vv md Oud Arnemuiden blootgelegd PZC M Schap weet exacte hoogte WN is bezorgd over boulevards 25 Brand in oude opslagtank WALCHEREN 36 en 37 31 STEENDIJK MAKELAAR TAXATEUR OG Als het gaat om exclusief onroerend goed! www.steendijk.nl www.goesemeer.nl Waterschap kan dankzij nieuwe hoogtecijfers veiligheid beter dienen. Consulent wil kijken naar verkeerssituatie aan Vlissingse kust. I "I I I I I Boodschappen Onderwaterwereld van Zeeland verder ontrafeld Zaterdag 20 september 2008 ARNEMUIDEN - Bij archeologische opgravingen op het terrein van de oude gymzaal die tot voor kort op de hoek van het Schuttershof en de Clasinastraat in Arnemuiden stond, zijn deze week funderingen uit de zestiende en zeventiende eeuw blootgelegd. Daarbij is ook een klein kanon gevonden. Vanaf maandag is een deel van het terrein archeologisch onderzocht. Volgens archeoloog Bram Silkens van de Walcherse Archeologische Dienst is de vondst van funderin gen uit de zestiende en zeventien de eeuw op zich niet heel bijzon der. „Maar de plaats is wel verras send. Op deze plek hadden we geen drukke bebouwing ver wacht." Het kanon van ongeveer tachtig centimeter lang werd on der een stenen vloer gevonden. De werkzaamheden trokken deze week veel bekijks. Gisteren heb ben de archeologen hun werk afge rond. Op het terrein komen een winkel en appartementen. PvZ schaadt volgens Groenlinks het imago van de provincie Tip? redwalch@pzc.nl A STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Kantoorlocatie: De Coese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d 4462 CC Goes Tel. 0113-219445/06-53863250 NVM door Emile Calon MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden weet sinds gisteren exact de hoogtes van het complete werkgebied. Met die nieuwe gege vens, uniek voor Nederland, kan het precies zien hoe hoog de dij ken en duinen zijn, hoe breed de sloten en welke wegen onder wa ter staan bij extreme regenval. De gegevens zijn volgens projectleider Johan van Cranenburgh van het waterschap betrouwbaarder dan al le andere. Met behulp van een helikopter is vorig jaar het gehele gebied opge meten. Er werd als het ware een di gitale deken over het hele gebied van het waterschap gelegd. Dank zij die gegevens, die gisteren offici eel werden gepresenteerd, weet het schap nu precies de hoogtes van verschillende polders, de capa citeit van die polders en hoe het met de waterafvoer zit. Bij een ca lamiteit, bijvoorbeeld een dijkdoor braak, weet het schap ook hoe WJ Nieuwe hoogtegegevens van wa- terschap Zeeuwse Eilanden zijn exact tot op enkele centimeters. Elke vijfjaar kan het de inklin king van dijken bekijken. groot de capaciteit is van de indivi duele polders. Tevens is nu al een redelijk betrouwbare inschatting te maken hoe groot de schade aan gebouwen zal zijn bij zo'n door braak en hoeveel slachtoffers er zullen vallen. „Die gegevens ma ken het mogelijk om nog beter de gevolgen in te schatten van een dijkdoorbraak", aldus Tjalle de Haan van Rijkswaterstaat. Maar het is volgens hem ook heel goed mogelijk om het afkalven van de zandbanken in de Oosterschelde te volgen. Van Cranenburgh wees ook nog op andere mogelijkheden. Met de gegevens van het Actueel Hoogte bestand Nederland in de hand kan er goed gekeken worden naar ar cheologische sporen in het land schap. Zo toonde hij gisteren de di gitale sporen van een Romeinse dijk uit de eerste eeuw nabij Serooskerke (W). Over vijfjaar wordt het gebied van het waterschap weer de maat geno men. Als die gegevens er zijn kan Van Cranenburgh exact zien of de dijken en polders inklinken. „We hebben nu een prima instrument in handen om de veiligheid beter te garanderen." Het ligt in de bedoeling om die in formatie ook voor het publiek toe gankelijk te maken zodat iedereen straks via internet kan zien op wel ke hoogte zijn woning staat. Waterschap Zeeuwse Eilanden weet sinds gisteren exact de hoogtes van het complete werkgebied, ook hier in Kou- dekerke. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Veilig Verkeer Neder land (WN) wil de Vlissingse bou levards onder de loep nemen. In 2007 kreeg het Meldpunt Verkeers- onveilige Situaties Zeeland van WN veel klachten over de snel heid en geluidsoverlast van auto's en brommers op de boulevard. Omdat de klachten dir jaar niet zijn afgenomen, wil WN een con sulent inzetten die met een andere blik dan de bewoners of de ge meente, naar de verkeerssituatie aan de Vlissingse kust kijkt. „Normaal spelen we een klacht in eerste instantie door naar de eige naar van de weg. In de meeste ge vallen kan het probleem dan wor den opgelost. Maar als de klachten blijven bestaan of een bewoner on tevreden is over de oplossing, kun nen wij soms een consulent aan bieden. Wij kunnen niet meer doen dan het aanbieden. Het is de melder die er uiteindelijk wel mee moet instemmen", verduidelijkt Leontien Slabbekoorn van het meldpunt. Omdat de organisatie grotendeels draait op vrijwilligers, kan niet bij elke klacht een consulent worden ingezet. Maar de klachten bij de boulevard zijn volgens WN zo hardnekkig dat besloten is een con sulent beschikbaar te hebben. „Aan de infrastructuur op de bou levard is op zich weinig te doen", zegt Slabbekoorn. „Maar onze con sulent kan wel vanuit de visie van WN naar de situatie kijken. Soms levert dat nieuwe gezichtspunten op. Ik moet er wel bij zeggen dat wij dikwijls weinig kunnen doen aan geluidsoverlast." Slabbekoorn benadrukt dat Veilig Verkeer Nederland niet de enige organisatie is die bezorgd is over de overlast op de boulevard. „Ook de politie en de gemeente zijn er flink mee bezig. De gemeente heeft inmiddels blokken gelegd bij het standbeeld van Michiel de Ruy- ter zodat auto's er geen rondjes meer kunnen rijden." Verder heeft de gemeente Vlissin- gen vorige week bekend gemaakt dat ze samen met de politie gaat werken aan een plan om scooter- jongeren die overlast veroorzaken, hard aan te pakken. VLISSINGEN - De stadsgewestelijke brandweer is gisteren rond 15.15 uur uitgerukt voor een brand bij het bedrijf Mercuria Terminals aan de Oosterhavenweg in Vlissingen. De brand ontstond tijdens snij- werkzaamheden aan een oude op slagtank die gesloopt wordt. Het vuur was om 16.00 uur onder con trole. Er is niemand gewond ge raakt. IERS' ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 EB Tip? redactie@pzc.nl De bepaald pittige vrouw uit Breskens keek naar buiten, zag dat het mooi weer was en nam een kloek besluit: ze liet de auto staan en ging - voor het eerst sinds lang - weer eens te voet om boodschappen. Het werd een martelgang. Op de heenweg al. Een kennis fietste voorbij en riep verbaasd uit: 'Loop jij?!' Ja, ze liep. Op de terugweg stopten ver schillende automobilisten, die een lift aanboden. 'Nee, ik loop', riep ze korzelig. Haar hoofd werd roder, haar tas zwaarder. Toen stopte een peperdure auto. De bestuurder vroeg: „Zal ik je maar naar huis brengenHij heeft haar boodschappen thuis gebracht. Want: zij liep!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27