mediai Sonja Bakker mag nu eindelijk Nieuw(s) André van Duin (61) blaast de Dik Voormekaar Show nieuw leven in met een televisievariant bij de Tros. „Ik vind het geen monument waar je niet meer aan mag komen." door Bernice Breure Het zijn spannende tijden voor Sonja Bakker. De afslankkoningin lanceert dinsdag een glossy, dat uiteraard Sonja heet. Kenners over de kansen van de Sonja met nietjes. door Jan Vriend PZC Zaterdag 20 september 2008 media@wegener.nl 024-3650570 In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht, die de geur van nostalgie ademen. Deze week: 'De Man van Atlantis'. door Stefan Dölcken Van De Man van Atlantis werden in 1977 en 1978 slechts dertien officiële afleveringen uitgezon den. Die waren, voor zichtig gezegd, geen kijkcijfermag neet. Toch zijn er veel kijkers op wie de man met zwemvliezen tus sen zijn vingers een blijvende in druk maakte. Vooral op vrouwen. De hoofdrol was immers voor nie mand minder dan Patrick 'Bobby Ewing' Duffy. De altijd zongebruin de acteur, die later als broer van schurk IR de harten van miljoenen vrouwelijke soapliefhebbers sneller deed kloppen. Een bezoek aan fan sites en Youtube maakt duidelijk waarom de Zeemeerman kan reke nen op een grote schare groupies: golvend zwart haar, ontwapenen de glimlach, een sixpack om jaloers op te worden. Dat hij hoogstwaar schijnlijk de laatst levende telg van het mythische eilandenrijk Atlan tis is, geeft hem nét dat streepje voor op gewone stervelingen. Het verhaal van De Man van Atlan tis is bizar, zelfs voor Hollywood- begrippen. Een man spoelt aan op een Amerikaans strand. Zonder ge heugen, maar met longen die het beter onder dan boven water doen en met zwemvliezen aan handen en voeten. Hij kan letterlijk zwem men als een vis en praten met dol fijnen, wat hem een baantje ople vert in het plaatselijke dolfinarium. Als blijkt dat hij bij het publiek po pulairder is dan de neven en nich- foto CPD ten van Flipper, lijft een organisa tie voor onderzoek van de oceanen hem in. De held keert terug naar zee in een onderzeeër en begint een gevecht tegen het kwaad dat de wereld wil veroveren of vernieti gen. Liefst met kernwapens, het is tenslotte Koude Oorlog. Een soort James Bond dus, met een held die geen smoking, maar een net iets te strakke gele zwembroek draagt. Net als 007 rust de held tussen twee actiescènes door graag uit in de armen van mooie vrouwen. Dat levert regelmatig hilarische liefdes verhalen op, die alleen de bedoe ling lijken te hebben het strakke lijf van de 'visman' goed in beeld te brengen. Bijvoorbeeld als hij zich na een amoureus intermezzo inzeept onder de douche. Blijkbaar is dat niet genoeg om de kijkers ge boeid te houden: na nog niet eens een heel seizoen trekt NBC in 1978 de stekker uit De Man van Atlantis. Hoe dan ook, voor Patrick Duffy betekent de serie de grote door braak in Hollywood en het begin van een carrière die lang niet voor elke middelmatige acteur is wegge legd. Wereldster in Dallas én een duet opnemen met de Franse zan geres Mireille Mathieu. Soms is het oneerlijk verdeeld in de wereld. Gaat u binnenkort naar een feestje en wilt u indruk maken op andere gasten? Vraag dan wat in 1980 de eerste Westerse tv-serie was, die vertoond werden op de Chinese staatstv. Juist, De Man van Atlantis! COOISCHE MEISJES Bo, Pauline, Kimberly, Florine en Leslie zijn de Echte Gooi- sche Meisjes om wie het draait in de nieuwe gelijknamige realityserie, vanaf 16 oktober bij RTL 5. De jongere versies van Gooische Vrouwen geven acht we ken lang een kijkje in hun échte dagelijkse leven. Riante villa's, dure auto's, verre vakanties, chique golfbanen, luxueuze schoonheidssalons en eindeloos shoppen: het blijken inderdaad normale zaken in de levens van deze meisjes. RUBY WAX Wie net als ongetwijfeld die Gooische dametjes ook de kunst verstaat te verbazen, te verleiden ofte vervelen, is Ruby Wax. De Amerikaan se comédienne gaat speciaal voor Net 5 het programma Ruby Wax Goes Dutch maken. Hierin ontmoet de onconventionele interviewster Nederlandse be roemdheden, naar voorbeeld van haar succesvolle internationale interviewse- rie Ruby Wax Meets... De Nederlandse versie is in het voorjaar van 2009 te zien. VOETBALTALKSHOW Meer down to earth is onze nationale voetbalcompeti tie, de eredivisie. Voor de fans is er goed nieuws: vanaf 29 september zijn Wilfred Genee, Johan Derksen en René van der Gijp terug bij RTL 7 met hun voetbaltalkshow. In een nieuwe studio en met een nieuwe programmatitel, Voetbal International, wordt ouderwets teruggeblikt op het voetbalweekend. 'De humor op tv is veel te hard geworden' W at 35 jaar gele den begon als sketchshow op zeezender Radio Noord zee, moet an no nu een van de pijlers van het Tros-amusement worden. André van Duin is met open armen ont vangen op het oude nest, waar op het gebied van familievermaak de laatste jaren veel terrein is prijsge geven. Hoog zijn dan ook de ver wachtingen van de televisieversie van de Dik Voormekaar Show, waar bij Van Duin en Ferry de Groot achter een draaitafel stuntelen en overschakelen naar vertrouwde en nieuwe typetjes buiten de studio. Het Dik Voormekaar Genootschap ju belt op internet. Welke typetjes scho telt u de fans straks voor? „We zijn al God-mag-weten hoe veel jaar niet meer op radio en tele visie, maar op internet draait en leeft het inderdaad allemaal nog. Alles van de Dik Voormekaar Show is er verzameld en te beluisteren. Tot mijn stomme verbazing zegt nog elke dag wel iemand tegen me over Dik Voormekaar: 'Wat heb ben we gelachen'. „Alles gaat mee. Dat wil zeggen: de bekende typetjes. Dik Voormekaar en De Groot natuurlijk, maar ook Ome Joop, Bep Toos en Harry Nak. Dat is het wel zo'n beetje. We zijn maar met z'n tweeën en we willen niet scripten. Dan gaat de spontaniteit verloren. Er komt trou wens ook veel nieuws in. Eigenlijk is de Dik Voormekaar Show maar een klein onderdeeltje, het is het vlaggetje dat de lading dekt." André van Duin. foto Emiel Muijderman/GPD Animal Crackers komen ook weer voorbij? „Ja, drie minuten per week. We hebben deze zomer in de dierentui nen 35 uur ruw materiaal gescho ten. Ik had nog heel veel filmpjes liggen, maar tegenwoordig moet al les in high definition en breed beeld. Ik ging niet zelf op pad, je kunt er toch niets aan doen. Het is vooral eindeloos wachten tot een aap in een boom springt of iets geks doet met kauwgom. Het is wel veel werk. Thuis bekijk ik al die beelden van olifanten, kippen, apen, alles wat er maar beweegt. Uiteindelijk komt de grap vanzelf" Hoe is de wederopstanding van 'Wie Ben Ik?' u bevallen? „Prima. Ik kwam een tijdje gele den Gerard Joling in de stad tegen. Het glossy tijdschrift Sonja is het vervolg op de Sonja-boeken waarvan er ruim twee miljoen zijn verkocht. Het plan is er vanaf januari zes per jaar te la ten verschijnen. Voor schrijven, fotografie en vorm geving stelde Sonja Bakker een ei gen team freelancers samen. „We zijn allemaal ambitieus en onafhan kelijk", vertelt ze. „Daardoor kun nen we onze eigen koers varen." Of er een markt is voor een Sonja in het tijdschriftenrek? Wis en waarachtig, becijferde de bedenk ster. „In ons land zijn 1,7 miljoen mensen aan het SonjaBakkeren. Die groep houdt behoefte aan nieu we weekmenu's en wil graag lezen hoe het met lotgenoten gaat. Als aanmoediging voor lijners staan er portretten in van mensen die met mijn methode veel zijn afgevallen. Zo is er een vrouw die 40 kilo kwijt raakte. Ze staat trots in haar lingerie op de foto." Voor andere verhalen schoof Bakker aan bij be kende Nederlanders. Zo onthult te levisiekok Rudolph van Veen recep ten. Daarnaast laat Bakker een psy choloog aan het woord over de emotionele aspecten van dik zijn en afvallen. „Met dit soort thema's ga ik in mijn tijdschrift dieper dan in mijn boeken." De trots overheerst. „Want het re sultaat mag er zijn. Het is verras send en veelzijdig. En ik vind hem vooral dik. Niet te geloven toch ze ker? Ben ik jaren bezig met afval len en slank zijn, wordt de Sonja gewoon een dikzak!" Marcel Broersma, hoogleraar Jour nalistieke Cultuur en Media aan de Rijksuniversiteit Groningen, signa leert 'een trend in de richting van personality-magazines' en wijst daarbij op formules als Felderhof en Linda. „Die zijn redelijk succes vol. Gezondheid is ook een hot to pic. Daarbij is Sonja Bakker een sterk merk, al heb ik wel eens de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 138