3i wonen m aH W ffËïll de klassieker 'Na veertig jaar nog altijd mooi' PZC Zaterdag 20 september 2008 De komende weken brengen wij in deze rubriek bekende, tijdloze meubelstukken - de '(neo)klassiekers' op woonge bied - voor het voetlicht. ontwerp: II Poltrone fauteuils en poef uit de serie i Poltroni 175 uit circa 1973. ontwerpers: Titiana Amman- nanti en Giampiero Vitelli. Bei den ontwerpen nog steeds, nu voor i4Mariani. eigenaar: Familie Vromans. wanneer gekocht: In 1997 bij een zaak voor moderne meube len in Eindhoven. De familie Vromans bezit de vrijstaande stoel, schakelstoelen en een poef. „Er was ook een 'dweil- stoel' of chaise longue, maar die hebben we helaas niet." waarom gekocht: „Wij be woonden destijds een huis uit de jaren dertig", zegt Jaap Vro mans. „Wij vonden een samen spel van Italiaans topontwerp en het 'klassieke' huis erg goed passen, vooral met een teak houten vloer en wit gepleis terde open haard. De bruin le ren meubelen met fiberglas constructie waren verdeeld over de kamers en suite. Ze kunnen zowel mooi tegen een wand als vrij in de ruimte. De schakelfauteuils zijn in elk aan tal aan elkaar te maken met me talen beugels. Er hangt een kus sen bovenaan de rugleuning, dat kan worden los geritst en in de rug worden gelegd." De familie vindt de 40 jaar oude II Poltrone fauteuils en poef ook in haar huidige huis nog steeds mooi. Jaap Vro mans: „Ze zijn niet versleten, maar de harmonie van weleer is door allerlei nieuwe 'aanwins ten' een beetje zoekgeraakt." prijs: In 1977 kostten de zeven zitmeubelen samen 10.500 gul den (4.725 euro). Voor een tweedehands grote stoel wordt nu 850 euro gevraagd, voor een schakelstoel 700 euro. „Ze zijn dus aardig waardevast." te koop: Soms via internet. Zie http://designmatcher.com/nl/ gallery_detail.php?gallerylD=27 57 Ook een klassieker in huis? Mail info en foto van meubel en uzelf naar redactie.wonen@wegener.nl wonen@wegener.nl 024-3650509 Van links naar rechts: Filmopnames van Kapitein Rob, in een groot huis in Assendelft. foto Peter Elenbaas/GPD Draaien in een keuken voor Het Schitzeiparadijs, de serie, foto Lorien Moyal/Lemming Film Walter Kloos, locatiescout Goedzoe kers. foto Diederik van der Laan Opnames serie Het Schitzelparadijs. foto Foto Lorien Moyal/Lemming Op de set van Kapitein Rob. foto Olaf Kraak/ANP in verband met de steeds krappere budgetten, zo min mogelijk aan een inrichting. Toch komt het wel eens voor dat decorbouwers het he le huis leeghalen. Maar meestal kan worden volstaan met het ver vangen van een bank of schilderij of het verven van een muur." Voor een commercial moeten men sen vaak één a twee dagen hun huis afstaan. Bij films of tv-series duurt het langer. Hetty Gravesteijn keek eerst wel even vreemd op toen er vorig jaar een locatiescout bij haar aanbelde met de vraag of haar huis gebruikt mocht worden voor de film Alibi. Haar huis, in de Amsterdamse Ri vierenbuurt, is gebouwd in de stijl van de Amsterdamse school. „On ze woonkamer heeft veel ramen, dus volop natuurlijk licht. Dat gaf de doorslagzei de locatiescout.' Ze heeft even geaarzeld of ze zou instemmen met het verzoek. „Het geeft een hoop gedoe natuurlijk. En je huis is toch iets van jezelf. Maar aan de andere kant vond ik het ook een leuk idee dat mijn wo ning voor een film gebruikt zou worden, ook al komen mijn woon kamer en keuken in het uiteindelij ke resultaat maar twee minuten in beeld. En bovendien: het verdient erg goed. Wij kregen voor die ene draaidag een vergoeding van 700 euro." De inrichting kon vrijwel volledig intact blijven. „Ze hebben alleen een andere lamp opgehangen en wat stoelen en fotolijstjes wegge haald. De productiemaatschappij heeft ons later nog voor een ander filmproject gevraagd dat tien dagen zou duren, maar dat hebben we ge weigerd. Het zou een leuk bedrag opleveren en bovendien konden we tijdens de draaiperiode verblij ven in een bungalowpark. Maar ik had geen zin om mijn huis voor zo'n lange tijd af te staan." Walter Kloos: „Vaak bieden we huiseigenaren naast een dagvergoe ding ook een vervangende woning of hotel aan. Want zo leuk is het nu ook weer niet, een filmcrew bij je over de vloer. Je bent je privacy kwijt. Er lopen soms wel 25 men sen in je huis rond." De cameraploeg stond 's ochtends om zeven uur al bij Gravesteijn op de stoep. „Toen ik 's avonds om acht uur met de poes onder mijn arm terugkwam, waren ze nog vol op aan het opruimen en stofzui gen. Ik moet zeggen: ze hebben mijn huis, zoals ook was afgespro ken, weer volledig in de oude staat teruggebracht. Echt geweldig." Het netjes opleveren van de locatie wordt gedaan door Locatiegoed, een zusterbedrijf van Goedzoekers. Walter Kloos merkt dat hij zelfs tij dens zijn vakantie naar geschikte panden speurt. „Ik ben in mijn ach terhoofd altijd met mijn werk be zig en heb daarom steevast een fo totoestel bij me." Hij wordt ook regelmatig benaderd door mensen die hun eigen huis aanprijzen voor het witte doek of het televisiescherm. Maar dat heeft weinig zin, zegt Kloos. „Want een mooi of groot huis is niet per defi nitie geschikt. Het hangt er maar net van af aan welke eisen het huis moet voldoen, in welke tijd de film of serie speelt en welke sfeer een ruimte moet uitademen. En soms zijn we juist op zoek naar een hart stikke lelijk huis." r>-f Reageren? redactle.wonen@wegener.nl Open huis zaterdag A oktober •10 tot 15 ui Gravenhof 3 te Goes Vraagprijs 274.500,- Woning van de week www.kuubmakelaars.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 121