Twintigduizend huizen extra 4 'Thuissituatie arrestant beter checken' Ziekenhuis heeft vaak hiv-pil niet HET WEER: Vrv Zonnig Vanaf vandaag: Weekboek van een herder 21 Zeeuwse gemeenten hebben forse uitbreidingsplannen. Op het bordes 1 Van jole Snellere controle moet voorkomen dat kinderen alleen achterblijven. Ook bij veel GGD's ontbreekt noodzakelijke 'morning-afterpil'. Word ook abonnee! 17° Zaterdag 20 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 224 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In de komende tien jaar willen de Zeeuwse gemeenten samen ruim twintigduizend nieu we huizen bouwen. Dat blijkt uit de planning van de gemeenten. Zeeuwse makelaars waarschuwen voor de bouwwoede. Ze zijn bang dat er niet genoeg mensen voor al die huizen zijn. Voorzitter Bert Bimmel van de Zeeuwse NVM-ma- kelaars vindt dat gemeenten beter moeten sturen, zowel wat er ge bouwd wordt als het tempo waar in dat gebeurt. De makelaars mer ken nu al dat de vraag naar nieuw bouwhuizen afneemt. Mede als ge volg van het grote aanbod aan nieuwe woningen duurt het lan ger voordat bestaande woningen verkocht worden. Dat effect lijkt zichzelf te verster ken. Als de markt wat slapper is, zijn mensen minder snel geneigd hun woning te koop te zetten: uit angst dat ze hun woning niet ver kocht krijgen of omdat de hypo theek die ze op hun huis hebben hoger is dan de opbrengst die ze verwachten. Natuurlijk speelt ook het dalende vertrouwen in de eco nomie een rol. Mensen kijken- met het oog op de crisis in de fi nanciële wereld op het moment de kat uit de boom. De prijzen van de huizen staan over het algemeen nog niet onder Wé Binnen tien jaar worden ruim twintigduizend extra huizen ge bouwd in Zeeland. Makelaars waarschuwen voor al te grote bouwwoede. druk in Zeeland. „De prijs wordt overal overeind gehouden", zegt Bimmel. „Dat blijkt ook uit de cij fers." Al wordt verkopers steeds va ker geadviseerd om niet het onder ste uit de kan te willen halen, wat de verkoopprijs betreft. De makelaars voorzien niet dat de markt op korte termijn aantrekt. „Als ik het diplomatiek uitdruk", zegt makelaar Cees Kole uit Kapel- Ie, „dan denk ik dat de onzeker heid nog wel even duurt." -w;Pagina 2/3: We gaan hier de ko- V...-mende jaren niet groeien. DEN HAAG - Op paleis Noordeinde zijn gisteren de paralympiërs gehuldigd, in aanwezigheid van koningin Beatrix en prinses Margiet. In een rood-wit-blauwe confettiregen begonnen de me daillewinnaars van de Paralympische Spelen aan hun bustoer door de Haagse binnenstad. Langs de route was het tamelijk rustig, alleen bij het pa leis, het beginpunt van de rit, stonden zo'n twee honderd mensen achter dranghekken. Leerlingen van het Leonardo da Vinei College in Leiden VERDER EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 37; Binnen land: 4 t/m 7: Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 14 en 15; Econo mie: 16 en 17; Buitengebied: 18 t/m 21; Sport: 41 t/m 47; Televi sie; 52 t/m 55 Atïvteï én Management www.vanjole.com DEN HAAG - Minister André Rou- voet (Jeugd en Gezin) wil beter la ten controleren of een aangehou den verdachte thuis kinderen heeft. Dat moet voorkomen dat kinderen na arrestatie van vader of moeder alleen achterblijven. Rouvoet schrijft in antwoord op Kamervragen dat hij in gesprek gaat met 'betrokken instanties' om te kijken hoe deze zogenoemde 'kindcheck' beter uitgevoerd kan worden. Soms verzwijgen verdachten dat zij de zorg voor kinderen hebben, uit vrees de ouderlijke macht te verliezen. Hoe vaak minderjarigen alleen achterblijven, is volgens Rouvoet onbekend. De Tweede Kamer drong onlangs aan op een betere screening van de thuissituatie, die zo snel moge lijk na de arrestatie moet plaatsvin DEN HAAG - Meer dan de helft van de GGD's en één op de zes zieken huizen heeft de pil die hiv-besmet- ting voorkomt (PEP) niet op voor raad. Terwijl direct na onveilige seks of een ongeluk met een injec tienaald met een kuur moet wor den begonnen, om te voorkomen dat iemand besmet raakt. Dat concludeerden vier medici van het Universitair Medisch Cen trum Utrecht en het Jeroen Bosch Ziekenhuis in Den Bosch in het Nederlands Tijdschrift voor Ge neeskunde op basis van onder zoek bij 113 ziekenhuizen en GGD's. Bij één op de tien ziekenhuizen wordt niemand die blootgesteld is aan het virus behandeld, ook niet eigen medisch personeel. De art sen vinden dat zorgelijk. „Er moet een landelijk dekkend systeem komen. Alleen zo zorgen we ervoor dat het middel overal snel voorhanden is", zegt immuno- loog Greet Boland van het UMC Utrecht. Volgens Boland doen de proble men zich vooral voor in kleine zie kenhuizen. Bij de GGD's in Amsterdam en Rotterdam melden zich steeds va ker mannen die na bewust risi covolle seks een pillenkuur willen. Kwamen in Amsterdam in 2000 nog 322 ongeruste mensen op de poli, vorig jaar waren dat er meer dan vijfhonderd. vormden onderweg een erehaag voor de sporters „Ik heb de Paralympische Spelen intensief ge volgd en vind het vooral leuk om Esther Vergeer in het echt te zien", vertelt een van hen enthou siast. foto David van Dam/GPD Zeeuwse gemeenten snappen niets van de woningmarkt reageer op www.pzc.nl Ik schaam me voor Geert Wilders 62% aantal reacties: 651 [•ilMllM den. Nu vindt alleen controle plaats op het moment dat verdach ten in de gevangenis belanden. Vol gens de fracties is dat veel te laat, omdat er soms weken voorbijgaan voordat iemand van een politiecel naar huis van bewaring of gevange nis wordt overgeplaatst. In principe moeten de ouders zelf zorgen voor opvang. Lukt het hen niet om kinderen in een eigen net werk onder te brengen, dan kan Bureau Jeugdzorg worden inge schakeld. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1