilnisbak te brengen. „Laat mijn moeder maar niet zien dat ik zo goed kan schoonmaken. Dan moet ik het thuis ook doen", grapt een medewerker. Hij zorgt ervoor dat we ons ijs met caramel (6 euro) en ijstruffel (hoort bij mijn menu) weer op een scho ne tafel krijgen opgediend. Na anderhalf uur tafelen laat ik tevreden de pinpas door de automaat glijden. Mosselrestaurant De Oude Haven, Water poortstraat 3, Philippine. Tel: 0115-491691 www.deoudehaven.com. Ma en di gesloten. Pinnen: ja. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening aan tafel: Horen, zien en ruiken: Geweldig toch, die Vlaamse uitdrukkingen. Als een dreumes achter ons even uit haar kin derstoel veert, grijpt haar moeder in: „Allez, terug op uw poep!" Conclusie: In De Oude Haven is het niet goedkoper dan in de andere res taurants in Philippine, maar wel iets bourgondischer. Uitermate geschikt restaurant voor grote groepen. Kijk voor eerdere afleveringen en re censeer zelf op www.pzc.nl onvoldoende goed matig uitstekend voldoende vanaf het moment van binnenstappen anders. Geen witte tafellakens, geen kaarsjes op de tafels; in De Oude Haven houden ze van recht-toe-recht-aan-dine- ren. Het gaat hier om vrijwel niets an ders dan mosselen. In mei en juni is het restaurant dicht, want dan zijn er geen verse Zeeuwse mosselen. De Oude Ha ven is in al zijn facetten een echt mossel restaurant, dus maakt Vermeirssen zich grote zorgen over het verbod op het vis sen van mosselzaad. „Alles wat zich 'beestje' mag noemen, heeft tegenwoor dig een groep beschermers achter zich, waartegen het heel moeilijk vechten is." Hij wil er verder nog niet te veel woor den aan vuil maken. Heeft-ie vanavond ook helemaal geen tijd voor, want de ene na de andere bezoeker komt hem be groeten bij binnenkomst of vertrek. Wij krijgen een hoektafeltje toegewezen, waar al een grote schaal klaarstaat om de lege schelpen in te werpen. „Komt u voor de mosselen of wilt u eerst nog de kaart zien?", vraagt een medewerkster. We hebben zin in een voorgerechtje, dus wordt de mosselschaal weer even van ta fel gehaald. Mijn tafelgenote gaat voor twee huisgemaakte garnalenkroketten (11 euro), terwijl ik een keuze maak uit een van de vier voorgerechten uit de me nusuggestie (drie gangen voor 35 euro). Mijn drie coquilles zijn zacht en een beet je sappig. De parmaham en groene sala de zijn niet verheffend, maar wel oké. De twee kroketten met Hollandse garna len zijn lekker stevig, aan de salade (met boontjes, een maïskolfje en radijsjes) is ten. Omdat Philippine nu eenmaal de naam 'mosseldorp' heeft? „Nee, omdat de Philippiense mosselbereiding uniek is. Mensen willen daarvoor rijden. Er is niets lekkerder dan een mossel uit de Waddenzee, die op de wijze van mijn opa en oma Wiskerke is klaargemaakt", zegt uitbater Frans Vermeirssen. Alle restaurants in Philippine gebruiken dat familierecept, dus daarin kunnen ze zich niet van elkaar onderscheiden. Elk etablissement heeft zijn eigen uitstraling. Gingen we een paar weken geleden in Auberge Des Moules nog redelijk chic di neren, nu gaat het er in De Oude Haven veel degelijker aan toe. De beleving is Redacteuren Edith Ramakers en Raymond de Frel storten zich deze maand op de mos selen. Raymond toog naar het Zeeuws- Vlaamse mosseldorp Philippine voor een etentje in De Oude Haven. Het blijft ongelooflijk. Net als een paar weken geleden rijden we op een doorde weekse avond naar Philippine. En wéér staat het centrum van het dorp bomvol met auto's met Belgische kentekenpla- door Joeri Wisse VLISSINGEN-OOST - De champagne op het dolboord van het oliebestrijdingsvaartuig Octopus was nog nauwe lijks opgedroogd of de aluminium catamaran moest al aan de slag in de Kaloothaven in Vlissingen-Oost. Geluk kig lekte het binnenvaartschip Barbara 5 niet echt olie, maar ook zonder 'echte vervuiling' bewees de Octopus snel een stuk water in te kunnen sluiten. Al in de zomer was het multifunctionele vaartuig ge reed, gisteren was het tijd voor de officiële doopplech tigheid. Voor het zover was legde Henk Ringelberg van Rijkswaterstaat uit waar de Octopus de komende jaren voor ingezet zal worden: bestrijding van 'chemische inci denten', oftewel grote en kleine milieurampen op zee. Die komen vaker voorkomen dan je zou denken, be wees Ringelberg: „Ondanks betere communicatie- en navigatiemiddelen kan het misgaan op de vaarweg." Om bij zo'n incident snel en grondig op te treden is goed materiaal nodig. Daar ontbrak het de laatste jaren aan. Behalve het feit dat Rijkswaterstaat beschikking heeft over de Octopus, schafte de rijksdienst onder meer nieuwe olieschermen met een totale lengte van 1600 meter aan. Het hele pakket maatregelen voldoet aan de gestelde eisen voor de Zeeuwse wateren. Zo moet een ramp waarbij 5000 kubieke meter olie in het Sloe vrijkomt, binnen twee dagen opgeruimd zijn. Waar schijnlijker is dat het schip bij kleine incidenten in actie komt, waarbij de Octopus ingezet wordt om olie te rui men. Eigenaar Jan Hoondert: „Met twee armen gaat-ie als een Pacman door de olie heen." foto Joeri Wisse door Cornelleke Blok OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland begint het nieuwe seizoen maan dag met drie nieuwe televisiepro gramma's. In 'Wat nu?' - op dinsdagavond - staan Zeeuwen centraal die stop pen met hun werkzaamheden. Op woensdagavond gaat presentator Joachim van Maaren op zoek naar 'de Vos'. Hij moet de vos aan de hand van opdrachten zien te vin den. Vrijdagavond discussieert een panel over het Zeeuwse nieuws van de week. Het populaire programma 'Trug kieke' komt in z'n oude vorm te rug op vrijdagavond. „Het pro gramma werd door de kijkers heel goed gewaardeerd zoals het was. Daar hebben we naar geluisterd", zegt waarnemend hoofdredacteur Edwin de Kort. Het NOS-journaal komt - ondanks de commotie enkele maanden gele den - niet terug bij Omroep Zee land. De Kort: „We vinden het Zeeuwse nieuws 't belangrijkst. Daarom willen we met Zeeland be ginnen en niet met nieuws uit bij voorbeeld Zimbabwe. In het begin hebben we inderdaad veel reacties gekregen, maar de laatste maan den niet meer. Het is een gewen ningsproces. We zien de verande ring niet terug in de kijkcijfers." De programma's 'Nu aan tafel' en 'Wie nu?' blijven bestaan op res pectievelijk maandag- en woens dagavond. 'De kunstkeet' wordt op donderdag uitgezonden. De programmering op de radio blijft ongewijzigd. www.coppejansgroep. Coppejans Groep Beloningsmanagcment Pensioenconsultancy Financiële planning Hypotheken Assurantiën

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35